Раждане във Втора Градска в Пловдив!

  • 3 106
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Мисла да родя във Втора Градска в Пловдив!Някой раждал ли е там скоро ?Какви са условията,какво трябва да се носи ?Доволни ли сте?

# 1
  • Мнения: 793
Свекърва ми работи в тази болница,на 4 април една приятелка роди там при д-р. Карагьозян (свекърва ми го препоръча),до колкото знам бил шеф на отделението. Отделението е малко,скоро е ремонтирано,отделя се по-голямо внимание,защото нямат много легла. Жената която роди там каза че е доволна и от отделението и от лекаря. Но не съм запозната какво трябва да се носи,защото аз ще раждам другаде. Ако интересува може да питам свекърва ми.

# 2
  • Мнения: 2 172
Аз съм раждала там и сега пак ще раждам там след 2 седмици  Laughing

Много съм доволна.Отделението е чисто,ремонтирано,със съвременни легла и "магарета" (ако може така да им се каже). Персоналът е много мил и грижовен.Наистина обръщат много внимание.Плюсът (поне за мен) беше ,че бебетата не са при майката,а ги носят през 3 часа за по 1 час.Тоест:
6:00,9:00,12:00,15:00,18:00,21:00  Така не съм ангажирана постоянно с детето,а само му се радвам през 2 часа.Определено имах нужда от почивка и не можех постоянно да ставам и лягам(костваше ми известни усилия).Но за някои майки това е минус.

За престоя се искат само памперси за бебето,ако искаш можеш да сложиш и едно шампоанче,че предния път ни накараха да съберем трите момичета парички и да купим някакво(може и па-па),въпросът беше да не ги къпят с обикновен сапун,ако желаем,разбира се.Дрешките за бебо са от болницата.Ризки отгоре,а надолу увити в пелена..Ръчичките са свободни.А за теб трябва да носиш лигнин,който даваш като постъпиш да стерилизират(аз бях взела едно кило май  newsm78 ) И другото са си твои неща.Нощницата също си е твоя.Ако искаш и розова на пеперудки,нищо никой няма да ти каже.Можеш да си вземеш колкото си багаж искаш,няма ограничение в това.

Това беше преди година и половина,но мисля,че няма промяна.На 28-ми съм на предпоследен преглед при моя док(който работи във Втора градска) и пак ще го питам дали няма някаква промяна.

Ето тук се вижда мъничко от отделението  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=195977&pid=4589430

# 3
  • Мнения: 247
Всичко, което е описала elfi4ka е точно така.
Лекарите и акушерките са много добри и внимателни, отделението е чисто и спретнато, а за бебетата се грижат двама много добри педиатри, които ще ти бъдат от полза със съвети. Мъжът е дори хомеопат.
Леко раждане!  bouquet

# 4
  • Мнения: 24
Благодаря ви!Аз не съм си избрала доктор там ,но дочух ,че са добри и не съм се насочила към конкретен
.А епидуралната била безплатна вече,как трябва да заявиш,че я искаш?

# 5
  • Мнения: 247
Хайде сега и упойка.......

# 6
  • Мнения: 13
здравей аз раждах и двете си деца там  много е чисто и персонала е супер /последно бях там преди 2 месеца Laughing/ Карагьозян ме израждаше и двата пъти  просто няма такъв доктор много сам доволна . А колкото до епидоралната вторият път се бяхме разбрали с него че ако продалжи дълго раждането и искам ще ми сложат епидорална/понеже разликата между двете раждания ми е 10 месеца и се бях ушашкала/ но несе наложи,а доколкото разбрах се плаща за нея ,не е безпатна ако нещо несе е променило. Общо взето бих родила пак там Laughing Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт