как възпитавате децата си

  • 5 267
  • 99
  •   1
Отговори
  • вкъщи
  • Мнения: 704
прави впечатление че едни деца са много възпитании учтиви а за други -нямат никакво държание.
учите ли децата кои са ценностите в живота и кое е зло и кое добро

# 1
  • Мнения: 9 990
Всяка родителка учи децата си на това, което за нея е ценност.Ценностната с-ма при различните хора е различна.Различно се възприема и добро/лошо.Много е обширна темата.

# 2
  • Мнения: 5 940
За мен пък "доброто" и "лошото" са сравнително изчистени категории и общо взето всички знаем за какво става въпрос. Децата се учат от пример, на принципа на подражанието.
Това, което се стремя да направя в момента, е да му дам някаква емоционална интелигентност. Да се научи какво означава радостта, тъгата. Да му покажа какво е приятелство и какви са начините да го създадеш и запазиш. Да го изведа далече от света на агресията, не да го държа в някакъв розов свят, в който по правило тя не съществува, но да му покажа, че той не трябва да е част от нея.
Правя опити да го науча, че е и хубаво да се обгражда с красиви неща -конкретно -вече няма пориви да къса цветята от градината, обяснява, че са хубави, когато цъфнат нови, забелязва.

# 3
  • Мнения: 9 990
Ами ето-пак е много относително.Защото-моето дете никога не е имало потребност да къса цветята, за да  ме подтикне това да го уча, че са красиви. WinkМоето мнение е, че ако за теб добро/лошо са изчистени-то те са такива в Твоя си вид.За мен например са в по-различно измерение.Или за друг. Peace

# 4
  • Мнения: 5 940
Моето мнение е, че ако за теб добро/лошо са изчистени-то те са такива в Твоя си вид.За мен например са в по-различно измерение.Или за друг. Peace
пенелопа, според мен има някакъв обществен договор за това кое е е добро и лошо, почти във всички религии понятията се припокриват. Законовота подреденост на света и тя горе долу е базирана на тях.

# 5
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Интересна тема, за нашето дете мога да кажа, че много зависи кога точно си я видяла.Можеш да попаднеш с нас в супера, когато е много мила и възпитана и казва "Извинете, може ли да мина", а в следващият момент да те бутне и "Пазисе , пречиш ми".На площадката е същсото, може да си играе с детето ти и да няма никакъв проблем, да те попита може ли да играе с неговите игрчки и да каже "Благодаря", но може и да дърпа, бута и да нарича околните "Глупак" Shocked.Обяснявам, говоря, показвам, как трябва и не трябвам да се държим, кое е хубаво и кое не , и все пак в момента мога да кожа че дъщеря ни си прави каквото реши, ако иска да е лоща и невъзпитана не можешщ я спря/но се прибираме от площадката, като по пътя се обяснаваме/

# 6
  • София
  • Мнения: 204
Възпитавам сина си преди всичко да бъде честен,щедър и да цени приятелите си.
Другото,което е важно за нас е да не отвръща на лошото с лошо,и ако има агресивно поведение около него просто да стои далеч от такива деца.Имали сме случаи обаче,когато такива деца нарочно се навират в него и го дразнят,удрят...,в този случай позволявам да отвърне на удара,след което натрапниците вече не си и помислят да се закачат с него Mr. Green
И другото важно нещо е да ни уважава,както и всички възрастни около него.
Виждала съм деца,които обиждат и удрят майките си,което за мен е недопустимо Naughty

# 7
  • Мнения: 9 990
Моето мнение е, че ако за теб добро/лошо са изчистени-то те са такива в Твоя си вид.За мен например са в по-различно измерение.Или за друг. Peace
пенелопа, според мен има някакъв обществен договор за това кое е е добро и лошо, почти във всички религии понятията се припокриват. Законовота подреденост на света и тя горе долу е базирана на тях.

Съгласна съм, но около нас нито подреденост законова има, нито се спазват писани и неписани правила.Това за мен е доказателство, че не всички приемат тази даденост за делението-добро/зло.

# 8
  • Мнения: 4 433
Всяка родителка учи децата си на това, което за нея е ценност.Ценностната с-ма при различните хора е различна.Различно се възприема и добро/лошо.Много е обширна темата.

Разбира се,че е така!

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Всяка родителка учи децата си на това, което за нея е ценност.Ценностната с-ма при различните хора е различна.Различно се възприема и добро/лошо.Много е обширна темата.
PeaceТака е.

# 10
  • Мнения: 4 388
Прави ми впечатление,че някои родители окуражават децата си да са по нахални,понякога дори арогантни.Не искам да давам примери за да не се заформят спорове.Други обаче от рано учат мъниците да са добронамерени и добрички.
Като се има в предвид че всички тези деца ще растат заедно,си мисля дали тези от нас които държим  именно на добрите обноски и доброто възпитание не правим лоша услуга на децата си  newsm78.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 175
По принцип децата са с различен темперамент и често по-буйничките може да се сметнат за по-невъзпитани, а по-свитите и срамежливи за по-добри. За децата е естествено да тичат, да скачат да викат и това, че едно дете седи мирно и кротко до майка си, не е гаранция, че са положени много усилия в правилното му възпитание.

Моята 4 годишна дъщеря понякога е ужасно нахална. Определено е по-екстравертна от мен самата. Съобразявайки се с темперамента и се опитвам да запзя общителността и, а същевременно да я науча на повече чувствителност.
Малкото ми момченце е свито и страхливо. Опитвам се да поощрявам творческите му настроения и да го стимулирам да е по-решителен, но без да прекрачва добрият според мен тон.

mamamari, човек не може да се обърне срещу природата и ценностите си. Нали с тези деца самите ние ще общуваме дълги години. От собствени познанства съм се убедила, че чувствителен и добре възпитан не е равно на смотан и неудачник. И гледайки разни риалити формати ми се струва, че и в нашето общество това се харесва най-много: добронамерени и човечни, но решителни и отстояващи принципите си хора. Никой не си пада по прекалено грубите и арогантни типове.

# 12
  • Мнения: 384
Според мен е много важно и на каква възраст е детето.Също така едни хора и ситуации провокират доброто в децата,а други ги изнервят или провокират агресия.Без да искам да кажа,че другите хора са виновни за държанието на детето ми.Точно това се опитвам да покажа на децата,че възпитанието и доброто държание нямат общо с това да търпиш всичко,да се подчиняваш безусловно и да нямаш лично мнение.

# 13
  • София
  • Мнения: 204
Прави ми впечатление,че някои родители окуражават децата си да са по нахални,понякога дори арогантни.Не искам да давам примери за да не се заформят спорове.Други обаче от рано учат мъниците да са добронамерени и добрички.
Като се има в предвид че всички тези деца ще растат заедно,си мисля дали тези от нас които държим  именно на добрите обноски и доброто възпитание не правим лоша услуга на децата си  newsm78.
Познавам такива родители,които целенасочено възпитават децата си в цинизъм,защото тези хора били успешни Shocked
Не смятам,че правя лоша услуга на детето си,като го възпитавам в добродетели.
Все още има достатъчно стойности хора,които ценят именно това-честност,благородство,жертвоготовност.
Останалите просто не заслужават да ни познават Simple Smile

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 5 631
Сега като се замисля...нямам никаква отработена стратегия за възпитаване. Просто когато видя нещо, което ми се струва, че трябва да се отработи и почвам. Така се научихме да говорим правилно и учтиво. С всички екстри...Здравейте, Благодаря, Извинете, Може ли....Знаем си урока за пресичането и държанието по време на разходка. Че с децата трябва да се разговаря и играе, а не да се крещи и удря примерно. Не руши неща, които са направени от друг/това го научихме доста трудно/
Не бих казала, че е нахален. Но за сметка на това е страшно упорит и нетърпелив. Знам, че му коства доста, за да се държи както трябва и се радвам, че донякъде го постига.
За едно нещо доста хора са ми правили комплимент. АЗ се гордея разбира се  Mr. Green Не лъже и говори много чисто и хубаво.
Та за 4-те ни години толкова.

Общи условия

Активация на акаунт