Храни, които влияят на кърмата?

  • 737
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте. Бебчето ми е на 29 дни и от 2 дни е с диария. Говорих с една медицинска сестра и тя ми каза, че вероятно е непоносимост към някоя храна, която съм яла, преди да кърмя. Някой може ли да ми каже какви храни трябва да се избягват? Аз знам за пикантни храни и за цитрусови плодове- това ми казаха в родилното като бях. Не ям и шоколадови изделия, ям основно плодове и зеленчуци.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711



В кърмаческия форум има много информация за позволените и забранени храни при кърмене .Можеш да ги видиш там .

# 2
  • Мнения: 246
Сигурна ли си, че е диария? Всичко ли попива в пелената? Нищо ли не остава на повърхността й?
Понякога при бебетата на тази възраст изпражненията са доста по-редки.

# 3
  • Мнения: 8 242
мда.. опиши изхожданията - какви са били и как са се променили - като количество, брой на изхожданията.. консистенция..

# 4
  • Мнения: 1 174
Честно да ти кажа, не съм сигурна че храна изядена от теб би могла да навреди на бебето, нали докато си била бременна си ги яла същите тези храни. Разбира се хубаво е това, че избягваш пикантно и цитруси, но щом ядеш плодове и зеленчуци и ти се чувстваш добре, не мисля, че причината за разстроеното стомахче е храна. Как точно изглеждат изпражненията на бебето ? Яде ли нещо друго освен кърма, а вода даваш ли ?

Общи условия

Активация на акаунт