страх ли ви е от промените?

  • 3 005
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Бъдещи мами,притеснявате ли се от промените,които предстоят?От това как ще се промени живота ви след раждането на малкото,дали ще се справите,ще се променят ли отношенията ви с половинката и с роднините ви,дали ще се справите с отговорността?Защото към моите терзания за бебето и раждането се добавиха и тези тревоги и сега съм още по-уплаяена,а незнам дали е нормално Sad

# 1
  • Мнения: 447
Нормално е всяка бъдеща майка да премине през тези притеснения.Не се тревожи за нищо с времето всичко си идва на мястото,няма майка която да не се е справила  Grinning Сега е по важно да си спокойна и да имаш положителни мисли  Peace

# 2
  • Мнения: 27 524
Нормално е да си стресната и да валят в главицата ти милион въпроси, както и притеснения. Всички минаваме от там. Когато се роди Криско и се прибрахме вкъщи почти месец се чудех какво ще правим с това ново същество, какво да го правя и как обърка живота ми  Crazy Но лека-поелка всичко си идва на мястото и след няколко месеца ще се чудите как всъщност сте живели без него досега  Grinning

# 3
  • Мнения: 793
Мисля че е нормално човек да се страхува от неочакваното. Успокоявам се с това че има много майки които се справят,все пак не съм единствената. Peace  А колкото до отношенията с близки и с  мъжа ми,в началото не знам дали ще имам време за тях,но бебето като порасне нещата ще се оправят:) Успех мила Peace

# 4
  • Мнения: 1 187
Страхът идва от неизвестността. Всяка бъдеща майка минава през това. Бъди щастлива, че си благословена с този страх. Hug

# 5
  • Мнения: 1 354
Страхът идва от неизвестността. Всяка бъдеща майка минава през това. Бъди щастлива, че си благословена с този страх. Hug

 Peace да, много ми хареса изказването на Аурора   радвай се на това което ти предстои,аз лично го чакам с нетърпение.

# 6
  • София
  • Мнения: 44 032
не съм се тормозила от такива неща Wink
а нещата си се подреждат после...

# 7
  • Мнения: 718
Да, страх ме е, виждам как при мои приятелки с деца всичко се променя. Но съм разбрала, че трябва да имаш вяра в любимия човек и неговата подкрепа и тогава всичко се нарежда неусетно  Hug

# 8
  • Мнения: 2 005
...незнам дали е нормално Sad

Нормално е.Повечето минаваме по този път.Всичко ще си дойде на мястото с времето.

# 9
  • Мнения: 370
Не,не ме е страх.От дълго врме се подготвям за майчинството и сега с нетърпение чакам бебчето си.Знам,че живота ми ще се промени изцяло,но аз искам тази промяна.Поживях си доста интересно,опитах от много неща и съм готова за тази голяма стъпка.Сега бебето е най-желаното нещо в нашия живот Heart Eyes
 Приемай всичко нармално и не се панирай.С времето се свиква.

Последна редакция: пт, 24 апр 2009, 14:07 от dolls

# 10
  • Мнения: 5 985
напълно нормално е да си притеснена,само знай че както си организираш живота от деня на раждането така ще бъде.

# 11
  • Мнения: 1 100
Бъди щастлива, че си благословена с този страх. Hug
Много добре казано. Peace
Всеки път когато ми е тежко от недоспиване, ревове и прочие, се сещам за жените, които не могат да преживеят това и си казвам, че нямам право да се оплаквам.

# 12
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 863
Да, много се страхувах в началото. Но до раждането има много време, в което да премислиш нещата и да се подготвиш психически.

А и накрая тооолкова ти тежи и пречи коремът, че нямаш търпение бебето да се роди и не ти пука от последствията.  Joy

# 13
  • Мнения: 1 372
Абсолютно естествено е да си притеснена от всички тези въпроси. Дори бих казала, че не е нормално да не се притесняваш. В началото е трудно, объркващо и от всички тези промени които ти се случват на куп се чувстваш адски объркана и неспособна да се справяш със ситуацията. 2-3 седмици след раждането, когато виждаш че нещата започват да се нареждат, "малкото плачещо снопче" започва да влиза в ритъм/ или по точно да разбираш какво иска/ и таткото продължава да се държи чудесно ще се успокоиш.

# 14
  • Мнения: 329
Нито за миг не изпитах подобни притеснения. Бях изпълнена с радостно очакване. Сега вече знам, че съм била права. Радостта е неизмерима и неописуема  Hug

Общи условия

Активация на акаунт