Необходимо ли е да сме прями,откровени

  • 4 188
  • 82
  •   1
Отговори
  • Мнения: 823
Гледайки Вип брадър ,но и не само от там ,защото все по-често чувам,че трябва да сме ''честни'' и винаги да казваме на хората какво мислим,та се питам наистина ли е хубаво да казваш какво мислиш ,на кого му е нужно ,без да ме е питал ,да разбере какво мисля за него.А и да ме пита не мисля,че аз ще съм този ,който ще го характеризира и защо се смята за лицемерие ако си премълчиш.
Кажете аз ли съм много внимателна ,че винаги обмислям да не обидя някой или да го засегна ,или така е редно

Последна редакция: вт, 21 апр 2009, 22:32 от mama 123

# 1
Щом ще си говорим "право куме, та в очи", я да ми изясниш ти защо точно си внимателна:
а) защото не искаш да нараняваш хората
б) защото така е редно, така казват и пп.
Има разлика. В първия случай си продължаваш да си внимателна, щото ти идва отвътре; във втория - като погледаш още малко телевизия и решиш, че вече не се прави така, а иначе, ще почнеш и ти честно да обиждаш хората.
Мда...  Thinking

# 2
  • Мнения: 293
Когато ми се иска мнението си го давам такова каквото е.
Но когато не ми го искат,не го натрапвам...само и само за да кажа кой кой е....

# 3
  • Мнения: 2 448
Не съм чувала до сега за подобно нещо да се смята за лицемерие, ако премълча мнението си за някой, който дори не ме пита.

# 4
  • Мнения: 156
не става тая работа с абсолютната прямота винаги и на всяка цена. нищо че сега 100 човека ще ти кажат как те вииинаги са искрени Wink

# 5
  • Мнения: 823
Охххххххххх малко се успокоих,че не съм не-добре.Защото постоянно ми казват кое ,как е редно да се прави ,а аз не искам мнение,но слушам и нищо не казвам ,защото реша ли да оборя,ще трябва да обидя.Не е редно според мен да казвам на друг човек кое е правилно и кое не.Всеки взима най-доброто решение за себе си. Peace

# 6
  • Мнения: 212
Абсолютно винаги казвам това,което мисля! Ако човек не може да понесе истината за себе си или чуждата гледна точка,значи нещо му куца!

# 7
  • Мнения: 823
А защо казваш ,защото те питат или ти решаваш,че трябва да си кажеш мнението.Дори да е истина,защо е необходимо ти да казваш мнението си,ако не ти се иска .Или решаваш,че трябва всеки да знае какъв е според теб и как решаваш ,че истината е това ,което ти мислиш

# 8
  • Мнения: 2 448
Абсолютно винаги казвам това,което мисля! Ако човек не може да понесе истината за себе си или чуждата гледна точка,значи нещо му куца!

Хайде сега , и с кое право си мислиш, че истината за мен ще ми я кажеш ти? Или пък аз да си мисля, че казвам истината за някого.  Laughing
Мога да споделя мнение, ако ми е поискано, но без да ангажирам.
Другото е простотия.
Абсолютно откровена и честна съм само към себе си, а към хората, които най много обичам съм най внимателна към поднасянето на "моята" истина.

# 9
  • Мнения: 7 914
Абсолютно винаги казвам това,което мисля! Ако човек не може да понесе истината за себе си или чуждата гледна точка,значи нещо му куца!
и аз бях така едно време...  но с време, нещата се се промениха... не всеки е готов е чуе истината  Peace
 а няма  смисъл да се нараняват хора!
 

# 10
  • Мнения: 22 343
Да, казвам това което мисля.
За това и изключително много хора не могат да ме понасят. )))
От което ни най-малко не ми пука.

# 11
  • Мнения: 212
Абсолютно винаги казвам това,което мисля! Ако човек не може да понесе истината за себе си или чуждата гледна точка,значи нещо му куца!

Хайде сега , и с кое право си мислиш, че истината за мен ще ми я кажеш ти? Или пък аз да си мисля, че казвам истината за някого.  Laughing
Мога да споделя мнение, ако ми е поискано, но без да ангажирам.
Другото е простотия.
Абсолютно откровена и честна съм само към себе си, а към хората, които най много обичам съм най внимателна към поднасянето на "моята" истина.
Аз пък мисля,че ти изобщо не схвана за какво говоря!
Истината е не винаги мнението на даден човек към друг. А и аз казах истината или чуждата гледна точка...можеше да прочетеш какво съм написала преди да се ежиш...

# 12
  • Мнения: 589
 Бившата ми свекърва казваше:" Абе,казано е -право куме,та в очи...Ама не може съвсем направо, трябва малко да се позаобиколи..."
 Години ми трябваха,за да го проумея...

# 13
Абе я по-добре спри да гледаш Биг Брадър и подобни ла.на, ами си оползотворявай по-добре времето.

# 14
  • Мнения: 212
А защо казваш ,защото те питат или ти решаваш,че трябва да си кажеш мнението.Дори да е истина,защо е необходимо ти да казваш мнението си,ако не ти се иска .Или решаваш,че трябва всеки да знае какъв е според теб и как решаваш ,че истината е това ,което ти мислиш
Абе какво ви става хора?! Задала си въпрос-отговарям и веднага скочи! Не,не си натрапвам на никой мнението-ако ми го искат тогава го казвам,но го казвам так,както наистина го мисля,а не както на човека срещу мен ще му хареса....Пффффффф

Общи условия

Активация на акаунт