Сега пък аптекарите пият вода...

  • 5 195
  • 86
  •   1
Отговори
  • Мнения: 589
 Нямаше да знам, ако днес не бях говорила по телефона с мой познат-аптекар.Та, здравей-здрасти, кво прайш- ами излизам да пия вода пред аптеката...и аз  newsm78.След пушенето на полицаите аптекарите решили да пият вода пред обектите си...стачкували, демек...

# 1
  • Мнения: 3 157
Така е,да,за символичния протест на фармацевтите се говори от доста време.
Всъщност това с водата е само символично-аптеките си работят,няма стачка.

# 2
  • Мнения: 606
Тях пък какво ги мъчи?
Виаграта ли им застоява?

# 3
  • Мнения: 14 654
Прави са да протестират, правят ги на маймуни. Подкрепям ги.
За неосведомените.

# 4
# 5
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Прави са, разбира се!

# 6
  • Мнения: 1 111
Ами да пият!То те вече искат всичко да продават, много ясно, че детките храни нямат място при лекарства.Пък и доста други неща, ама айде да не изпадам в подробности.Да си гледат там лекарствата и другите медицински продукти и да не се разсейват много много!

# 7
  • Мнения: 15 619
Прави са.
Колкото до бебешките млека, не съм съгласна, че в един магазин може да ги има, а в аптеката не може.

# 8
  • Мнения: 4 892
Ама студена вода ли пият?
Да не настинат само.

# 9
  • Мнения: 22 427
Хаха, и да настинат ще си се лекуват сами. ))) Стига да си намерят рецепта.

Съжалявам много, но не може в един детски магазин млякото да струва 9лв, а в аптека същото мляко да струва 12лв. Ето за това съм съгласна да им забранят да продават детски храни.
И какво реват за ниските надценки, като достатъчно много си слагат отгоре, за да печелят. Аз лично до сега не съм видяла аптека да е фалирала.
Като са им малко парите да не работят и да си намерят друго занимание.

# 10
  • Мнения: 3 634
Следя проблемите на фармацевтите и ми се струва, че върви някаква политика с цел те да фалират. Не си падам по световни конспирации, но средно на 2-3 месеца депутатите измислят нещо, което да подбие оборотите им.  Thinking

Mirama, за миналта година са фалирали около 700 аптеки. Аз и ти не го усещаме, но в малките населени места с 1 аптека нещата са наистина много деликатни в момента.

Относно детските храни е ясно, че хипермаркетите си платиха за този закон.

# 11
  • Мнения: 3 157
Mirama,много е грозно цяло ти изказване.
Първо,фалирали аптеки вече има,че не си се докоснала до това,не значи обратното.
За това,колко много печелели като сметнеш всички разходи и целия труд,с който ги товари великата Каса само за да имат удоволствието да работят с рецепти ще си промениш коренно мнението.
А за намирането на друго занимание-ми айде тогава и учителите да си намерят друга работа,а кво реват...айде и тези от Кремиковци да си намерят и те друга,айде всички протестиращи вместо да им обърнем внимание да им теглим по една майна, че са се озовали на това дередже,пък те нека си реват-на нас нали ни е далече от гъза.

# 12
  • Мнения: 22 427
шоколадче, постоянно някъде, фалират различни фирми. Дали това ще е аптека, магазин, или предприятие има ли значение?

Фър-р-р Бъз-з-з, и без хипермаркетите да си "плащат" за този закон, не знам кой нормален човек би отишъл да си купи храна за детето от аптека, с цена доста по-висока от нормален магазин.
На мен лично ми се е налагало няколко пъти....ами няма да повторя. Хайде само защото е аптека, да ми слагат надценка в пъти по-висока от нормален магазин. На какво основание искам да попитам?

# 13
  • Мнения: 3 634
Хайде само защото е аптека, да ми слагат надценка в пъти по-висока от нормален магазин. На какво основание искам да попитам?

Пазарен принцип!
Аз съм в Сф и повечето аптеки, от които пазарувам АМ и пюрета са със 20-50 стотинки повече от хипермаркета. Понеже знам цените на доставчиците и мога да имам напълно реална представа върху пазара.

# 14
  • Мнения: 3 157
Разбира се,че има значение и то вече е разяснено какво е.Аптеката не е обикновен магазин или някаква си фирмичка,работеща с други такива,а здравно заведение,което предлага и много други услуги.
За малките градове,където аптеките са 2-3,затварянето им поради невъзможност да поддържат скъпи и прескъпи лекарства,докато/ако някой дойде с рецепта да си ги закупи и докато/ако НЗОК си изплати частта,която поема си е не просто затваряне на фирма,а липса на здравни грижи,лекарства и т.н.
За това,че си си купила по-скъпо АМ от там-еми не навсякъде е така-имала си късмет,както се казва-дай заради тоя късмет да им теглим на всички по една и да не виждаме проблема.

Общи условия

Активация на акаунт