Отговори
  • Мнения: 2 757
Предлагам тук да споделим кое гореизброените не разбираме, не можеш да приемем, смешно ни е, неприятно ни е и т.н. ненормалности в нашите очи, погледнато от гледната точна на българин.

За датчаните бих споделила следното.

1. Така и не мога да приема начинът им на ядене на хамбургер с нож и вилица. Виж, сандвичи с черен хляб добре се получава и по лесно се яде. Ама хамбургер....  newsm78

2. Смешни са ми как си подбират храната с мисъл за здравословност. Накупят по 10 литра обезмаслено мляко, с 0.1% масленост, което за мен си е водица защото е безкусно. Същевременно льокат от него огромно количество, а на хляба винаги мажат по много масло, за щело и не щело, и то пак с ниска масленост. В крайна сметка пак си поглъщат многото калории  hahaha

3. При среща с познати винаги се прегръщат все едно са първа любов. Мъж с мъж не толкова, ама ако се срещат мъж и жена и си теглят по топли прегръдме отколкото аз с мъжа ми.

4. И друг смешен навик. Толкова са вманячени в здравословното хранене, че непрекъснато си носят торбички с парченца моркови и ръпат нон стоп, където и да са. Даже на места в заведения, където е забранено да се внася храна от вън съм ги виждала извадили си плика с моркови, сложили го на стола до себе си и дискретно си слагат паченца в устата и си хрупкат.

# 1
  • Мнения: 1 488
В Англия, тези които не ползват миялна машина си мият чиниите по следния начин: в леген в мивката или на затапена мивка пълна с вода и веро се потапят чиниите. с гъба се изтърква всяка поотделно и се слага директно на поставката за сушене на чинии, със все пяната. не се изплакват с чиста вода. после се забърсват с кърпа и се прибират.

# 2
  • Мнения: 191
Здравословно са хранят не само датчаните, а и част от хората в Сащ и Канада. Колкото по-добре са финансово, толкова по внимават какво ядат и купуват по-здравословни храни.

Иначе аз не мога да възприема как сядат по земята и си оставят чантите по земята (това вече беше дискутирано в друга тема във форума). И също така, че като спре метрото и се отворят вратите, хората които искат да се влязат не изчакват тези, които излизат!!! Това не мога да си го обясня защо го правят, но на никой тук не му прави впечатление. Shocked

# 3
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Неметенето на боклука в някои барове  Laughing - на принципа "колкото по-мръсно, толкова по-посещавани сме" Mr. Green

Рязането на вратовръзката на младоженеца на малки парченца и разпродаването им Laughing. Вероятно отговаря на едновремешния бг обичай булката да закичва с нещо, а закичения да плаща.

Пържените филийки първо хубаво се накисват с подсладено прясно мляко с канела, и чак тогава в яйцето и се пържат. Отврат  Sick, но си ги харесват.

Това беше за Испания де.  Laughing

# 4
  • Мнения: 1 215
за Ванкувър -
Тук е същото- всички са луднали по обезмаслени храни и диетична кола, а покрай тях изяждат маса вредни храни. Морковчета хрупат, дори и ние започнахме като зайците- мъжът ми иска да му слагам за работа, да си ядял в колата, за детето е съвсем нормално- аз и слагам и краставица, обаче тукашните най-много ядат моркови с парчета целина. Всеки втори в парка това си носи в пластмасовите кутийки със сини капачета.

Най-тъпото обаче е, че всички си нарязват плодовете, ще кажеш, че са баби и дядовци,  а такива хубави бели зъбки имат.

Тук обаче не се прегръщат и целуват, те децата си не целуват на публично място- не е прието, дори не се здрависват много- много.

За ножа и вилицата- кой ще ти яде сандвич с нож и вилица - все пак е Северна Америка- нали знаете континенталната традиция за ножа и вилицата и американската - да си нарежеш и да си преместиш после виличката в дясната ръка- к'во да ги правиш- туй да им е кусура, тъй ще ги обичаме. Сега, ако ме прочете мъжът ми, ще каже- а, ти с яж с ръце, пък намирай кусур на американците,   Mr. Greenкакво да се прави моята кръв е гореща, южна, само съм за Изтока и Арабията. 

# 5
  • Мнения: 7 914
за мен най странното в Холандия си остава желанието всичко да е на показ Flutter
завесите да са предимно за украса. веднага се познава, че дадена къща е населена с чужденци, поради тъмните пердета, осигуряващи уединение във вечерните часове и непоказването накой канал гледаш, какво ядеш и тн Crazy

# 6
  • Мнения: 934
Двама мъже да ходят хванати за ръка и да се целуват при среща.
Нормално било.
А между мъж и жена, дори женени - никакъв контакт на публично място, дори хванати за ръка не може!

# 7
  • Мнения: 3 804
Когато някой ти дойде на гости за първи път може да ти обиколи къщата за да я разгледа-дори и това да е в 9 сутринта #Cussing out,гостите по никое време-и то без предупреждение.

# 8
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Когато някой ти дойде на гости за първи път може да ти обиколи къщата за да я разгледа-дори и това да е в 9 сутринта #Cussing out,гостите по никое време-и то без предупреждение.

 Laughing Tова и в Испания го има - дълг е на добрата домакиня да разведе госта си из всички потайни кътчета на дома си, да разкаже историята на различни предмети и т.н.  Laughing

# 9
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Когато някой ти дойде на гости за първи път може да ти обиколи къщата за да я разгледа-дори и това да е в 9 сутринта #Cussing out,гостите по никое време-и то без предупреждение.

Ужас Shocked Shocked Shocked

Ами при нас ако някой дойде на гости пьрво се обажда...пьк после домакинята разхожда из стаите Crazy


Вес е казала най_обЩото за испанците Peace.
Зная,4е за хората "от вьн" е странно ,4е тук когато се среЩтнат мьж и жена познати,непознати....се целуват за поздрав.Е аз толкова сьм им свикнала ,4е като се прибрах в БГ разцелувах всеки който виждах hahaha,а хората ме гледаха оплаШено hahaha.

И аз ям хамбургера с прибори hahaha,ми оби4ам си го с прибори Laughing.Е,ако е от Макдоналдс,Бургеркинг....тогава естествено се ядьт без прибори Sunglasses.
И аз сьм фен на обезмасленото мляко Laughing........оба4е хамбргери ям веднцж на година сигурно Laughing

# 10
  • Мнения: 1 107
за мен най странното в Холандия си остава желанието всичко да е на показ Flutter
завесите да са предимно за украса. веднага се познава, че дадена къща е населена с чужденци, поради тъмните пердета, осигуряващи уединение във вечерните часове и непоказването накой канал гледаш, какво ядеш и тн Crazy
и при нас е така- имаме един съсед, на който мога спокойно да разгледам цялата колекция от книги през прозореца (спалнята му е от другата страна Wink)
Мен много ме дразни като плюят- и мъжете и жените....но мисля, че е заради гадния snus, който консумират вместо цигари newsm78

# 11
  • Мнения: 3 804
Друго което ме дразни е,че гостите започват да идват на другият ден след изписването на родилката и бебето-като под гости визирам не само най близките роднини-а подаръците  не само за бебето-могат да ти подарят нощница или пък комплект чаши Grinning

# 12
  • Мнения: 1 107
E,поне носят подаръци Grinning...макар, че е гадно още не знаеш къде се намираш и ти се изсипва половината рода

# 13
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
E,поне носят подаръци Grinning...макар, че е гадно още не знаеш къде се намираш и ти се изсипва половината рода

Е, вие сте добре. В Испания още като те качат в стаята, и можеш да приемаш посещения, от всички, които се чувстват повече или по-малко близки на новоизлюпените родители.  Crazy Sick И които се мъкнат като народна песен.

# 14
  • Мнения: 2 757

 и при нас е така- имаме един съсед, на който мога спокойно да разгледам цялата колекция от книги през прозореца (спалнята му е от другата страна Wink)
Мен много ме дразни като плюят- и мъжете и жените....но мисля, че е заради гадния snus, който консумират вместо цигари newsm78

За коя държава иде реч

Общи условия

Активация на акаунт