осиновяване от втория ми съпруг на голямото ми дете

  • 3 605
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здрваейте ! Моля ако има някой с подобен казус да разкаже малко опит. Имаме си прекрасна принцеса на 11 месеца . Големият ми син от първия брак е на 17 години и много иска вторият ми съпруг да го осинови ! Мислите ли че като е на 17 е по-лесно , знаете ли какви документи , препоръки и характеристики са необходими на съпруга ми ???????? Благодаря предварително , ако някой ми отговори и направи опит да ми помогне !

# 1
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Трябва ти вещ в областта на семейното право адвокат. И побързайте, защото може да бъде осиновено само непълнолетно дете, т.е. под 18 години.

# 2
  • Мнения: 3 246
bebe Ogi , не е удобен въпроса, но това може да стане само ако бащата на детето е дал съгласие, освен това е необходимо съгласие на детето и на вторият ти съпруг,   иначе Ганаката е права - може да се осинови само дете ненавършило 18 години Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 15 910
Ако сина има имена на баща в акта за раждане се водят 2 отделни дела.
1 - бащата се отказва от сина или вие водите дело да го лишите от род. права - не се грижи за момчето, не плаща издръжка, няма емоционална връзка. Адвокатите си знаят как да го направят. След като влезе в сила решението и момчето остане с баща неизвестен се завежда второто дело - за припознаване от втория съпруг.
Но наистина побързайте, защото лятно време делата се бавят заради отпуски на съда и младежа може да навърши 18 г. преди да е влязло в сила съдемното решение.
Давам съвета, защото преди 10 г. заведох и спечелих първото дело от името на дъщеря ми.

# 4
  • Мнения: 1 612
Здравей!
В нашето семейство има такъв случай. Брат ми е осиновен от моя баща (майка ми има втори брак, а брат ми е от първия и брак). До колкото знам майка е водила дело, на което е присъствал биологичния баща на брат ми, майка ми, баща ми и брат ми съответно. Питали са брат ми дали иска да бъде осиновен от баща ми. При нас всичко е минало в едно заседание - биологичния му баща се е отказал от него и съдът е разрешил баща ми да го осинови.
Проблем може да стане ако биологичния баща не иска да се откаже от сина ти. Най-добре се консултирай с адвокат.

# 5
  • Мнения: 6
БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА ОТГОВОРИТЕ И ЖЕЛАНИЕТО ДА МИ ПОМОГНЕТЕ! ПРОПУСНАЛА СЪМ ДА НАПИША ЧЕ БИОЛОГИЧНИЯ БАЩА Е ПОЧИНАЛ , ТАКА ЧЕ СЪВСЕМ МИСЛЯ НЕ БИ ТРЯБВАЛО ДА ИМАМ ПРОБЛЕМИ. КАЖЕТЕ ОТ КЪДЕ ДА НАМЕРЯ ПРИМЕРНИ ПРЕПОРЪКИ . НАВСЯКЪДЕ ПРЕПОРЪКИТЕ СА КЪМ СЕМЕЙСТВО , КОЕТО ИСКА ДА ОСИНОВИ ДЕТЕНЦЕ. НЕ СЪМ ВИДЯЛА НИКЪДЕ МОДЕЛ НА ПРЕПОРЪКА ЗА ПОДОБЕН НА НАШИЯ СЛУЧАЙ!!!!

# 6
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
bebe Ogi, може би въобще няма да трябват препоръки. А може би ще трябват други документи, за които ние не знаем. При вас процедурата ще е различна.

Отново ще го напиша - побързай да потърсиш компетентна юридическа помощ, защото докато събереш документите, докато заведете дело, докато ви назначат дата и т.н., синът ти може да навърши 18 години и тогава няма да може да бъде осиновен от никого.

Нямаш време за случайни съвети по форуми!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт