Лечение на гноен отит без антибиотик

  • 19 267
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 577
Здравейте.
Първо да се извиня, че едва ли употребявам точното наименование на това заболяване, но така по-лесно ще разберете какво имам предвид.
Детето ми от една седмица е с гной в ушенцето. Преди седмица се наложи да му го пробият и оттам изтеглиха една спринцовка гной. От тогава всеки ден сме на преглед и всеки ден му почистват ушенцето от гнойта със специална игла и спринцовка с вакуум.
Няколко пъти питах лекаря дали се налага да пие АБ детето, но той каза, че щом вече няма Т по-добре да си остане с капчиците за ушенцето, които са също с АБ.
Въпросите, които си задавам са - колко време продължава това "чистене" от гнойта в ушенцето?
Задължително ли се дава антибиотик или е по-добре да премине без такъв медикамент.
Детето ми вече няма температура, но пък е доста блед, има кръгове по очите, отслабна, защото първите дни докато открият какво му е не ядеше нищо.
Как се справихте с това заболяване и какво да предприема оттук нататък?
Ще ви бъда благодарна да споделите мнение и информация на многото ми хаотично зададени въпроси.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Какви са тези капки за уши с АБ? Берлицитин ли?

# 2
  • Мнения: 2 577
макситрол

в упътването пише, че това са капки за възпаление на очите. но тук ми ги изписа лекаря за ушенцето.

# 3
  • Мнения: 2 731
не знам какво да ти отговоря .Дано детенцето е по-добре Praynig

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Да и на малкия са изписвали макситрол за ушето.Смятам,че е достатъчно.При положение,че няма температура значи инфекцията е преминала.В момента е важно ушето да се почиства добре,за да не се инфектира,а макситрола си до дезинфекцира.Следи да не вдигне температура.Това да не би да е серозен отит(не съм лекар,налучквам)

# 5
  • Мнения: 2 011
Смятай, че от тук на татък  ушенцата ще са слабото място на детенце. Трябва  много да се пазят по- нататък. Ние сме така , но  слава  богу вече порасна моето дете ( на7 г  е ) и  честите отити отшумяха.  Praynig
Ползвали  сме много тези капки  Берлицитин. Също и Отипакс. Но  на  моето дете лично му помогнаха физиотерапиите в домашни условия. баща ми  е лекар и  си беше закупил преди години  Инфрачервена лампа за дом. условия. Откакто ползвам тази лампа ( и за мен и за детето ) виждам нейното ползотворно влияние - препоръчала съм на всичките  си познати да  я използват. Не е скъпа - или поне моята не беше от  скъпите ( преди  няколко години  - 60 -70 лв ... ) Правят се терапии по 2 до 3 пъти дневно в продължение на 10  дни , после се почива известно време и пак се повтарят  сеансите - не е отегчаващо за детето  защото за Отит  да речем нагревките са по 3-5 мин на ушенце- синът ми сам си ги правеше !  Peace
През много Отити минахме - а заради един тежък трябваше да повторим лечението  с АБ още една седмица ( тъпанчето се проби и изтече кръв от ушето)- малкия тогава нямаше още 4 г - заради  мощния АБ , който повторихме  направи тежка алергия и една седмица беше на Урбазон .... Сега много рядко  използваме АБ - Залагам на бабините методи и на физиотерапията!  Peace  bouquet
А, и да  допълня - Винаги когато  слагахме капки за уши , слагахме и  задължително капки за нос - Виброцил - все пак  нос, очи , уши , гърло - всичко  е свързано !

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Слагат се и капки за нос защото евстахиевата тръба е къса при децата и обикновено от носа се качва към ухото.При малкия последния път точно заради гноен секрет в едната ноздра се получи и проблема с ухото.

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не бих рискувала...  Naughty
Гной, толкоз близко до мозъка... Не знам, за мен сте си за АБ отвсякъде.
Но ако имаш вяра на д-ра, който Ви лекува и той е специалист... няма да имаш място за притеснение.
Късмет и час по-скоро да се оправи дечкото  Hug

# 8
  • Мнения: 2 577
Капки за носле слагат ли се ако въобще няма секрет от нослето?
Благодаря ви за съветите. Аз по принцип съм от Велинград и мисля като оздравее детето, живи и здрави, да разуча там за процедури за ушенцето, а за тази лампа ще разпитам и ако е такава цената  си заслужава щом има ефект. Тепърва ще тръгва на градина детето - след месец, и направо ми се плаче като се сетя какво ни чака.
как се справихте след това с имунитета на детето?

# 9
  • Мнения: 9
Здравейте, преди няколко години дъщеря ми имаше гноен отит, изписаха й антибиотик и лекарите от УНГ казаха, че ако до 3 дни няма подобрение ще правят пункции. Нашият педиатър обаче ни каза за едно растение, което капахме в ушето 3 дни и като отидохме на преглед нямаше и следа от възпалението и не слагахме нито антибиотик, нито правихме пункции.
Растението е известно като алпийска роза. Откъсва се едно листенце, загрява се малко на котлона и се капва в ушето. И така колкото пъти на ден понесе детето.
Известно време отглеждах това растение и давах на всички мои близки, когато децата им имаха проблем с ушите.
Ако можеш да си намериш - много е ценно!

# 10
  • Мнения: 2 011
Капки за носле слагат ли се ако въобще няма секрет от нослето?
Благодаря ви за съветите. Аз по принцип съм от Велинград и мисля като оздравее детето, живи и здрави, да разуча там за процедури за ушенцето, а за тази лампа ще разпитам и ако е такава цената  си заслужава щом има ефект. Тепърва ще тръгва на градина детето - след месец, и направо ми се плаче като се сетя какво ни чака.
как се справихте след това с имунитета на детето?

За имунитета спомагаме и ние родителите но при повечето от  нас има проблема с често разболяване в детската градина.  7 дена болни -10 дена здрави и  айде пак  повторение.... Така  е в градините - всеки ден има детенце  болничко а колко още вирусоносители ..... Един кръговрат!  Mr. Green С израстването на децата и имунитета се  подобрява ( е, ние разбира се  вземаме мерки и  за неовото подобрение) . Но така  е .... всички минаваме по този път!  bouquet

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Капки за носле слагат ли се ако въобще няма секрет от нослето?

как се справихте след това с имунитета на детето?

Щом детето няма нищо в носа за какво да се слагат капки за нос. Но да не би ринитът да е заден и ти да си мислиш, че няма нищо Naughty И моята дъщеря, кото беше малка правеше много отити. В интерес на истината са ми изписвали винаги и Зиртек9 за отбъбване на Евстахиевата тръба), капки за нос ако има сополи.
Имунитета го засилвам с имуностимуланти, повече пресни плодове и зеленчуци.

# 12
Има една билка, която някъде се нарича ушеболка. Ботаническото и название е "Покривен дебелец". Представлява листна розетка от подредени като цветна розичка зелени сочни листа. Сокът на тези листа е много целебен за ухото. Изстисква се листо или две със преса за чесън или с ръка и се слага в ухото. Престоява 15 мин. и се поставя памуче в ухото. Най добре е да се преспи така. Ако инфекцията е в началото не се налага да се повтаря, ако е напреднала може да се направи няколко дни подред - абсолютно безвредно е. В моето семейство лекуваме инфекции на ушите само с това лекарство, казала съм го на много други майки. Ефекта винаги е един и същ - болките преминават веднага и възпалението преминава без антибиотици и капки за уши. Все пак консултацията с лекар е задължителна. Моята лекарка вече се е убедила в ефикасността на това лечение и когато установи възпаление на ухото просто ми казва да използвам билката си.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Да тази билка по народному се нарича дебела мара. Знам го този начин, но винаги ме е било страх да го приложа.

# 14

Общи условия

Активация на акаунт