Отговори
# 105
  • Мнения: 1 849
На мен ми е странно, защо децата трябва да работят с психолог, за да влязат в това училище...
Вземах теста от една съфорумка и синът ми го реши без проблеми. Всъщност се затрудни със задачата със звездичките и не за друго, а защото нямаше условие и трябваше аз да го обяснявам, а аз не съм добра в тези неща. Та мисълта ми беше, че подготовката зависи от учителите. Добра подготовка детето може да получи и в нормална предучилищна група в училище. В групата на синът ми всички деца изкараха над 90% успеваемост на теста за училищна готовност... Та си мисля, че цялата система с частните уроци си е машина за пари...

# 106
  • Мнения: 48
Браво на сина ти и на вас за избора на учители! Браво и на съучениците му за тази успеваемост! За съжаление общата статистика сочи друго. А че образователната ни система е тотално сбъркана и рано или късно стигаме до частните уроци е факт. Неприятно, но факт.

# 107
  • Мнения: 544
Браво на детето! Късметлии сте, че сте попаднали на добри учителки.
Всъщност теста за училищна готовност какво представлява? Как и от кого се провежда?

# 108
  • Мнения: 1 849
Всъщност теста за училищна готовност какво представлява? Как и от кого се провежда?
Не ми се иска да се отклонявам от темата. Провежда се в някои от училищата. Подобен е на този за приема в Горна баня, но малко по-лесен. Целта е да се отсеят децата които имат драстично изоставане, за де се работи с тях лятото. Прави се в присъствието на училищния психолог.

# 109
  • Мнения: 283
Можеш ли да публикуваш примерен тест за училищна готовност?

# 110
  • Мнения: 20

Ето намерих линк където е публикуван теста от 2007 г.

www.test-2007-NUK\Photo Labirint  Test 1-vi klas Nuk Gorna Bania 2007 album  Lsim  Fotki_com.htm

# 111
  • Мнения: 20
Здравейте, искам да попитам при записване на децата за кандидатстване в 1 клас да ли искали  бележки за посещаване на предучилищна група. Благодаря предварително

# 112
  • Мнения: 20
ДО markrit03 Simple Smile) изчерпана Ви е възможността да получавате лични съобщения затова ВИ пиша по този начин:)) Аз намерих на файл 3 те тетрадки за НУК , ако ми дадеш email, ще ги изпратя.

# 113
  • Мнения: 48
Някой друг искаше тетрадките, но ако е възможно публикувай линка, за да си разпечатваме оттам. Благодаря, че ме уведоми, че съм си изчерпала лимита! Чудех се защо никой не ми пише напоследък  Wink Личният ми мейл е markrit03@abv.bg

# 114
  • Мнения: 283
ДА, искат бележка за посещение на предучилищна

# 115
  • Мнения: 21 436
" Азбука на мисленето"(тетрадка 3)
Това е торент, но не съм пробвала дали се сваля успешно. Дано да ви свърши работа.

# 116
  • Мнения: 20
за съжаление не мога да публикувам линк, защото изчезна от мрежата, но аз бях успяла да ги сваля на файл.
За съжаление дамата която е посочила, торента с книгата "Азбука на мисленето 3" не мога да го отворя да видя дали е същото.
Хубав ден

# 117
  • Мнения: 544
Най-вероятно е същото. Тези са от 2004 г., пето издание.
Аз ги имам и 3-те и съм ги направила в pdf формат, готови за печатане. Ако някой се интересува, насреща съм Simple Smile
Мисълта ми беше, дали има някаква разлика вразличните издания, доколкото разбрах тази година децата са се готвили по седмо

Последна редакция: чт, 02 юли 2009, 11:40 от kathrin

# 118
  • Мнения: 1 849
Можеш ли да публикуваш примерен тест за училищна готовност?

За съжаление не мога. Нашите тестове не ги огласиха публично, а всеки които се интересуваше можеше да отиде при психолога и да види теста на детето си. Имаше тема преди и я намерих, но жената която беше публикувала такъв тест го е махнала от албума си.
Сега разгледах "Азбука на мисленето" и видях, че домашните на нашите деца бяха от тези сборници.

# 119
  • Мнения: 53
Катрин ще ми ги изпратиш ли в PDF формат, че не мога да го сваля. Ще съм ти много благодарна  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт