Проблем-разтройство при 5 месечно бебе

  • 8 755
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 134

  Здавейте на всички четящи тук,

 Бебето ми е с тридневно разтройство  следствие на захранване(картоф,броколи,морков, банан, оризова каша и т.н ). Спрях и всичко ,освен оризовата каша,която уж запичала. Сега е на АМ и два пъти оризова. Какво да и дам  за да спре това чудо? След всяко хранене,ака. newsm78
 Благодаря на всички предварително.

# 1
  • Мнения: 110
Заведи я на лекар.  Peace  Сигурна ли си че е от захранване?  Иначе можеш да й даваш лечебната Хумана. Нас тя ни оправи за ден и половина.

# 2
  • Мнения: 134

   Започна се след захранването. Първо имаше запек и сега разтройство. Няма как да взема тази Хумана-не живея в България. Има ли някаква храна (зеленчук или нещо ,което да го спре)?Много ти благодаря.

# 3
  • София
  • Мнения: 17 591
На 5 месеца е много вероятно да е нормално да ака след всяко хранене.
Давай известно време само лечебна храна. Хумана не е българска фирма, има я практически навсякъде - е, поне в целия цивилизован свят. Хип също.
Пробвай и с нормафлор.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Това, че ака след всяко хранене не означава че нещо не е наред. Запека как го определяш? За да съм достатъчно ясна ще обясня (ти може и да знаеш ама аз пак да кажа) . Бебето е нормално да ака от 10 пъти на ден, до веднъж на 3 дни. Ако изпражненията са кашести, не може да се говори нито за разтройство нито за запичане. Ако бебето ака по рядко, обяснението е, че усвоява почти всичката храна която е приело. Сега със захранването нещата се променят. Тези  продукти с които си захранила, не могат да се усвоят изцяло от организма на бебето и се налага да ги изхвърля. Това че ака след всяко хранене е чудесно, но само ти можеш да определиш дали наистина е разстроено стомахчето на бебето. Можеш да го заведеш и на лекар  Peace

# 5
  • Мнения: 1 336
Дани беше по същия начин, но аз захраних по-късно. Давах само морков и ориз. Но може и да не е от захранването и може само да гадаем. Зъбки, непоносимост към лактозата, реакция към храна ...  newsm78
Ако продължи дълго време бих дала някакво прахче за разстройство при кърмачета и щях да спра твърдата храна за известен период от време. Иначе ако държиш да продължиш почти всички фирми имат храни и млека за деца с диария.
Според мен при положение, че яде и твърда храна и е на 5 месеца не е нормално да ака след всяко хранене.

# 6
  • Мнения: 305
За да е разстройство значи ака повече от 7-8 пъти на ден и то много воднисто!

В такъв случай детето първо се води на лекар, после се дава чай от шипка вместо вода неподсладен! Купува се лечебно мляко, дава се безмлечна каша, може да се даде пюре от моркови но но най-добре домашно направено без каквито и да е добавки!
Трябва да се внимава защото детето се обезводнява много лесно! Моят син като беше на около 6 месеца получи разстройство след захранване с пюре с пуешко и по спомен това са нещата коит опосъветва личната! Тогава му давах и Хидрасек и Ентерол! Оправи се след 1 опаковка Хумана, 1 опаковка лечебна Милупа и около 10 дни!

# 7
  • Мнения: 5 183
Хумана не е българска фирма, има я практически навсякъде - е, поне в целия цивилизован свят. Хип също.

Не е точно така.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Да не би да й излизат зъбки? Тогава често има разстройство.

Общи условия

Активация на акаунт