Папагала ми снесе яйце,моля за помощ???

  • 9 894
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 505
   Имаме си папагал от около 2 седмици,кацна на балкона ни една сутрин събуди ни с подсвиркването си и си го прибрахме(избягал е от някъде).Купихме му клетка и сега си йивее с нас,много е добър и гальовен.Оба4е в4ера снесе яйце,и сега какво да го правим.Напеавихме му от една стра сламена шапка гнездо и сложийме памук вътре,при пренасянето на яйцето го пипнах с 2 пръста,за да го сложа в готовото гнездо ве4е,но от тогава не иска ве4е да си поглейда яицето палавника ни.Е няколко пъти само влиза вътре поеазмества яйцето и пак излиза,според вас дали ще си обикне яйцето,дали ще се грижи за него.Ох не знам,а ако е от някой гълъб ули4ен?А ако не исак да се излюпи,какво да правя?
   Много ви моля,някой преминал през подобно не6то да ми помогне.Търсих инфо за моя папагал,но незнам на бг как се казва породата му,а и то4но за това което питам на испански няма инфо.И ви благодаря предварително.

  Ето го и самия папагал.

# 1
  • Мнения: 54
Ех, и аз преди години така изгубих два папагала, за едения доста страдах... И двата избягаха лятото, когато ги изнасяхме на балкона. Обожаваха да стоят на него. Ехх...

Породата трябва да е Корела, поне моят беше такъв, но беше жълт, иначе имаше същата качулка ли се казваше отгоре на главата и прилича доста на него. :~

# 2
  • Мнения: 553
Попитаи в някой зоо магазин или в някоя ветеринарна лечебница.
Иначе и аз мисля че това е Корелия
 Joy А пък хич не ми се вярва яйцето да е от някой "гълъб ули4ен" 
Успех и да се похвалиш с пиленцето  Hug

# 3
  • Мнения: 2 467
1. Няма ли мъжки, яйцето не е оплодено = няма да се излюпи пиле. Ако е скоро намерен има вероятност да е оплодено яйцето. 
2. Гълъб не оножда папагал  Mr. Green
3. Добре е основата за гнездо сламена шапка, но памука не е добра идея (закача се по ноктите на птицата). По-добре нарежете салфетки на малки квадратчета (1см на 1 см). По принцип има специални мътилки за различните породи  папагали.

Цитат
Размножават се и групово по няколко двойки в по-големи помещения, но за предпочитане е по единично. Мътят в хралупи от дървен материал, които наподобяват кухи дървета с размери - височина – 30-35 см и основа около 25 на 25 см. В горната им част се прави отвор с диаметър около 8 см. На дъното се постилат 2 см дървесни стърготини. За удобство се слага пръчка, която излиза и навън и на нея каца вечер мъжкият. За целта може да се използва и някаква стълбичка, по която женската да слиза внимателно, без да счупи яйцата или нарани малките.
Преди да се пуснат за размножаване (да им се закачи хралупата), птиците трябва да се подготвят за това – да се хранят с покълнали семена, разнообразни плодове, съдържащи витамини, да им се дават микроелементи (минерали). Около една-две седмици след закачването, женската снася през ден 4-7 яйца, които започва да мъти след снасянето на второто. След 21 дена мътене се излюпват малките, като за един ден обикновено излизат 2-3, а другите през ден.
От тук http://www.aquatica-bg.com/pets/papagali/korela/

4. Не пипай повече яйцето. Може да снесе още. Остави да си ги оправя както знае папагала.

# 4
  • Мнения: 1 505
Ох,олекна ми,така съм се притеснила за мъни4кия ми дебелак,4е направо съм ви много много благодарна на вси4ки.А най-голямото ми успокоение е,4е не може да е за4енала от гълъб,много ми олекна.Ами утре следобяд ще ходиме до някой зоо магазин и ако се наложи и до ветеринар,надявам се до тогава да си снесе и друго яй4ице ако има в нея.От цитата които про4етох разбирам,4е докато не снесе още едно яйце няма да иде да си гнезди,зна4и все още имам шанс за пиленце.Ако стане нещо след 1 месец ще се похваля,дано.

# 5
papagalite sa mnogo 4uvstvitelni q mi pi6i po emaila i az 6te ti kaja o6te informacciq   Peace

# 6
  • Мнения: 1 505
papagalite sa mnogo 4uvstvitelni q mi pi6i po emaila i az 6te ti kaja o6te informacciq    Peace
Няма как да ти пиша на мейла,за6тото не виждам такъв,но ти благодаря за загрижеността,и ако искаш ти ми пиши на мейла,в профила ми влез за целта.
  Но да кажа все пак,4е изхвърлихме ве4е яйцата,за6тото не си ги искаше,не им обръ6таше внимание никакво,снесе о6що 5 яйца.И за сега нямаме намерение да й търсиме приятел4е,добре сие  в къ6ти и така и много се привърза към мен и както и аз към нея.

# 7
  • Мнения: 941
Папагала е КОРЕЛА.
Имаме същия от 4 години. Най-любвеобилните папагали са.
КАто са само сред хора, и не виждат други птици започват и те да се мислят за хора  Laughing
Нашия е пуснат постоянно. Сега заради бебето е ограничен само в една стя, но иначе...преди спеше м/у нас с мъжа ми..крадеше от на дъщеря ми устата солетата и и бягаше през масата.  Joy  много добри летци са, но и предпочитат и да ходят. Нашия опашваше целия апартамент ходейки. Каца ни по ръцете , раменете..като ядем идва и си иска - по-умен е от доста кучета. Като навършат 6 години, могат да запомнят по няколко думи, но с много упоритост и търпение.
Ако имаш въпроси са хранене, или други - питай  Peace
ето снимки и на нашия хубавец: http://www.mother.snimka.bg/album.php?album_id=70696

Общи условия

Активация на акаунт