Гиналгин в 9ти месец

  • 1 405
  • 12
  •   1
Отговори
има ли мами, които са го слагали докато са били бременни? в листовката пише че е противопоказен при бременност и кърмене. проблема е че ми го предписа акушерката, защото доктора ми отсъстваше. много се притеснявам , но от друга страна явно трябва да си го слагам  Rolling Eyes незнам дали да и имам доверие...но щом доктора и има.. Confused.
моля помагайте защото незнам какво да правя. немога да чакам докато доктора ми се върне,защото може да съм родила до тогава   Weary

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 500
Слагай го няма проблем.На всички препарати пише така.

# 2
  • Мнения: 2 447
Щом са ти го изписали,мисля че няма проблем.Не си спомням точно какво ми изписаха на мен накрая(май Полижинакс),но и на него пишеше същото.Доки изрично ме предупреди,че пише така,но да не се притеснявам.Все пак,макар и да не е бил докито ти,най-вероятно акушерката знае какво обикновенно изписва док,а даже може и той да й е казал какво да е.

# 3
благодаря ви   love001  love001  love001

# 4
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Ползвала съм Гинопеварил през бременността. Ама как акушерка ще изписва лекарства...

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Изписват го превантивно май на всяка бременна към края. На мен ми бяха изписали Полижинакс, без да имам някакви оплаквания. Слагай ги, не се притеснявай. Леко раждане   bouquet

# 6
  • Мнения: 2 013
Нали лекар ти го е изписал!  Peace
На мен пък ми изписаха Гиназол.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Акушерката го е изписала, не лекар. Обикновено пишат да не се ползва от бременни, защото най-вероятно не са правени изследвания как влияе. С предишната бременност съм ползвала Полижинакс, но имах оплаквания, не просто ей така. Сега, пак с оплаквания - Гино-Певарил.

# 8
  • Мнения: 445
Аз тъкмо приключих с Полижинакс. На всички антибиотични пишат така, но няма проблеми. На някои жени ги изписват даже в самото начало на бременността. Ти ползвала ли си Гиналгин досега? Преди няколко години бяха с кофти форма  Rolling Eyes

# 9
Аз тъкмо приключих с Полижинакс. На всички антибиотични пишат така, но няма проблеми. На някои жени ги изписват даже в самото начало на бременността. Ти ползвала ли си Гиналгин досега? Преди няколко години бяха с кофти форма  Rolling Eyes

формата наистина им е кофти - като капка са но много тънки  Whistling и най-лошото е че много трудно се слагат защото няма възможност да се хлъзгат- абе кошмар.
иначе факта че акушерката ми написа рецептата наистина ме притеснява. просто доктора отсъства и се наложи тя да ми проведе консултацията. доколкото знам това си е практика в тази клиника- явно се справя жената щом великите лекари са и дали 'свобода на действие' Crazy
 иначе аз нямам оплаквания и на микробиологията не поникна нищо, но имах кандида в 6тия месец и ме излекуваха с гиназол. гиналгина в момента един вид трябва да го слагам профилактично, за да се 'изчисти' пътя за бебчо. Hug

# 10
  • Мнения: 370
И аз съм ползвала подобни медикаменти на които пише,че не се препоръчват при бременност и кърмене.Доки каза,че това е с търговска цел и не вреди по никакъв начин.Изписват го в края на бременноста,за да 'изчистят' пътя на бебето  Peace

# 11
  • Мнения: 2 447
....
Доки каза,че това е с търговска цел и не вреди по никакъв начин.Изписват го в края на бременноста,за да 'изчистят' пътя на бебето  Peace
Абе незнам каква е търговската цел по този начин...За мен това презастраховка на производителя.. Peace

Иначе и на мен доки ми изписа лекарство преди термина точно,за да се изчисти пътя на бебето.

# 12
  • София
  • Мнения: 17 591
На твое място не бих ползвала каквото и да е, което не е препоръчано от лекар. Лекар, не сестра.

Общи условия

Активация на акаунт