Стоян или Стилян?

  • 2 087
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Кое от тези имена ви харесва повече?Че с мъжа ми ще се избием-държи да се казва Стоян като баща му,аз нямам нищо против да го кръстим на баща му,ама точно Стоян ли трябва да е,толкова не може ли да го променим малко?Омразна ми от препирни и заплахи от рода на:"ако не го кръстиш на мен,няма да ти помагам с гледането!".Бива ли да има още хора с такива разбирания?Името ли прави човека?Ако не е кръстено на него не му ли е внук?Има ли и други хора с такива "прелестни" разбирания? ooooh!

# 1
  • Мнения: 172
Олеее  #2gunfire много се ядосвам на такива изказвания  Crossing Arms Аз бих го кръстила Стилян, защото повече ми харесва! Що за думи са това "няма да ти помагам с гледането" ?!

# 2
  • Мнения: 251
Бива ли да има още хора с такива разбирания?Името ли прави човека?Ако не е кръстено на него не му ли е внук?Има ли и други хора с такива "прелестни" разбирания? ooooh!
Бива!Бива! smile3514Напълно познато ми звучи!А що се отнася до името: Стоянне толкова да угодиш на старите, ама по ми харесва newsm10Стилян ми звучи някак лигаво и глезено!

Последна редакция: пт, 01 май 2009, 19:44 от Beceto

# 3
  • Мнения: 1 763
Стилян ми е едно от любимите имена  Peace

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Има, има такива хора, "традициите" са живи благодарение на тях и акъла им  Laughing
Стилян не ми харесва, Стоян не бих го кръстила, щом ме натискат, но със С има доста хубави имена- Самуил, Станислав.

# 5
  • Мнения: 574
Стилян не ми харесва, Стоян не бих го кръстила, щом ме натискат, но със С има доста хубави имена- Самуил, Станислав.
Peace
Допълвам Симеон Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 43 903
Нито едното не ми харесва.

# 7
  • Мнения: 6 991
Стоян ми харесва повече от Стилиян.
Но ако ме натискат така, ще им тегля една майна на всичките и ще го кръстя с някое съвсем различно, даже не със С.
 Rolling Eyes
Иначе аз я харесвам тази традиция, но когато не е под натиск и имената стават  Laughing

# 8
  • Мнения: 3 804
от 2те Стилиян
Но и Стефан става-пък и взимате първите 2 букви от името на дядото

# 9
  • София
  • Мнения: 1 529
  Стоян. А за гледането,по добре е да не си длъжна на никой. Който иска да помага да го прави без корист.

# 10
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Много тъпа ситуация  Rolling Eyes, ти си кръсти детето както на теб ти харесва, пък бабите като си видят внучето и бързо ще им умрат претенциите - ще си го обичат какъвто си е.  Hug

# 11
  • Мнения: 251
По въпроса за гледането, не разчитай!Такива хора после казват,,Който има деца, да си ги гледа!"

# 12
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 056
От двете предпочитам Стоян. Означава "устойчив" Sunglasses
 Харесвам тази традиция и я подкрепям, даже не разбирам какъв е този стремеж напоследък да се цепим от народните си традиции Thinking Кръстих дъщеря си с радост на свекървата, дори исках да е същото име /снаха за пример Whistling/ , но мъжът ми искаше да го променим.
Но пък подкрепям и правото на избор да кръстиш детето си както искаш Peace

# 13
  • UK
  • Мнения: 3 959
Стоян определено е по хубавото - Стилян позволява вариации и ще му създадеш проблеми на детето, Стилян, пък Стилиян, Стелиян, Стилиан и така нататък... Станислав ми харесва повече, но от тези двете - Стоян. За името съм пристрастна - най добрия ми приятел и един от най страхотните хора, които познавам, се казва така, но наистина е по хубаво от Стилян.

# 14
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 056
За името съм пристрастна - най добрия ми приятел и един от най страхотните хора, които познавам, се казва така, но наистина е по хубаво от Стилян.
Един и същ човек ли познаваме или всички с това име са  страхотни Grinning

Общи условия

Активация на акаунт