Как да прогоним лястовички?

  • 51 565
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 898
Здравейте! Проблемът ми е,че лястовички са си харесали новата ни изолация и започват да правят гнездо. Това хич не ми е по вкуса. Mr. Green Понеже нямам намерение после да им бутна гнездото, искам да предотвратя направата му. Закачих една маска на детето от външната страна на  щората, пръсках с дезодорант, но те са упорити.Та има ли някой метод, който да ги прогони на друг прозорец. Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Милите лястовички Sad Защо искаш да ги изгониш? Те ще ти пеят Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 1 877
Милите лястовички Sad Защо искаш да ги изгониш? Те ще ти пеят Heart Eyes
   Peace

# 3
  • Мнения: 898
Защото ще ми наакат новата бяла  изолация и външната щора, и прозореца  ooooh! И защото няма да мога да си пускам  щората, те ще  я ползват за направата на  гнездото си.

# 4
  • Мнения: 940
Защото ще ми наакат новата бяла  изолация и външната щора, и прозореца  ooooh!

Имаше подобна тема миналата година, виж из архива, че не помня. И ние внимаваме и всяка година оглеждаме къщата. По-добре навреме да си намерят друго място, че иначе е гадно да им бутнеш гнездото.

# 5
  • Мнения: 898
Нямам намерение да бутам гнездото, нито имам нещо против птиците, но си имам придобивки, които искам да ползвам. Пробвах с търсачката, но нищо не открих, затова пускам тема. Ще пробвам пак.

# 6
  • Мнения: 4 651
Милите лястовички Sad Защо искаш да ги изгониш? Те ще ти пеят Heart Eyes
   Peace

И ако си с дървена дограма, ще те напълнят с дървеници ....
Иначе няма гонене. На село има стрехи безброй, но хайванчетата си правят гнездо върху външен електромер. Оакват и електромера и точно пред входа за къщата.

# 7
  • Мнения: 4 379
ИМА едни звънящи -казва се ''капан за сънища'' представлява някакви висулки от дърво или метал и пее при всеки полъх на вятъра.Закачаш няколко  на всеки ъгъл на къщата .Помагат и дискове висящи на конец и да се мърдат от вятъра или има едни въртележки по панаирите се продават -от хартия или пластмаса като духне вятъра и се въртят-колкото по пъстри са по добре Peace.

# 8
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Виждала съм, че хората си връзват найлонови торбички по външните ъгли на дограмата, обаче не знам дали върши работа.
Друго, което ми минава през акъла- всеки ден да пускаш и вдигаш външната щора.

# 9
  • Мнения: 898
Да. Така правим- вечер я пускаме, а сутрин вдигаме. Закачих от вътрешната страна на прозореца една кукла на дъщеря ми. От известно време не са се явявали. Да видим дали е временно явление.

# 10
  • Мнения: 2 803
Вече втора година лястовички си правят гнезда на нашия покрив. Ами негативите са, че ми цапат и аз все им чистя. Но не бих ги гонила и не от суеверие. Много им се радвам и обичам да ги наблюдавам. А като излезнат и малките са още по-хубава картинка. Много сладко чуруликат.

# 11
  • Мнения: 1 243
Ние всяка година имахме гости-и си мисля че са едни и съши.
Правят си гнездо под гаража ни и е много гадно, тъй като колата, която е под гнездото  всяка сутрин с наакан капак или таван. Гаражът ни е с подвижна щора, но от вътрешната страна на двора не е иззидан и малките гости могат по всяко време да си влизат и излизат. Поразрових се преди години из нета  и прочетох, че лясточивките носят благоденствие, здраве и късмет на дома. За съжаление миналата година едната ни котка се качила на колата, на тавана и от там с помощта на един кабел за лампата докопала гнездото им. Видях го разрушено и едната лястовичка беше......да не обяснявам. Тази година нямаме гости и ми е малко тъжнооооо. Сори за отклонението, но аз бих предпочела да им чистя, отколкото да ги няма.

# 12
  • Мнения: 2 401
Защото ще ми наакат новата бяла  изолация и външната щора, и прозореца  ooooh! И защото няма да мога да си пускам  щората, те ще  я ползват за направата на  гнездото си.

Много важно. На 3 прозореца имаме гнезда, бърша первази като луда, но няма да ги изгоня.
ПускА ли им Металика?  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 2 803

Ами те ако харесат Металика тогава отърване няма, че може и още компания да доведат! newsm62

Тази година нямаме гости и ми е малко тъжнооооо. Сори за отклонението, но аз бих предпочела да им чистя, отколкото да ги няма.

Много хубаво казано! Много мило ми стана! newsm10

# 14
  • Мнения: 898
Не съм. Laughing Но, ако куклата на дъщеря ми, не ги е прогонила- ще пробвам.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт