Маслени бисквитки Мечо Пух

  • 1 395
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Необходими продукти:455 г. омекнало масло ;1 ч.ч. кафява или тръстикова захар;1 жълтък;1/2 ч.л. ванилия;5ч.ч. брашно. Начин на приготвяне :Разбийте добре маслото и захарта ;за да стане това по-лесно може да разтопите маслото на водна баня;Добавете жълтъка и ванилията;Разбъркайте добре;Добавяйте по 1ч. брашно докато не стане с гъстота на маджун Rolling EyesРазточете до дебелина 1/2 до 2 см. Нарежете с формички за сладки./моите са с форма на главата на Мечо Пух/Поставете в намазана тава или по-добре ако имате хартия за печене.Печете при 160 С около 10-15 мин. Оставете да изстинат след като ги извадите .Украсете по ваш вкус. Няколко бележки 1.Рецептата  и др. такива може да намерите на :www.jacobsens-bakery.com ;2.Тестото е ронливо.; 3. внимавайте да не ги загорите ;за целта ви предлагам да имате подготвена втора тавичка.  chef ;4.А относно украсата моето предложение е след кота сте ги извадили  от фурната и докато са все още топлички поръсете ги с Nesquik с вкус на банан.За предпочитане консумирайте когато са изстинали. Hug

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 214
А снимка на тези бисквитки нямаш ли?

# 2
  • Мнения: 7
Съжалявам но не съм ги снимала следващият път  Embarassed

# 3
  • зад кестените
  • Мнения: 792
А може ли вместо масло да ги направя с маргарин. newsm78

# 4
  • Мнения: 5 173
Ще ги пробвам обезателно.
А каква е разликата м-у тръстикова и кафява захар Thinkingи това масло не е ли прекалено много?

# 5
  • Мнения: 7
незнам дали можеш да замениш маслото с маргарин ,аз съм се придържала към рецептата newsm78 Rolling Eyes,а количеството масло си е точно не съм сбъркала,те за това са "маслени". Wink,надявам се да ви харесат. Peace

Общи условия

Активация на акаунт