200мл млекце множко ли му е?

  • 715
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 688
на обяд яде по 200гр мюпюренце но вечер не изпиваше повече от 180мл мляко..а тази вечер 220
множко ли му идва?

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
НЕ!!!!! На моменти са,а и количеството за възръстта му не е много.Но все пак по колко пъти на ден се храни? Давай му колкото иска,иначе гладен не се спи Sunglasses

# 2
  • Мнения: 3 663
абсолютно
утре или след няколко дни като нищо пак ще изпие 180 Simple Smile а дори и 200 да пие не е беля
при нас е имало случаи, когато месец примерно е пила по 200 и на следващия намалява на 180, после пак увеличава и така Simple Smile според мен бебе на 6мес и половина може да прецени колко му се яде Simple Smile

# 3
  • Мнения: 5 299
Еми щом си го изяжда, значи не му е множко Laughing И при нас е така

# 4
  • Мнения: 763
Синът ми през нощта пие по 210, а е по-мъничък с два месеца.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 688
благодаря ви мами
успокоихте ме,неискам да му давам в повече ядене,че миналия път лекарката ни се кара,че много яде:(
на 4тири хранения е и наистинакакто казвате понякога почти неискада пие мляко,но понякога ме шашка с тези количества:)

# 6
  • Мнения: 6 315
Хе-хе. Мойто детенце е все още на пет хранения - сутрин и вечер пие мляко, а през останалото време е на твърда храна. Не се притеснявай - добре е, че иска да папа. Много би му било, ако повръща след храненето.

# 7
  • Мнения: 1 800
Ние от този месец минахме на 4 хранения и всеки път яде различно - от 200 до 250 мл. Сутрин и вечер яде по 210 мл вода+7 м.л. НАН, като във вечерното мляко добавям и 2м.л. каша. Твърда храна - между 200 и 250 г също. Не мисля, че е много. Знам, че не трябва количеството храна на ден да надвишава 1 литър, а това е максимума, до който ние само няколко пъти сме стигали-4*250, но не сме го надвишавали. Мисля че няма основания да се тревожиш Heart Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 6 999
Ние сме още на 5 хранения /на 1 год. и 3 месеца/, така че явно не яде много.

Моята лекарка ме съветваше така:

Ако повече от 2 пъти последователно си изпие цялото мляко - правиш следващата по-голяма доза.

Малко и много ядене е относително. Дариа на 6 месеца вечер пиеше по 180 мл. вечер, а на 10 по 80 мл. - какво да направя.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 271
Разбира се, че не е много. Това му е хубавото на бебешкото повръщане - освобождава стомахчето от излишното количество, а щом не повръща и си спи спокойно  - дай му да си хапне на човека!
И Борислав понякога изпива по 210мл., а още не е навършил 5 месеца.
Това е относително и спрямо килограмите, които дори са по-важни от възрастта. Не може едно бебче което е 6кг. и едно 8кг (като мойто)  да ядат еднакво количество...

Общи условия

Активация на акаунт