Идеи за бърза вечеря

  • 107 866
  • 54
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Много често се случва да се прибереш в къщи, и да няма нищо сготвено. Какво "забърквате"? Споделете любимите си бързи ястия, моля.

# 1
  • Мнения: 3 830
Салати най-разни.
Миш-маш, каша със сирене, омлети, спагети или макарони, бъркани яйца, бъркани яйца с наденица, яйца на очи, яйца по панагюрски.
Мазани филии с нещо,
Мезета, разни сирена, кашкавали от хладилника.
Принцеси.
И други. Wink

Последна редакция: ср, 22 апр 2009, 15:43 от Estellia

# 2
  • Мнения: 5 001
Миш-маш,яйца по панагюрски,омлет с кашкавал или зелении...
Сирене по шопски,гювечета,пилешка пържолка на тиган,печена риба(все едно каква) с подправки.....

Тези работи като ги слога да се готвят сами и докато си взема душ и са готови....

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 214
Принцеси, омлети, пържени картофи с наденички, бутер банички, гювече, печени чушки със сирене запечени във фурната.... за това се сещам в момента  Wink

Последна редакция: ср, 22 апр 2009, 15:48 от Passion_G

# 4
  • Мнения: 804
За бърза вечеря мятаме нещо на скарата,пържим картофи или миш-маш.Често си панираме пилешки крилца,риба,залагаме и на салатите или бързи пици,тутманик,сандвичи.Пържените яйца със всякакви вариации също са на почит.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Пиперките за миш-маша печени ли да са, или става и с пресни? До сега да си призная съм правила само с печени.
Май това ще е нашата вечеря днес Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 10 858
Да добавя и пържени кюфтета - също бързо стават  Peace Може и едни запечени картофки във фурната, докато се пържат кюфтетата.

# 7
  • Мнения: 61
-гювечета тип "опразни хладилника" newsm55
-печени/пържени/варени картофки
-пилешкото месо се приготвя бързо - например пилешки пържолки от бутче,с подправки и малко биричка в тавичка и направо във фурната

# 8
  • Варна
  • Мнения: 672
А аз помислих, че е заради ВБ бързата вечеря  Simple Smile

Омлет, гювечета, картофено пюре, нещо на микровълнова, нещо от магазина и така.

# 9
  • Мнения: 804
Пиперките за миш-маша печени ли да са, или става и с пресни? До сега да си призная съм правила само с печени.
Май това ще е нашата вечеря днес Wink
    Аз правя миш-маш само с печени пиперки,не съм пробвала със сурови,но ако са ти сурови твоите ги опечи и така мисля ще е по вкусно.

# 10
  • Мнения: 6 713
Варени катрофи, шунка, плюс кашкавал на фурна - бурзо и вкусно  chef

# 11
  • Мнения: 90
Estellia може ли да споделиш как се прави тази каша със сирене Praynig

# 12
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
всичко, което отнема повече от 15 минути за мен не е бърза вечеря  Peace
обичам да ям прясно сготвено, а не полуфабрикати.
за 15 - 20 мин. приготвям:

зеленчукова супа, крем супа от картофи или гъби
каша гъби или каша от коприва
зеленчуци в уока с китайски спагети - последните увират за 4 мин. или ползвам едни, които само се заливат с вряла вода.
омлет - със сирене, с шунка, със зеленчуци
гювече в микровълновата
оранжева леща на яхния или супа - увира много бързо
марокански кус кус - накисва се с вряла вода за 5 мин. -  на салата или със млечен сос и зеленчуци
картофи или зеленчуци на пара - сваряват се много по-бързо - после стават в микровълновата за 2 минути на огретен или пък за топла картофена салата, за гарнитура.

като готвя месо - правя повече и го замразявам на порции, после само размразявам и правя гарнитурата...
т.е. правя пилешки пържоли или други пържоли на грил тигана и замразявам. ако трябва сос - става за 5 мин. да се направи някакъв...по същия начин процедирам с кюфтета, кабапчета и прочие меса...

купувам боб, грах и царевица консерви.
стават за бързи салати. като топло ястие ги смесвам и заливам с пикантен доматен сос.
от консерва боб става за нула време чили кон карне...
грах от консерва става веднага на яхния.

замразен спанак също бързо се превръща в пюре и отгоре пържено яйце.

сигурно и други ястия има, ама сега само за тези се сещам...

# 13
  • Мнения: 346
Отварям хладилника и почти всичкото съдържимо,ако не са много фрапантни комбинациите,го плескам в тиган или фурната,или тенджерата. Mr. Green

# 14
  • София
  • Мнения: 1 341






Estellia може ли да споделиш как се прави тази каша със сирене Praynig

Аз запържвам 2-3 с.л. брашно в малко кр.масло и на тънка струя сипвам пр.мляко/ пр.мляко+вода.Като стане на каша се добавя натрошено сиренце и малко черно пиперче.

Ето една идея за МВ - на дъното на малка йенска тенджерка се слагат шепа крутони,поръсват се с нарязан лук и се заливат със смес от яйца и кашкавал/сирене.Отгоре малко кр.масълце.Запича се за 3 мин. на мах.

Последна редакция: ср, 22 апр 2009, 17:17 от рени55

Общи условия

Активация на акаунт