Лениви черва при бебе на 3 мес

  • 6 619
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Моля за съвет!
Моето бебе е на 3 месеца и 10 дни само на кърма, суче по 7 пъти в денонощие, не давам вода и чай. Проблема е в това , че спря да ака. Ака на 3-4 дни веднъж и то след като му помогна с термометър... Сякаш изобщо няма позиви да ака. Ако някоя мама е била със същия проблем, моля да сподели как го е решила.
Благодаря на отговорилите.

# 1
  • Мнения: 220
Опитай с масаж на коремчето. Разтриваш по посока на часовниковата стрелка без да пипаш пъпа. Обикновено помага Peace

# 2
  • Мнения: 3 718
А опитвала ли си да го издържаш? Държиш го със свито коремче няколко пъти на ден плюс масаж на коремчето. А от колко време е така?

# 3
  • Мнения: 28
От десетина дни... Как точно да го държа?

# 4
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Кърменото бебе не е задължително да ака всеки ден. Както са те посъветвали пробвай с гимнастика - като каране на колело с двете крачета и масаж на коремчето по посока на часовниковата стрелка. Не е необходимо да ръчкаш с термометъра в дупето на бебето. Кърмата е естествен лаксатив. Просто трябва да изчакаш и бебчо ще се изака. Понякога отнема и една седмица.

# 5
  • Мнения: 857
Ако бебето е добре и не нервничи, може да правиш гимнастика и масаж.
Аз лекувах запек при моето бебе, но той просто пищеше от болка и много се беше задръстил.
Според повечето лекари, неизхождане до 72 часа си е запек, пък не е задължително да е твърдо.
Възможно е да е временно явление и да се оправи в последствие.
Сигурна ли си, че кърмата му стига?

# 6
  • Мнения: 3 718
От десетина дни... Как точно да го държа?
Държиш го както се изпишква по - голямо дете, ръцете ти държат краченцата (между дупето и коленете), а гръбчето е опряно в теб. Можеш също да пробваш ти да хапваш по - разхлабващи храни.
А как са напишканите пелени, някаква промяна в количеството?

# 7
  • Мнения: 28

От десетина дни... Как точно да го държа?
Държиш го както се изпишква по - голямо дете, ръцете ти държат краченцата (между дупето и коленете), а гръбчето е опряно в теб. Можеш също да пробваш ти да хапваш по - разхлабващи храни.
А как са напишканите пелени, някаква промяна в количеството?

Шаманка, благодаря ти за съвета  Hug, ще пробвам по този начин  Praynig
Сега, като не ака, пишка повече отпреди.
Сигурна съм че получава достатъчно кърма, защото той като е гладен целия квартал го чува как реве  #Crazy

# 8
  • Мнения: 3 869
Добре те разбирам Simple Smile Моето кърмаче акаше на 2-3-4 дни и повече от първата семица  Shocked Започнах да го издържам както Шаманката ти е казала когато беше на 2 седмици и определено имаше ефект, масажите също помагаха понякога. И до момента е така - не ако по няколо дни, после като се отпуши и ака няколко дни по 2 пъти на ден  Laughing За запек не може да се говори - винаги и рядко и добре че са биорзградимите подложки, че иначе нямаше да има изчистване от пелените...

# 9
  • Мнения: 77
Здравей, при бебенцата не е проблем, това, че не се изхождат всеки ден. Има такива моменти Simple Smile Simple Smile, но по-добре да няма инвазивни процедури, за които съм чувала (термометър, дръжка от мушкато - защо пък от мушкато и аз не знам Simple Smile, клизма за деца, фитил от сапун и т.н...) Когато бях бременна посещавах училище за бременни при една медицинска сестра от Швайцария и тя ми разясни, че бебетата понякога не ходят по голяма нужда до 7 дни, но това не е притеснително. Когато дойде времето сами ще я свършат тази работа Simple Smile и по-добре да не се прилагат други процедури, освен масажите, за които са писали по-горе, за да не се повредят малките стомахчета. Има в предвид да станат зависими от външна намеса, за да се изходят. Повярвай ми природата си знае работата! Simple Smile И като забелажка: аз имам 2 деца и двете са имали такива периоди, които са отминавали без проблеми и без притеснения от моя страна.

# 10
  • Мнения: 3
Здравей и ние го имахме този период, но това при изключително кърмени бебета е нормално, защото кърмата се усвоява почти изцяло от организма и поради това бебетата след 3тия месец се изхождат по рядко. тук където живея ми казаха че може и да има интервал от 10 дни. Ако е течно когато се изходи, ако има леко жълтеникаво къфяв цвят всичко е наред.
И моята дъщеря акаше така на тази възраст на 3-4 дена

# 11
  • Мнения: 44
 :crazyeyes:nie stignahme do klizma.be6e mnogo gadn,reva  baya

# 12
  • Мнения: 127
Можеш да започнеш да даваш Био Гайа - това са лактобацили, не е лекарство, а хранителна добавка. Много помага за нормализиране на чревната флора.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 823
Изключително кърменето бебе може да не се изхожда по няколко дни, това е така, защото кърмата се усвоява по такъв начин, че почт нищо не остава за изхождане. Така, че това , че не се изхожда в никакъв случай не трябва да те притенсява. Важното е акито да е в обичайната си консистенция, т.е да не е твъърдо. Ние минахме през този"проблем", мъчих Ели с термометър и т.н., тогава тя плака нечовешки, никога повече не и го причиних. Не го правете и вие. Защото всъщност проблем няма.

# 14
  • Мнения: 801
Понякога се питам какво правихте през 9 месеца бременност, че не прочетохте книга за развитието през първата година на детето. И с тези термометри, ден през ден  ooooh!, изчерпаха ли се търпението и хуманните методи в тази държава.
На твое място бих чакала поне 6 дена преди да отида на лекар,  и бъди сигурна, че няма нормален педиатър, който би използвал този метод за изхождане.

Общи условия

Активация на акаунт