Въпрос относно дохранване и захранване?

  • 872
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 613
Здравейте,
Имам нуда от Вашия съвет- още от раждането си, моето бебе е на смесено хранене, кърма и адаптирано мляко. В момента бебето е на навършени три месеца, като досега има шест хранения, като първо я кърмя от двете гърди и после дохранвам, досега и се събираха по около 200 грама адаптирано мляко дохранване. На последната консултация обаче се оказва, че е наддала само 300 грама за месец (от 6 и 400 кг на 6 и 700 кг), което според мен се дължи на поемането на по-малко кърма и не достатъчно дохранване и не съобразяване за това от моя страна Cry, можете ли да ми кажете обаче сега по колко добавка да давам и на всяко хранене ли да е, защото макар и малко все още имам кърма и искам да я кърмя, докато имам, колкото и малко да е като количество кърмата. И още един въпрос- лекарката й препоръча да започна захранването, за да има към края на месеца вече заместени хранения и така също да се допринесе за по-добро наддаване, аз обае се колебая дали да захраня все още, Вашето мнение какво е в гореописаната ситуация? За информация - бебето се роди с тегло 4 и 100 грама, 1-я месец има наддаване 1 кг и 400 грама, втория 1 кг и третия, вече споменах.
Предварително Ви благодаря за Вашето мнение!

# 1
  • Мнения: 5 760
За тази възраст средното количество на прием е 130-150 мл. като храненията са 5-6 бр. Можете да го кърмите и да приготвяте по 3 м.л. от АМ с 90 мл. вода.
Захранването с други храни се препоръчва най-рано при навършен 4 м.

Общи условия

Активация на акаунт