Всички ме карат да отбивам:(

  • 2 172
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 609
Какво става напоследък ooooh!,кажа ли на някой,че още се кърмим,отговора е:"Ама вие сте големи вече бе,време е да я отбиеш... "  smile3515
Свекърва ми и тя все ми пили,да минело лятото,демек септември вече да спирам да кърмя,че да си знаело детето само млякото от шише Thinking smile3511Аз съответно и казвам,че това няма да стане,но тя си знае нейната.
Днес ми се наложи да ходя на лекар и като се наложи да ми се изпишат лекарства и се разбра,че кърмя,айде на ново;"Ма защо,ма няма смисъл..."
Писна ми вече Crazy
Оф,зная,че тук ще намеря подкрепа  bouquet затова и споделих....да ми олекне малко

# 1
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Значи, първо кажи, че това си е твоя работа. Даже ваша работа, на теб и на бебето. Ако имат още питанки, можеш да се впуснеш в тирада, как кърменето е двустранен процес и колко много ви е приятно и полезно, как бебе се успокоява с кърмене и как ти имаш информация доста по тази въпроси. Пък на доктор ако му спомеш и СЗО, направо ще си глътне граматиката, щото повечето лекари не се интерусват от новости и препоръки, колкото и обидно да звучи. фАКТ е!
Мен ме врънкаха също. Като им кажа, че това си е мое решение мън-мън и млъква Щото ми заблестяват очите и ще става лют спор.
Един път една позната спори с мен, защо съм давала на Мая солети, били солен Обясних, че рядко яде таива работи, малко и давам, плюс това чистя солените кристали, все  е нещо. Ама как тъй не съм й давала кроасан с тортен крем? По-добре сладко да ядяла, отколкото солени работи. Ами хората като си втълпят нещо, иди обяснявай. Приключихме с цъкане на език и уклончиво поклащане на тиквоча. От 5 солети - хипертония..  Тя пък Мая не ще сладки работи, плодове трудно яде, тряба са кисели или леко горчиви.. На баба си прилича..
И така де, гледай си кефа и бебето и да се живи и здрави!
Имаше една тема на Бу, ккави отговори се дават на подобни хамави въпроси..

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не ви е време за отбиване newsm10 Щом ти и бебе не сте готови,значи не ви е време smile3521
А такива приказки си ги пускай покрай ушите Twisted Evil И правилно си се сетила да се оплачеш тук - напълно ти влизаме в положението и ще #Sniper заедно с теб smile3533

# 3
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Какво става напоследък ooooh!,кажа ли на някой,че още се кърмим,отговора е:"Ама вие сте големи вече бе,време е да я отбиеш... " smile3515
Свекърва ми и тя все ми пили,да минело лятото,демек септември вече да спирам да кърмя,че да си знаело детето само млякото от шише Thinking smile3511Аз съответно и казвам,че това няма да стане,но тя си знае нейната.
Днес ми се наложи да ходя на лекар и като се наложи да ми се изпишат лекарства и се разбра,че кърмя,айде на ново;"Ма защо,ма няма смисъл..."
Писна ми вече Crazy
Оф,зная,че тук ще намеря подкрепа bouquet затова и споделих....да ми олекне малко
Много време кърмиш - не, не те упреквам! Учудвам се Shocked! Майка-геройня! А не те ли хапе вече детето? И до колко би го кърмила, ако никой не те упреква? Но наистина, ако си решила да го отбиваш е добре да го направиш зимата или поне през есентта, тоест, трябва да е по-студено, защото иначе може детето да получи разстройство! Е, успех! smile3501

# 4
  • Мнения: 1 250
Егати!

А аз първия път като кърмих до 6тия месец си мислех че е голямо геройство!
А втория път стигнах едва до втория месец  Cry

Браво мамо!

Каквото и да каже свекървата, детето си е твое все пак, и ти решаваш. Нейното време за взимане на подобни решения е минало, и ако съжалява за нещо, не е начина да го компенсира чрез теб.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 210
Да те "успокоя", 4е по-лошо ще става  Wink Иво е ве4е на 15 месеца, от септември е на ясла, където като казах 4е го кърмя ме погледна сестрата все едно съм извратена. Лошото е, 4е и вкъщи нямам подкрепа. Ама няма да им се дам де!! Скоро писах как педиатърката ми каза, 4е кърмата ми ве4е не била "физиологи4на" Rolling Eyes Rolling Eyes. Да не ти пука-смятам, 4е това е решение, което взима и отстоява майката. На мен даже таткото ми се муси понякога, оба4ееее- т'ва е положението!!! Кърми си и не им се връзвай!

# 6
  • Мнения: 8 450
И на мен отначало ми се радваха,че кърмя,а сега направо ме гледат странно-маниачка някаква #Cussing out.Свекърва ми наскоро изплю камъчето-След 1 година не било НОРМАЛНО да кърмиш.Интересно,кой ги е сложил тия граници?! newsm78Аз не си поставям никакви цели и срокове относно кърменето,нямам такива амбиции.Ако реша,че вече може и да не кърмя и беба е готова за това,защо да не я отбия?Но засега си е добре така,и без това сме с обриви-на този етап и давам най-доброто.
Не се влияй от чуждото мнение!Ти преценяваш,кога да отбиеш детето!Ясно е,че няма да суче до първи клас!/цитат Wink/

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Дреме ли ти newsm47

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
 ignore2 и толкоз!

# 9
  • Мнения: 340
А мен ме обявяват за луда като разберат че все още кърмя (малката е на 1г. и 8м.) и такава лекция ми дърпат, че сега кърмата ми е отрова за детето, че кърменето е добре, но не повече от 6 месеца и т.н.

# 10
  • Мнения: 8 450
А мен ме обявяват за луда като разберат че все още кърмя (малката е на 1г. и 8м.) и такава лекция ми дърпат, че сега кърмата ми е отрова за детето, че кърменето е добре, но не повече от 6 месеца и т.н.
ОТРОВА? smile3532 smile3532 smile3532Това ме разби!

# 11
  • Ку-куландия
  • Мнения: 793
И мен ме караха  да отбивам най вече свекървата, още първия месец заради бучки в гърдите - били гной и отрова как съм можела да го кърмя, но аз упорито продължих и й казах че аз си решавам. Така че не им се давай, ти си знаеш най-добре.

# 12
  • Мнения: 1 250
Абе в края на 6тия месец моята кърма беше почнала да придобива зелен отенък и това ме пиртесни, явно тогава му е било времето, пък и тогава спря...

# 13
  • Мнения: 8 450
Извинявай,но за пръв път чувам за зеленикава кърма.Би ли обяснила? newsm78Питам се в тази връзка,трябва ли да чакам и моята кърма да позеленее,за да отбия? newsm78 newsm78 newsm78

# 14
  • Мнения: 667
бубинка тук дали няма да намериш подходящи реплики!

Общи условия

Активация на акаунт