Споделете мнение за ОДЗ № 62 в София

  • 7 634
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте, моля споделете мнение за 62 ОДЗ в София /ул. "Врабча" 7/. Надявам се да приемат дъщеричката ми в яслата там през есента, когато стане на 1 годинка.
  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 993
Здравей,
И аз искам да приемат дъщеря ми в 62-ро ОДЗ, но няма да стане, при 5-те свободни места за набор 2008, които обявиха за приема през септември, 4 от тях вече са заети от деца с 9т., а за последното място чакат 35 деца с равни точки- по 8. Това е в момента, до 21 май ще стане още по-зле, предполагам. Mr. Green

Нали знаеш, че яслата е в друга къща, по-нагоре по Врабча, на ъгъла с ул. Дунав, входа е откъм ул. Дунав. Двете яслени групи са препълнени, имат по 30-35 деца в момента.

Един въпрос от любопитство - системата класира ли детето сега, виждам, че е на 7 месеца? Защото моето започна да го класира, когато навърши 10 месеца. Когато твоето навърши 10 месеца, класирането в края на май ще е минало, честно казано не виждам как може да кандидатства за прием този септември...по-скоро ще остане в списъка на чакащите за евентуален текущ прием, което е равносилно на шестица от тотото.  Laughing

# 2
  • Мнения: 21
Здравей,
благодаря за информацията   bouquet
Иначе на въпроса - да дъщеря ми е в списъка , който излиза като първоначален -още от записването.
Тази ясла направо ме спасява ако я приемат, защото работя наблизо, а живеем сравнително далеч и предвижването след работа е кошмар. Ще чакаме края на май и след това ще му мисля. 
 Mr. Green Hug

# 3
  • Мнения: 3 993
А, чудесно! Значи са си оправили системата, според новата наредба за яслите децата имат право да ги посещават от 3-месечна възраст. Друг е въпросът, че в яслите няма условия за гледане на 3-месечни бебета. Crazy
Затова системата класира детето ти. На кое място сте в момента?

# 4
  • гр.София
  • Мнения: 4 146
 Нямам думи.
 Ще приемат 7-8 месечни деца , които ще си пазят местата и няма да посещават градините.
 

# 5
  • Мнения: 21
Нали приема е за Септември месец. Аз съм много неориентирана на тема детски градини и ясли. Детето ще е на 1 годинка и ще тръгне веднага.  Hug или организацията е по друг начин?
не знам на кое място е сега Линка, ще видя по-късно и ще пиша

# 6
  • гр.София
  • Мнения: 4 146
mari_p, коментарът ми не е лично към теб.
 Има деца,които м. май ще са на 3 месеца,с-мата ще ги класира (така излиза) и през септември ще са на 7 месеца.
 Като се сетя,че Дир-ката на въпросното ОДЗ допреди въвеждането на системата приемаше само деца около 2 годинки (предимно. Понеже другите били твърде малки за отглеждане ).

 Една майка писа преди време,че детето й в яслата там боледува много (неминуемо е) и от нея искат да си плаща таксата 40 лв редовно,за да не й го отпишат.
 Супер за дир-ките-хем по-малко деца ходят, хем таксата (и съответно издръжката от Общината) си върви, хем могат да приемат и някое връзкарче отгоре... 
 

# 7
  • Мнения: 21
Наистина ли?  ooooh! нямах представа. Много сложна ми се струва тази организация по кандидатстването.  значи наистина е неразбираемо защо приемат толкова малки бебенца.  Hug

# 8
  • Мнения: 3 993
Наистина ли?  ooooh! нямах представа. Много сложна ми се струва тази организация по кандидатстването.  значи наистина е неразбираемо защо приемат толкова малки бебенца.  Hug


Всъщност, те НЕ приемат толкова малки бебета. Точно затова местата за най-малките, най-малкият набор - тази година това е 2008-ми набор - са изключително малко. Вече ти казах, че в 62-ро ОДЗ местата са 5 и 4 от тях вече са заети - от една двойка близначки и още 2 момичета. Твоето дете, в най-добрият случай, ЩЕ СЕ БОРИ за 1 място заедно с още 35 деца (толкова са на опашката с по 8 точки в момента). Значи тази година директорката ще приеме само 5 малки бебета, останалите 35 свободни бройки са за набор 2007 (2 яслени групи по 20 деца - общо 40). Разбра ли ме? Знам, че звучи сложно, но ще се научиш, голям е проблема с липсата на места в София.
Влез в съседните теми, "Страсти" е едната, другата е "ОДЗ и... - прием 2009, София" - ако ги следиш редовно, ще влезеш в час.

В къщата, в която се помещават яслените групи, е малко сумрачно и тясно за по 30 деца в група.

# 9
  • Мнения: 21
Little wingels, blanc   bouquet
Благодаря ви за полезното инфо.
Ще се захвана усилено да почета препоръчаните теми.
Сега се замислям сериозно дали 62 одз да е първото ни желание за класиране. Много ми се струват 20 деца в група. Наистина е лудница с яслите и градините  ooooh!

# 10
  • Мнения: 3 993
Little wingels, blanc   bouquet
Благодаря ви за полезното инфо.
Ще се захвана усилено да почета препоръчаните теми.
Сега се замислям сериозно дали 62 одз да е първото ни желание за класиране. Много ми се струват 20 деца в група. Наистина е лудница с яслите и градините  ooooh!

mari_p, децата не са по 20 в група, а по 30-35. По норматив трябва да бъдат 20. Навсякъде е така, няма детска градина с по-малко деца в групите.

# 11
  • Мнения: 1 217
mari_p , голямото ми дете посещаваше градината, яслата е в отделна сграда и преди 2-3 години и направиха основен ремонт, приветливо е вътре. На една приятелка детето ходеше там, като я взимахме имаше две много мили млади госпожици, може и студентки да са били, незнам, но по принцип въпреки, че се водят 20 деца рядко са в пълен състав групите. Мен повече ме притесняват извитите стълби, ако случайно някое мъниче успее да си отвори вратата, незнам дали си влизала в сградата на ъгъла на ул. Дунав и "Врабча". Ние също сме кандидатствали за там, за септември са 8 свободните места, в първоначалния списък сме номер 50 (от 37) та незнам дали ще се вредим. Успех ви желая, аз много не държа да се вредим за ясла, но както дойде. Дано поне за детска градина успеем.

Последна редакция: вт, 28 апр 2009, 14:05 от кю

# 12
  • Мнения: 3 993
mari_p , голямото ми дете посещаваше градината, яслата е в отделна сграда и преди 2-3 години и направиха основен ремонт, приветливо е вътре. На една приятелка детето ходеше там, като я взимахме имаше две много мили млади госпожици, може и студентки да са били, незнам, но по принцип въпреки, че се водят 20 деца рядко са в пълен състав групите. Мен повече ме притесняват извитите стълби, ако случайно някое мъниче успее да си отвори вратата, незнам дали си влизала в сградата на ъгъла на ул. Дунав и "Врабча". Ние също сме кандидатствали за там, за септември са 8 свободните места, в първоначалния списък сме номер 50 (от 37) та незнам дали ще се вредим. Успех ви желая, аз много не държа да се вредим за ясла, но както дойде. Дано поне за детска градина успеем.

кю, малки уточнения, ако позволиш.  Simple Smile Децата в групите не се водят по 20, а по 30-35, колкото е реалният брой приети деца. Че не са в пълен състав групите, е ясно, повишената заболеваемост е свързана пряко с наднорменият брой деца. То ако беше нормално децата в групите да са по 30-35, в наредбата така щеше да е записано, вместо 20. Всъщност цифрата по норматив е 18 + до 10% допустими бройки над норматива, и така стават 20.
Другото, което исках да уточня, са свободните места за яслите в 62-ро ОДЗ. 8 са обявените свободни места за набор 2007, а 5 - за набор 2008. Това са общо 13 места, от общо 40 (по норматив) за двете яслени групи. Значи разликата от 27 са места, вече заети от деца набор 2007, които са били приети миналата година в яслата. Аз се хващам на бас с който желае, че миналата година НЕ са били официално обявени 27 свободни места и то за най-малките, бебетата. Чух, че директорката Малинова до скоро не е приемала изобщо бебета под 2г. възраст, т.е. най-малките не ги искат там. Затова за тях се обявяват най-малко свободни места. Видях ОДЗ-та в други райони, където прием за набор 2008 тази година просто няма. Не щат да гледат бебета и това е.  ooooh!

# 13
  • Мнения: 1 217
Незнам, нас на магия, само с едната добра дума и усмивка ни приеха, когато баткото беше малък, но сега с госпожицата май ядове ще берем, а тя толкова иска на детска градина милата. Аз по принцип за ясла много не напирам, но да видим по-натам...Според мен по 20 деца максимум трябва да са в група, иначе представям си каква лудница е и за персонала, и за самите деца.

# 14
  • София
  • Мнения: 14 510
Дъщеря ми е четвърта година там, малкия е в яслата от есента. Хайдут Велко-без да е минало през яслата детето си е направо мисия невъзможна да се доберете до градината.  Честно казано, нямам представа колко деца са записани, реално около 15-на виждам....
За приема на много малки деца-есента имаше на по годинка и два, три месеца....
Яслата е много чиста, поддържана, за втора яслена недостатък са стръмните стълби и общо, че не ги водят навън малките.

Общи условия

Активация на акаунт