Свински грип /Swine Flu/

  • 24 735
  • 571
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Фактите:

1. Повече от 100 смъртни случая в Мексико, центърът на заразата.

2. Регистрирани случаи в САЩ, Франция, Израел, Япония.

3. Специални мерки в САЩ и Канада на правителствено ниво.

4. Обръщение на Световната здравна организация с предупреждение за възможна много опасна мутация на вируса и глобална пандемия.

5. От днес: специални мерки и на софийското летище.

Въпросителни
:
1.Няма обяснение засега защо регистрираните смъртни случаи са само в Мексико.
2.Смъртните случаи са главно на пациенти между 20 и 30 години.

Лекарство, от което вирусът се влияе положително: Тamiflu, производство на La Roche.

http://www.tamiflu.com/treat.aspx - Tamiflu

http://en.wikipedia.org/wiki/Oseltamivir - Oseltamivir

Предлагам да използваме тази тема, за да споделяме опит, важен за онези, които пътуват или ще им се наложи да пътуват скоро.

Последна редакция: пн, 27 апр 2009, 17:27 от bluenovelty

# 1
  • Мнения: 25 449
Е, какъв опит има да споделяш? Купуваш си Тамифлу и готово. Да живей фармацевтичната промишленост!

Цитат
Неясно е колко ефективни са в момента ваксините, които сега се прилагат срещу грип, който представлява генетична смесица.

Новият вирус е напълно непознат за учените. Световната здравна организация (СЗО) потвърди, че той е щам на А вирус, обозначен с Н1N1.

Въпреки наименованието си, вирусът не води до заболяване при свинете и никога не е бил изолиран от тях.

Цитат
Новият вирус комбинира генетичен материал от свинския, птичия и човешкия грип.

Интересна комбинация, получена по пътя на еволюцията, естествено.   Twisted Evil

ПП Хубавото е, че любителите на свински пържоли нямат основание да се откажат от тях.

# 2
  • Мнения: 4 841
Кой каза "птичи грип"?

ПП Хубавото е, че любителите на свински пържоли нямат основание да се откажат от тях.

М-да  bowuu


# 3
  • Мнения: 2
Како Сийке, има ли Тамифлу в София?

С рецепта ли е? /Очевидно навсякъде по света е.../

# 4
  • Мнения: 25 449
Како Сийке, има ли Тамифлу в София?

Откъде да знам?  newsm78
Питай в някоя аптека.

# 5
  • Мнения: 345
BirdsFlu, сега да вземеш да се кръстиш SwineFlu, че да си актуална  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 4 841
BirdsFlu, сега да вземеш да се кръстиш SwineFlu, че да си актуална  Mr. Green


Joy Най-добре да се прекръстя на "тамифлу" - както вървят нещата, там е и ножа, и хляба  Joy

# 7
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Какъв опит да споделяме. Та едва вчера чух , че съществува този грип. Ще се моля да не стигне до България. Praynig

# 8
  • Мнения: 431
Поредната истерия.

# 9
  • София
  • Мнения: 15 435
Не е истерия, не ми се мисли, ако се върне някой заразен, какво ще стане тука.

http://dnes.dir.bg/2009/04/27/news4362777.html

# 10
  • Мнения: 431
Не знам, Тайна, ще видим. Претръпнала съм вече. То не беше луда крава, после птичи грип, в дир-а през няколко месеца има "смъртоносен мутирал грипен вирус ще удари България". БТВ-то май със знаменца по картата на България означаваше извънредните грипни положения... Трагедия а ла лъжливото овчарче ще се получи накрая.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 840
Всъщност, мен леко ме плаши тоя нов вирус, не са хубави тези неща. В непрекъснат досег сме с целия свят. Наскоро разбрах, че има случаи на морбили в България и децата щели да бъдат реимунизирани, а уж нямахме това чудо от години и всички са имунизирани.

# 12
  • Мнения: 12 648
Нямам опит със свинския грип, но виж със свинските пържоли...Когато се появи лудата крава, падна цената на телешкото. Всеки ден готвех на милото.

Но ако може някой да ме осветли, защото нищо не разбрах - не идва от свинското, свинете не го хващат, Израел, дето не ядат свинско най-загрижени.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 840
Ми, той се предавал от човек на човек, доколкото разбрах. А как го е пипнал първият човек нямам идея ич Mr. Green

# 14
  • Мнения: 627
Снощи по новините били казали, че ще пръскат с някакви химикали и щели да хвърлят на животните ХАПЧЕТА  Mr. Green Mr. Green Shocked Кой е гледал?

Ако това е вярно, този път ще побеснея наистина...

Общи условия

Активация на акаунт