Припознаване на детето от баща му

  • 3 933
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Мили майки имам следния въпрос: Сгодена съм от година, но сватба ще правя след като родя, може ли да ми кажете какво е необходимо да направим с бъдещия татко, за да може след като се роди бебчо да носи неговото име? Необходимо ли е да се попълват допълнително документи? За сега смятам да раждам в Сливен, а аз съм от Бургас. Това ще усложни ли припознаването? newsm78

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Питай в болницата направо. Всяка болница има различна практика. Някои искат нотариално заверена декларация, други правят това на място
...... За сега смятам да раждам в Сливен, а аз съм от Бургас. Това ще усложни ли припознаването? newsm78

Не  Peace

# 2
  • Мнения: 16
Благодаря за съвета, ще намеря координатите на болницата и ще попитам  Hug

# 3
  • Мнения: 793
Скоро имаше пусната такава тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=390777.0   Защо не потърси в Експертно Търсене????? newsm78

# 4
  • Мнения: 288
Ние с таткото също нямаме брак.В болницата след като вече бях родила попълнихме една молба,таткото и аз се разписахме на 1-2 места и това беше.Детето носи  фамилията на бащата,но се пише на адреса на майката (ако бащата е по лична карта на друг).След седмица трябваше моят да отиде в общината да вземе родилния акт и това беше. Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Скоро имаше пусната такава тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=390777.0   Защо не потърси в Експертно Търсене????? newsm78

Момичето е очевидно ново във форума, ще се научи  Laughing Леко раждане на авторката   bouquet

# 6
  • Мнения: 6 274
Да, много такива теми има.
Попитай в болницата, защото явно навсякъде е различно
Peace

# 7
  • Мнения: 27
И ние сме в същата ситуация, но аз ще раждам в Майчин дом в София. Дали и там става всичко на място?

# 8
  • София
  • Мнения: 12 554
И ние сме в същата ситуация, но аз ще раждам в Майчин дом в София. Дали и там става всичко на място?

Обаждаш се и питаш.  Wink

# 9
  • Мнения: 1 820
Не знам как стой вупроса но ми стана интерестно.Една позната роди и сега не можело таткото да припознае детето докато не си платял данъците     #CrazyОще тогава се шокирах,и не се хванах, ooooh!

# 10
  • Мнения: 2
Мили майки имам следния въпрос: Сгодена съм от година, но сватба ще правя след като родя, може ли да ми кажете какво е необходимо да направим с бъдещия татко, за да може след като се роди бебчо да носи неговото име? Необходимо ли е да се попълват допълнително документи? За сега смятам да раждам в Сливен, а аз съм от Бургас. Това ще усложни ли припознаването? newsm78
Не се притеснявай няма проблем,аз когато родих нямах брак с таткото след раждането той отиде при нотариус там написаха документ ,че тои припознава детето и  го записаха на негово име в болницата. Simple SmileАз родих в София предполагам че в другите градове е същия принцип.Леко раждане.

# 11
  • Мнения: 6 274
Не знам как стой вупроса но ми стана интерестно.Една позната роди и сега не можело таткото да припознае детето докато не си платял данъците     #CrazyОще тогава се шокирах,и не се хванах, ooooh!

По-голяма глупост няма, няма и да има.
Който я е казал, изобщо не е в час с абсолютно нищо.
То, на човек в затвора ако му се роди дете, пък може да го припознае, та...
Боже, ама защо изобщо обяснявам глупости?!
  ooooh!

# 12
  • Мнения: 914
ПРИПОЗНАВАНЕ

Чл. 35. (Изм. - ДВ, бр. 63 от 2003 г.) Всеки родител може да припознае своето дете. Могат да бъдат припознати и заченати деца, както и починали деца, които са оставили низходящи.

ФОРМА НА ПРИПОЗНАВАНЕТО

Чл. 36. (1) (Предишен текст на чл. 36 - ДВ, бр. 63 от 2003 г.) Припознаването се извършва лично с писмено заявление пред длъжностното лице по гражданското състояние или с декларация с нотариално заверен подпис, подадена до длъжностното лице по гражданското състояние. Заявлението може да се подаде и чрез управителя на заведението, в което се е родило детето.

(2) (Нова - ДВ, бр. 63 от 2003 г.) Длъжностното лице по гражданското състояние съобщава припознаването на другия родител, ако той е известен, на детето, ако то е пълнолетно, и на дирекция "Социално подпомагане" в 7-дневен срок от извършването му.

# 13
  • Мнения: 141
И ние сме в същата ситуация, но аз ще раждам в Майчин дом в София. Дали и там става всичко на място?
Аз там родих, таткото си извади в нотариус, че признава детето. Не помня дали я използваха за нещо, но му бях взела и личната карта, когато записвах името на детето. Само това.

# 14
  • Мнения: 9 427
Всяка болница има различна практика.В тази,в която раждах аз,искаха нотариално заверена декларация.Раждах в друг град и нямах проблеми.Не мисля че ще имаш някакъв проблем с това.

Общи условия

Активация на акаунт