За недоносените смелчаци

  • 2 709
  • 15
  •   1
Отговори
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 229
Мами на недоносени бебенца, ако ще ви разстроя,
моля да ми простите. Днес гледах Гала в отделение
за недоносени дечица. Малки юначета, мамини
дуишички, толкова мънички! На едно памперса му
стигаше до брадичката. Хем ревах, хем се възищавах
от тях. Да растат големи и здрави!  Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 4 589
Майка ми го е гледала и каза, че чак сега разбира какво ми е било на мен 5 месеца и половина като ходих всеки ден при Алекс. Хем в Токуда е доста по цивилизовано от МД.

Много е тежко и за бебетата и за майките.

# 2
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 229
И аз чак сега разбрах какво означава
всичко това.

Бог да прости твоите малки звездички  
Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

# 3
  • Мнения: 6 604
Иванка-дано никога не разбереш какво е  Hug.
Много е тъжно.
Тъжно е и ,че се раждат толкова рано бебчетата ни. Докторката каза ,че в момента има 12 бебчета с тегло под 1500 гр.
Но пък е хубаво да знаеш,че има ХОРА ,които помагат на тези бебчета и спасяват животи.
Те спасиха и моето бебче  bouquet.
А един кувиоз е само 50 000 лв. Даже депутатските мерцедеси са по-скъпи.
Бог да пази  децата ни.

# 4
  • Мнения: 923
И на мен ми стана много тъжни и плаках, когато гледах репортажите за недоносените деца по нова телевизия, върнаха се страшно много спомени и болка. Но от друга страна е хубаво, чe започна де се говори за тези деца, да се види, че ги има и че трябва да се помогне да има във всяка болница необходимата апратура за отглеждането на такива мъници.
Бог да пази децата ни.

Последна редакция: пт, 01 май 2009, 11:47 от Aleksi_Koko

# 5
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
И аз си поплаках доста.
Наистина е доста шокиращо за хора, които не са го преживели. Няма да забравя как бабата и дядото на моето бебе само даваха зор да ходят на свиждане да го видят. След като го преместиха от интензивно след 45 дни го видяха в болницата и никога няма да забравя колко вцепенени бяха. А той вече беше 2 кг.

# 6
  • София
  • Мнения: 344
Ох, тази Гала днес ме разби- скъсах се от плач.
Познавам тези стълби, този асансьор и надписа над вратата на отделението; познавам тази стая ( интензивното) ....червената лампичка на крачето, омотаните в кабели малки мишленца....
Да уточня при нас нещата са съвсем наред, детето ми е вече на 4 и половина, здраво и красиво, но аз явно никога няма да забравя.
Да са живи и здарви дечицата ни.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 103
 Аз също се просълзих от репортажа. Не беше одавна, когато и аз ходех всеки ден там с надеждата да зърна поне за миг моите съкровища и рискувайки да отнеса скандал от някоя акушерка. Това е мястото, където съм изпитала най-силните чувства през живота си и където видях за първи път дечицата си. Това място е много специално за мен, а също и хората, които работят там. Макар не винаги да съм срещала любезно отношение, през цялото време имах сигурността и вярата, че моите момчета са в добри ръце и скоро ще мога да ги прегърна, както и стана.

# 8
  • Мнения: 202
Аз също се разтроих, защото и моят син се роди недоносен и той беше в кувиоз и той беше целият омотан в кабели и жици имаше дори абокат на главичката и на него памперса му стигаше до брадичката,беше ми много тъжно когато другите бебета ги носеха на майките им а моито лежеше омотано в кабели в интензивното,това бяха най- кушмарните 12 дни за мен, но слава богу всичко приключи благополучно и сега е едно здраво и палаво момченце, вече на 2г.и 6м.

# 9
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ей хора, не се разстройвайте - важното е че ги има такива отделения, където все повече и повече бебета спасяват.

Независимо, че някой пишат за МД за мизерията там, аз да ви кажа никога не ми се е виждало мизерно там и се радвам, че това отделение съществува и ако зависи от мен аз лично пак бих повторила там да раждам. И всеки път ме жегва нещо, ако някой критикува така, без да е бил там. Миналата година ми се роди племениче там и пак лежа в това отделение и майката е много доволна. Радвам се че ги има   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet .

Живота е такъв, че не може да има е недоволи, но искам само положителни емоции да имат родителите изживяли този стрес.

Моят е вече 11 год.

# 10
  • Мнения: 5
Здравейте и от менлНаистина всичко показано по телевизията беше много трогателнолОсобенно за майки които са минали по същия път.
И на мене ми се роди едно малко слънчице на 9 март в 28 г.с. тежеше 1400 гр. Как съм живяла през дните през които беше в кувиоза и не се знаеше дали ще оживее само майки които са го преживяли могат да ме разберат. Сега слава на бога вече си е вкъщи след прекараните в болницата 45 дни. Вече тежи почти 3 кг. и е едно малко ангелче.
Сега на 9,05 ще станат 2 месеца от раждането му.
Искам да ви попитам правили ли сте нещо по специално за вашите недоносени дечица  за което можете да ме посъветвате.
И още нещо. Като отидох в аптеката да взема чайче за колики ми казаха че трябва да му броя месеците от датата на термена, а не от датата на която е роден щом като е недоносено бебе. И аз се замислих тъй като това е голяма разлика от 2 месеца кое е правилно.
Според мен трябва да броя от деня в който е изкаран от кувиоза и е започнал да се храни с биберон.
Мола за съвет

# 11
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
rosynikolova - броиш от термин нататъка. В съседни теми, мами много са обяснявали. Твоето май още няма да броиш. И моето е в 28 седмица и три месеца след раждането му броях.

# 12
  • Мнения: 923
Здравей rosynikolova. Моят син също е роден в 28 г. с. и тежеше само 900 гр. Винги и при терапии с лекарства и за захранване и за ваксини му гледаха корегираната възраст или по точно брояха от датата на термина ми и се съобразявахме с нея и след това с теглото му към дадения момент.  Hug за теб и твоето бебче. Успех.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 965
rosynikolova, има доста по-специални неща при недоносените бебчета. Трябва сега да го следи офталмолог (очен лекар). Предполагам в епикризата ви пише, че трябва да го заведете на преглед. После ще следят бебенцето на всеки 2 седмици докато лекаря прецени. Прочети темичката Ретинопатия на недоносеното - там е обяснено защо се налагат тези прегледи. Освен това е добре да се направи преглед от невролог (ние не сме правили като бяхме малки и го отчитам като грешка). На ортопед така или иначе всички бебчета е добре да се прегледат, така че и този преглед е в сметката. Освен това правилно са ти обяснили за възрастта - за всичко се гледа коригираната възраст (тоест от термина нататък). С коригирана въраст се съобразява при започване на захранването, за ваксините също. Тъй като сте родени под 2кг сте освободени от коклюшната съставка на ДТК.
Надявам се да съм била полезна! Ако имаш въпроси - питай в темичките ни http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=388188.0.

# 14
  • Мнения: 32
Много е тежко да ги гледаш с големи папмерси,и затворени без да можеш да ги пипнеш или гушнеш.Аз казах на моят съпруг че има късмет че не е видял Ради в ковиоз с изкривена главичка,защото лежи само на едната страна, а той много искаше да го види,да но гледката е ужасна и стресираща с система и сонда в гърлото.
Да са живи и здрави като са го преживяли и ние трябва да забравим, до колкото можем.

Общи условия

Активация на акаунт