Адаптирано мляко и болести

  • 2 958
  • 48
  •   1
Отговори
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Прави ми впечатление, че във кърмаческия форум е бъкано с теми от сорта на "разстройство и слуз в акото", "повръща на фонтан", "висока температура" и т.н. Чудя се дали децата на адаптирано мляко имат същите проблеми и в каква насока- по-големи, по-малки или никакви.

Слагам възможност за три отговора, заради мамите с повече деца.

# 1
  • Мнения: 46 486
До първата си годинка се е разболявала само веднъж, когато имаше някаква епидемия и сестрата на мъжа ми ни зарази всички до един, но го изкара на крак и само с витамин С /за разлика от нас Mr. Green/.
Запек-не.
Разтройство-не.
Повръщане на фонтан-не.
Колики-не.
Алергии-не.
До сега има 11 зъба /от които 1 кучешки и 2 кътника/-не съм усетила неразположение при нито един от тях, чак като се белнат ги забелязвам!

На адаптирано мляко е от двуседмична възраст. Мисля, че детето ми е здраво и се надявам и за напред да е така Grinning

# 2
  • Мнения: 3 932
До годинката изкара една лека вирусна инфекция, но като цяло досега проблеми с болести, повръщане и др. неразположения не сме имали fingerscrossed

Отговорът е по скоро 1 newsm78, но не гласувам, защото не минахме годинката като без хич.

Може би ако добавиш междинни отговори като "по-скоро не", или "по-скоро да", картинката би била по-пълна.

# 3
  • Мнения: 5 246
Докато беше на кърма имаше запек, като мина на адаптирано- нямаше
Разстройство не е имал
Повръщал е само един ден на фунтан, но пак беше на кърма
Колики пак докато го кърмих
Алергии- не
Два три пъти му е теквал носа, но висока Т не е вдигал, антибиотици също не е пил  Naughty
От 40-50 ден е на адаптирано мляко.И аз мога да кажа че детенцето ми е здраво,жизнено и енегрично, надявам се и за напред да е така  Grinning

# 4
  • Мнения: 6 315
Според мен няма особена връзка от това дали е на ад. мляко или на кърма детето. Всичко е индивидуално.

Йоан беше на смесено хранене до 9.5 месеца. През това време имаше веднъж двуседмично разстройство (така и не се разбра от какво) и веднъж изкара вирусна инфекция с висока Т (тогава се и отби), защото тръгна на ясли. В средата на юли пак ми изкара вирус с много висока Т и силно зачервено гърло.

# 5
  • Мнения: 8 505
Не се е разболявала.Веднъж започна да се сополяви и отмина за 2-3 часа,така че не го броя.

# 6
  • Мнения: X
Абе това с какво е хранено и колко ще боледува детето си е живо бла-бла. Случаи всякакви.

Иначе имаше леки вирусни инфекции, но тогава всички около нея бяха болни, то нямаше как просто  Rolling Eyes

# 7
  • out of space
  • Мнения: 8 572
и аз така мисля, че няма връзка м/у болести и хранене, но нали пусти имунитет е издигнат в култ, та се очаква бебоците на адаптирано мляко да са крехки, болнави и с куп проблеми.  Thinking Явно е така само на хартия, но да видим резултата от анкетата какво ще покаже.

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 newsm53Ерика,моля те newsm20 newsm20,не почвай да подражаваш на един друг човек с проучванията си за адаптираното мляко newsm62 newsm62
Алекс не се е разболявал. smile3525

# 9
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Ама моля ти се бе Билянка, аз се стремя да докажа обратното! Grinning

# 10
  • Мнения: 1 613
До сега, да чукна на дърво не се е разболявала.
Само веднъж се разсополиви за 2-3 дни, но тогава ни избиха 2-та зъба на веднъж, та си мисля, че е от тях. Пък и точно тогава се прибрахме в БГ, все пак и смяната на климата си оказва влияние.

# 11
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ама моля ти се бе Билянка, аз се стремя да докажа обратното! Grinning
newsm10 smile3501С теб съм !Винаги съм го твърдяла пред мои познати,здравето не зависи от типа млечно хранене!

# 12
  • Мнения: 4 244
И двамата са ми се разболявали през първата година!
Каката ми изкара тежък грип че чак търсихме бърза помощ на 8 м беше
Малкия - на 7 месеца бронхит, зарази се от кака си, а тя от детската градина
Бяха кърмени до 6 месец
Толкова за протокола

# 13
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Не гласувах защото не сме навършили още годинка. До сега (да пази господ) не се е разболявал макар че предната зима всички в къщи (без него) изкарахме какви ли не грипове и вирусни инфекции. Алергии не е проявил към нищо. Имаше проблеми със запека е повръщаше първите 2-3 месеца. Предполагам че е от адаптираното мляко.

# 14
  • Мнения: 5 299
Ние имаме още много до годинката, затова няма да гласувам, но ще отговоря Laughing Малката изкара лека настинка на 3 месеца, но по моя вина Blush Слава богу - мина и за 3 дена Praynig Разстройство и запек не е имала.

Общи условия

Активация на акаунт