Колко вода пие едногодишното ви кърмаче?

  • 2 349
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 106
Опасявам се , че моето хлапе е на път да се отбие. На почти година е и до скоро му давах вода когато се сетя, като прескачах и дни дори. Дкато не отидохме на гости на баба и общо взето тя го "научи" да пие вода. Даже започна да си иска като види шишето. Но последните няколко дена забелязвам, че иска вода постоянно, отбягва гърдата и пие някъде около 150мл. дневно. Страх ме е да не се отбие, защото аз по принцип съм с нагласата да го кърмя по-дългичко. Шишето е шише за вода, завършващо с нещо като биберон, но по-голямо и плоско. Иначе се приспива на гърда и нощно време суче 3-4 пъти. Давайте съвети. А между другото поради инфекция в момента бебе пие Бисептол и се препоръчват повече течности.

# 1
  • Мнения: 8 242
Едногодишното дете не само е добре, но и е задължително да пие вода. След като яде твърда храна, вода започва да се предлага.. Колко - колкото детето иска.
А 150 мл. са си малко Simple Smile
И няма как да се отбие от пиене на вода.. Абсурд просто Simple Smile Двете неща са толкова различни.. А големите кърмачета определено правят разлика между двете!
Не ограничавай детето!
Давай му от чашка да пие, като не искаш от шише - но да говориш за отбиване заради вода.. не е много сериозно..

# 2
  • Мнения: 529
Моето вече не кърмаче от две седмици,вода пие по 2-3 глътки на ден,чак започнах да се притеснявам.

# 3
  • Мнения: 8 242
Моето вече не кърмаче от две седмици,вода пие по 2-3 глътки на ден,чак започнах да се притеснявам.
Ще пропие.. просто предлагай редовно Simple Smile
Пробвай различни начини - от шише, с биберон, с накрайник, с чаша, със сламка, с бутилка.. Все ще си намери неговия начин  Peace

# 4
  • Мнения: 106
"Въпрос: Нуждае ли се кърмачето за своето здравословно развитие от други течности освен кърмата?
Няма строго правило за допълнително приемане на течности по време на кърмене. Понякога здравото бебе се нуждае от прием на допълнително течност за утоляване на жаждата. Приемът на други течности освен кърмата се считат за отбиващи."
Копирам от един сайт. Знам, че кърмата съдържа 88% вода и досега, въпреки малкото даване на вода бебе не е имало признаци на дехидратация. А една приятелка, чието бебе е на 1г. 2м. дава през ден по 2-3 капачки от бутилката с вода. А някъде из статиите за даване на вода из сайта четох, че количеството не бива да надвишава 60-70 мл. за ден.. Та пак да питам - как е при вас? Какво количество вода, чайове, сокове давате на кърмачетата си окло годинка?

# 5
  • Мнения: 8 242
"Въпрос: Нуждае ли се кърмачето за своето здравословно развитие от други течности освен кърмата?
Няма строго правило за допълнително приемане на течности по време на кърмене. Понякога здравото бебе се нуждае от прием на допълнително течност за утоляване на жаждата. Приемът на други течности освен кърмата се считат за отбиващи."
Копирам от един сайт. Знам, че кърмата съдържа 88% вода и досега, въпреки малкото даване на вода бебе не е имало признаци на дехидратация. А една приятелка, чието бебе е на 1г. 2м. дава през ден по 2-3 капачки от бутилката с вода. А някъде из статиите за даване на вода из сайта четох, че количеството не бива да надвишава 60-70 мл. за ден.. Та пак да питам - как е при вас? Какво количество вода, чайове, сокове давате на кърмачетата си окло годинка?

Чакай малко.. това което си прочела, се отнася за бебета.. обикновено до към 6тия месец, т.е. преди захранването.. И най-вече до към 6тата седмица предлагането на вода се смята за неподходящо, защото е възможно да "замести" хранене..
Не можеш голямо дете да го държиш жадно, заради "страх", че може да се отбие..
Когато четеш статии.. обръщай внимание за каква възраст на кърмачето все пак става въпрос  Peace

# 6
  • Временно
  • Мнения: 788
Мимолета,това което цитираш се отнася за бебета до около 6 месечна възраст,когато кърмата е тяхната единствена храна. Peace
След захранването и съответно разреждането на кърменията детето определено има нужда от вода.А какво количество то само ще определи.Ти просто предлагай.
Дъщеря ми примерно изпива около 250-350 мл. сок разреден с вода,защото чиста вода само категорично ми отказва независимо как й я предлагам!

# 7
  • Мнения: 10 982
Моето едногодишно кърмаче пропи вода на 1 г. и 2 м., когато започнаха големите летни жеги. Не съм я ограничавала откъм количество, пиеше колкото й се пие. Не се отби, все още е кърмаче. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 106
Ще давам смело тогава, благодаря за отговорите.

# 9
  • Мнения: 422
ами малката още няма годинка,но на ден пие около 150-200гр вода и зависи дали е топло или по-хладно,тя я пие от 4ашка на авент с мек накрайник,но не мисля 4е водата може да замени цицката и най-ве4е млякото Peace

# 10
  • Мнения: 2 531
Оооо щом се приспива с ц..а и суче нощем няма да се отбие! А конкретно на въпроса- моето 1-г. кърмаче в момента се учи да пие вода. Ако не и дам да суче през деня се излъгва да пие , иначе няма шанс да си поиска сама. Но това не е по добрия вариант поред мен, много ми гежи вече това кърмене през деня.

# 11
  • Мнения: 1 251
Щом търси други течности, значи има нужда от тях, вече е голям и разбира!  Peace
А относно водата и кърменето, аз все още кърмя, денем, нощем, абе когато реши да ме цоца  Mr. Green, а пие вода колкото си иска, отделно фрешове и поне 2 кисели млека на ден! Къде ги побира, не знам!  Laughing
Доста от нещата, които съм плавила, са били от информация от форума, но за водата и кърменето при мен поне нещата не са били както при повечето кърмени деца, дори и до 6 месечна възраст, постоянно е пиел доста вода, затова не се тревожи, дори и да се отбие в даден момент, причинатя няма да е водата!  Hug

# 12
  • Мнения: 1 464
Моето е на 11 месеца и още не е пропило,вече ми писна да изварявам вода и само да си я носдя.Не я близва.Нито сок,нищо.Може да се излъже малко от сламка или чаша но от шише,не TiredАз бих се радвала ако пропие защото не се е отделял от мен точно заради цокането.Че аз не мога да го оставя за 1 час,като ожаднее и ме няма е зверски рев TiredТака че май ще си търся една баба да го научи на вода. Joy

# 13
  • Мнения: 272
И ние не пием много вода, да не кажа хич, ама и не ядем много. (На 10 мессеца)

# 14
  • Мнения: 663
Така че май ще си търся една баба да го научи на вода. Joy
Много си права да ти кажа , при мен с големия баба им доста ми помагаше, налагало ми се е да отсъствам от в къщи и си го беше научила да пие вода, малката сега почти не близва, но и аз се надявам през жегите да пропие. Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт