Петна от цвете върху бял сатен

  • 2 275
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте,
имам проблем с отстраняването на няколко жълти петна от тичинките на цвете върху бял сатен и дантела. Става въпрос за чисто нов страхотен сутиен и направо ми се къса сърцето, защото не съм го обличала досега  Cry
Пробвах с розов вениш, белина, домашен сапун, препарат спот...леко се свиха но си седят... а сатена започна леко да се отпуска на местата където търкам.
Много ви моля, ако някой е имал такъв проблем да сподели !!!   Praynig Praynig Praynig

# 1
  • Мнения: 3 459
С Вениша най-много още повече да го орезелиш. На мен така ми скапа една блуза.  Twisted Evil
Може да пробваш с прясно изцеден лимонов сок, ама не знам дали няма да се скапе сатена.  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 90
Накисни го в белина да поседи за 2-3 часа,мисля че ще изчезнат Rolling Eyes

# 3
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Аз пък съм изненадана от отрицателните мнения за вениш. За розовия не знам, но има бял, специално за бели дрехи, на прах е. Изчисти перфектно белия ми панталон, залят целия с червено вино.

# 4
Здравейте, милички,

благодаря за бързите отговори...  Hug но нищо от тези препарати не помага за жълтите петна от цвете.
И познайте - справих се сама  Party
Само на едно място намерих съвет за махане на такива петна - с бензин. Тъй като нямам наличен, полях петната с разтворител за блажна боя АМВ - и само с леко почесване се махнаха от РАЗ. Изпрах си го в пералнята на 30 градуса за да придобие приятен мирис и това е. Поражението от предходното ми търкане е съвсем леко забележимо. Така че още довечера ще съм с него  Party

ПАЗЕТЕ СЕ ОТ ЦВЕТЯТА !!!

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Мдам, така си съсипах сватбената рокля Confused
Ама тоя твоя сутиен Joy Цветя, всякакви детергенти, бензин, че разтворител и накрая за капак - пералня Joy Голям карък, горкият.

# 6
  • Мнения: 7 723
На мене пък ми стана интересно как са се озовали тези петна на все още необличан сутиен  Thinking

# 7
  • Мнения: 2 388
На мене пък ми стана интересно как са се озовали тези петна на все още необличан сутиен  Thinking

Може би подарък от някой, който не е съобразил, че цветето се подарява отделно, а го е сложил в кутията. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт