цветна снимка след извънматочна бременност???

  • 2 184
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 104
случайно научих/от една моя препатила приятелка/, че след извънматочна бременност, 3 месеца след операцията задължително трябва да се направи цветна снимка и още същия месец да се правят опити за забременяване. това помагало да се "отпушат" тръбите, тъй като точно в този период започват сраствания. при мен се случи така, че точно преди три месеца ми правиха лапароскопия поради извънматочна бременност, но моя доктор не ми каза, че трябва да правя нещо след операцията, за цветна снимка изобщо не е ставало дума. въпросната моя приятелка е успяла да забременее успешно така и сега си има едно прекрасно малко момиченце. тя обаче ми подчерта, че доктора я "осветил по въпроса" след като са му платили след операцията на ръка. аз на моят доктор освен стандартната такса от 800 лева за избор на екип, нищо друго не съм му плащала-все пак 800 лева са си достатъчна сума според мен. за съжаление незнам дали това не е причината доктора да замълчи за тази "малка подробност". моля някоя от вас ако е запозната по въпроса да се включи. нямам време а явно трябва и да търся друг по-отговорен лекар.

# 1
  • Мнения: 3 011
Мисля, че е препоръчително да се направи снимка не вярвам доктора ти да не го е казал защото не си му платила на ръка! Сигурно е пропуснал факта, но е добре да я направиш сега. Без да те плаша, ама след първата ми извънматочна, имам втора такава, едва ли е защото не направих снимката в срока ама знам ли.... По принцип казват, че цветната снимка има "лечебен ефект" за тръбите и ако има леки нарушения в тях от налягането под което се впуска контраста би могло да се изправят, но аз по скоро си мисля че се възбуждат ресничките в тръбите и така спомагат за по бързо предвижване на вече оплодената яйцеклетка.

# 2
  • Мнения: 104
благодаря за отговора.  притеснява ме факта обаче, че доколкото знам цветна снимка се прави само след направена микробиология. на мен ми откриха микоплазма и преди месец доктора ми назначи лечение, обаче не ме викна на контрола. каза когато реша да пробвам пак да забременея да му се обадя да ме прегледа и това е. твърдеше точно обратното на това, което бях чела за микоплазмата, че неможело да е причина за извънматочна, тъй като било инфекция на матката и нямало как да увреди тръбите, че не се предавало по полов път и изобщо звучеше така сякаш е нещо напълно безобидно. незнам, много съм объркана. да се довярявам ли на моят лекар или да търся друг докато е време

# 3
  • Мнения: 1 699
Аз съм оперирана преди повече от година и факт е че чак сега ще си правя цветна снимка  #Crazy Моят доктор не искаше да ми се прави снимка  Thinking няколко пъти съм го питала и той ми отговаряше че няма нужда.Сега вече осъзнавам че можеби е било грешка.По-добре си направи ЦС.А относно микробиологията-док ми каза че няма нужда и че влагалищните бактерии нямат нищо общо с цветната снимка,каза че няма риск. Peace

# 4
  • Мнения: 989
milinka, сега сигурно повечето момичета ще ме разпнат на кръст, но ще ти кажа, че микробиология не е нужна преди ЦС. Имам 4 такива, при различни лекари и никой никога не ми е искал микробиология. Питала съм и ми казаха, че няма опасност. Това е във Варна, но доколкото знам и д-р Стаменов не иска микробиология преди ЦС.
Колкото до това дали трябва да се направи след извънматочна спор няма - задължителна е!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт