За документите...

  • 2 179
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Искам да ви питам дали ще ми направят проблем ако не си нося бележката за кръвната група, като отида да раждам, защото съм я загубила някъде. Embarassed

# 1
  • Мнения: 7 831
Ами не вярвам ако отидеш да раждаш по спешност да те върнат, но е важно да я имаш. Може да се наложи да повториш изследването.
Успех

# 2
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Доколкото знам е задължителна - ако се наложи кръвопреливане след раждането. Питай в болницата, в която ще раждаш!

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
И на мен ми казаха,че е задължителна.

# 4
  • Мнения: X
Уфффф, дано да я намеря макар че се съмнявам Cry  Cry
Благодаря за отговорите Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 15 198
Аз нямах отделна бележка за кръвната група. Каква кръвна група съм беше написано в обменната карта.
Не може ли в женската ти консултация да ти я попълнят и на теб в обменната карта? Предполагам, че имаш картон, в който ти записват резултатите от изследванията. Rolling Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 9 395
Този понеделник ходих в Кръвна банка в Пирогов за повторно изследване на кръвна група и резус фактор. И то не, защото съм си загубила бележката. Imp  
Имам направено такова изследване още с първата ми бременност-1999г., но резултата беше написан на една хвърчаща бележка, на гърба на една бланка за изследване на кръв. Иначе си има подпис, печат-  всичко.
Да, ама като я занесох сега при сегашният ми наблюдаващ гинеколог, той беше категоричен, че никой анестезиолог няма да вземе на сериозно тази "хвърчаща бележка". В случай, че се наложи, секцио, кръвопреливане...
Каза, че това ми е най-важният документ като тръгна да раждам. И се наложи да повторя изследването сега. Wink

# 7
  • Мнения: 87
Na men ote kato zabremenqh mi kazaha 4e zaduljitelno da q nosi6 pri izsledvaniq  i  rajdane. Dano   uspee6 da q nameri Grinning  Laughing  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 3 200
И на мен ми казаха, че е задължителна. Въпреки, че си я знаех, но нямах документ ми казаха да си пусна изследване, защото било задължително да имаш документ.

# 9
  • Мнения: 18 542
Цитат на: pandora
Искам да ви питам дали ще ми направят проблем ако не си нося бележката за кръвната група, като отида да раждам, защото съм я загубила някъде. Embarassed

Най-добре си направи пак изследването. Ако не, там на място ще ти го направят, но по-добре да си я имаш. Питай в болницата за всеки случай. Някои искат изследването да е правено при тях.

# 10
  • Мнения: X
Ами много щеше да е хубаво лекарката ми да ме беше предупредила, щях да си я зашия за мен Simple Smile  обаче нали гледат за час да прекарат 100 бременни през кабинета си Close
Сега се преместих при друга лекарка поради смяна на местоживеенето и  още с влизането ми поиска личната амбулаторна карта и се втрещи като и казах че до сега никога не са ми я искали Confused както и аз де  Shocked  Shocked
Добре че го има тоя форум човек да попита и да получи отговор че иначе ходи се оправяй  Neutral Face

# 11
  • Мнения: 1 533
И според мен е важно да я имаш, още повече че имаш време до раждането да си направиш пак изследване. И мен като Копче ме караха да си правя ново изследване за кръвна група, защото предишната бележка която имах, беше една офрашкана от времето на зелениете паспорти /ако ги помнят младите Laughing /, която се слагаше на гърба му. Акушерката в консултацията ми каза че може и да не мия признаят и си правих ново. Не ми излезе нова кръвна група Wink , просто бележката явно отговаря по външен вид на новите изисквания.
Другото което си спомням за кръвната група е, че когато акушерката ми оформяше документите за раждане ми каза да проверя какво ми връщат като документи от родилното и ако са забравили да ми дадат кръвната група, да си я искам, защото едно изследване е 10 или 12лв, а е нещо за което човек трябва да си има документ.

# 12
  • Мнения: 3 042
Цитат на: pandora
Искам да ви питам дали ще ми направят проблем ако не си нося бележката за кръвната група, като отида да раждам, защото съм я загубила някъде. Embarassed


Виж сега, аз като раждах си я носих, ама никой не ме и пита даже за нея! И няма защо да ти я искат! Та нали всички изследвания се отразяват в картона ти в Женската консултация, а в обменната карта се описва цялата бременност по месеци, кг, изследвания и тн. Именно с тази обменна карта ти отиваш в родилното и тя е единственото нещо заедно с личната ти карта, което ги интересува там.
Така че важното е да е написана в обменната карта!
И невиждам защо да не признават бележката от лабораторията!  Да не би да очакват да си я сложиш в рамка с позлатени краища тия доктори. Хвърчаща бележка- дрън-дрън, ако искаха друго, значи и в лабораториите щяха да ги пишат тия кръвни групи по друг начин.

# 13
  • Мнения: 1 975
Ако я нямат от преди със другите ти изследвания, непременно трябва да я носиш!  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation

Общи условия

Активация на акаунт