Отговори
  • Мнения: 3

Скъпи бъдещи майки ,на които предстои регистрация за постоянно наблюдение при гинеколог по време на бременността и сте избрали АГ болница-Варна,
с прискърбие ви съобщавам,че от скоро там има нова порядка ,а именно 300 лв.такса за абонамент по време на бременността ,която включва няколко видеозона и няколко (така наречени) ген.изследвания.Няма нищо лошо в схемата,че даже и излиза по -на сметка ,ако обаче Др.Каваржикова не е там в момента на регистрация и с доста обиден тон ви съобщи ,че докато не си платите няма да ви регистрират и никой няма да ви поеме за регистрация! ThinkingСлед като изтърпите това и онова и Ви "пратят "на места дето не сте ги и чували ,и въпреки че си плащате и осигуровки и ви е ясно ,че без доплащане не става в тия времена ,полуразплакана ще имате два изхода: плащате на момента и всичко свършва или си тръгвате за да помислите малко.ТОВА ,КОЕТО НИКОЙ НЕ ВИ КАЗВА ОБАЧЕ Е,ЧЕ ТОЗИ РОД ПРИТИСКАНЕ  newsm78 Е НЕЗАКОННО И СЕ ОПИСВА С ДУМАТА"ИЗНУДВАНЕ" И НИКОЙ НЯМА ПРАВО ДА ВИ ОТКАЖЕ РЕГИСТРАЦИЯ.ИМАТЕ  ПРАВО НА ИЗБОР:ДА ПЛАТИТЕ СУМАТА НА ВЕДНЪЖ,НА ДВА ПЪТИ( КАКТО ВИЕ УДОБНО ВЪВ ВРЕМЕТО),ИЛИ ДА СИ ПЛАЩАТЕ НА ВСЕКИ ПРЕГЛЕД( АКО ТАКА ИСКАТЕ)! #2gunfireНЕ СЕ ПОДДАВАЙТЕ!НИКОЙ НЯМА ПРАВО ДА ГОВОРИ (НЕ САМО НА БЪДЕЩИ МАЙКИ) НА КОГОТО И ДА БИЛО ПО ТОЗИ НАЧИН(КАКТО ДР.КАВАРДЖИКОВА)И ДА ОБИЖДА ИНТЕЛЕКТА ВИ!МАЙКИ ВЪВ ВСИЧКИ МЕСЕЦИ,ОБЕДИНЯВАЙТЕ СЕ!НИЕ И НАШИТЕ ДЕЦА СМЕ БЪДЕЩЕТО,А НЕ БЕЗВОЛЕВИ ЖИВОТНИ!

# 1
Единствената причина, за да има такава такса, е да не са сключили договор със здравната каса newsm78 в което обаче се съмнявам! Сигурна ли си, че таксата е за осигурени бременни?

# 2
  • Мнения: 3
да сигурна сам.По здр каса ти се падат само два видеозона и някакви изследвания и ако иска6 може6 да си кара6 само така,но на вси4ки е ясно ,4е това дале4 не е достатъ4но.затова са направили останалите  процедури с общ абонамент ,който оба4е те задължават(или поне опитват)да плати6 още в на4алото или нямало регистрация защото "никой др.нямало да те гледа само от парите от здр. каса и те нищо не пе4елили така".Иди 4е разбери Thinking

# 3
  • Мнения: 1 558
Ами аз също си платих абонамент, но не в АГ, а при лекарка, работеща със здравната каса.  Моят струваше с генетичните изследвания 250 лв. Ами според мен е нормално да си платиш за неща, които не се покриват от Здравната каса, а според мен това, което осигурява тя е крайно недостатъчно. Проблемът в случая не са лекарите, а това което ни осигурява държавата за платените осигуровки.

# 4
  • Мнения: 3
kaza li ti tvoqta lekarka oba4e, 4e nqma da te registrira dokato ne si plati6 ili kogato si doide vremeto za tezi ne6ta vsi4ko si se slu4i spokojno?Koq e lekarkata ti?Kakvo se vklu4va v tezi pari?razbiram 4e 6te pla6tame navsqkude ,ama malko po-4ove6ko otno6enie:) 6te bade tolkova po-lesno  :thinking:Ne e hubavo tova 4e gledat na nas samo kato na izto4nik na dohodi.Nqkoi lekari vse o6te se darjat mn grubo s horata.

# 5
  • Мнения: 1 427
Аз си следих бремеността по ЗК, като доплащах за ехограф по 30лв, за ФМ и за друго не се сещам.
Значи:
кръв и урина 3 пъти- безплатно
бъбреци-ехограф- безплатно
5 прегледа Х 30лв= 150лв
2пъти ФМ  60+40=100лв
изследване за диабет в Терапията - 5лв
Общо 255лв, като от тях 100за ФМ при доц.Балев, тоест те винаги са си отделно и то по желание. И не съм плащала "абонамент", а на преглед.
Та не разбрах какво точно се включва в тия 300лв  newsm78

# 6
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Още преди 3 години, когато аз забременях ми го казаха това нещо, като обясниха, че след това тези пари се връщали...Поне тогава беше така.Освен това тези които се водят там се "задължават" да ползват ВИП услугите и да си наемат и екип.
Обясниха, че са го правили с презумпцията, че много жени ходят на консултации в АГ-то а после отивали да раждат в Майчин дом...и така печалба за АГ-то нямало никаква.
Аз лично се отказах навреме от услугите им..и предпочетох женската консултация да си я водя в МЦ "Санита" Плащах си само допълнителните ехографи (тогава по 15лв) +2-3 пъти кръвни изследвания по 2лв.
Тези хора направо се изумиха 300лв за женска консултация + 1000 за раждане + наем на стая......нищо чудно, че хората вече трудно се решават.

# 7
  • Мнения: 187
Хихи, то по-евтино да ходиш на ЖК по ЗК в Майчин Дом! Колко се радва, че като ходих до АГ, никой не ми отвори! Иначе сега и аз щях да се вайкам! В Майчин домплатих 200 лева освен ЗК+35 лв за генетични изследвания+60 за 4Д! И съм си много доволна! Имам си и вниманието и нормалното човешко отношение! Жалко, че в АГ има истински специалисти и добри педиатри! Иначе сигурно никой нямаше да се сети за тях!

# 8
  • Мнения: 3 927
Може ли да те поправя малко.
Малката сграда до АГ няма нищо общо с АГ. Това е мед. център за доболнична помощ. Да, не приемат с охота бременни по каса. Казвам го, защото аз съм там за наблюдение. След като опитах при различни доктори и всички ме отрязаха с думи от рода "не ми се занимава със здравна каса; взимам само бременни, които ще раждат при мен" и др. под., и сама не исках по други лични съображения да съм в Майчин дом, все пак се записах в центъра до АГ.
Теглих по една майна на всички и на цялата система  Laughing

До сега съм получила всичко по каса. Дори д-р Константинова - генетичката има приемен ден в сряда следобед в този мед. център и без да се разкарвам до терапията си направих и скрининга.....не помня колко струваше, нещо от сорта на 40-50 лв.
Доброволно се прегледах 1 път по ФМ при Балев за 65 лв.

Винаги може да се отиде на хиляди платени прегледи. При всеки един доктор. Аз исках да получа поне минимума изследвания по каса, а не да плащам и за това, че ме боцкат за кръв. Laughing

Може това, което казваш да е съвсем ново, сега от април.........но пак казвам, мед. център на Каварджикова не е равнозначно на АГ болницата!
Когато се записвах аз, някъде края на януари, имаше официален ценоразпис, където абонамента за проследяване на бременността беше точно 300 лв.
 Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 768
Аз също ходих там да питам за проследяване на бременност. Изискванията им са направление от ЛЛ + 300лв. абонамент.
Явно такова чудо като ЖК по ЗК вече рядко се намира.

Общи условия

Активация на акаунт