кърма само в едната гърда

  • 597
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 70
Здравейте.Бебето ми е на 3 месеца. Кърмим се. Още от самото начало в едната гърда има винаги по-малко мляко. Но напоследък едва успявам да събера и няколко капки. Сутрин едната ми гърда е пълна, а в другата почти няма нищо. Въпросната гърда не ме боли, не е подута, просто няма мляко в нея. Какво означава това и нормално ли е според вас?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Означава, че по някаква причина бебето не суче от нея и млякото в нея спира (или е спряло вече почти напълно). Не е проблем - можеш да си кърмиш спокойно бебето от едната гърда, очевидно се справяте добре така и няма причина да не можете и нататък все така добре да си се кърмите.
Гърдата вероятно ще се различава по размери от работещата - със сутиен можеш да го коригираш визуално, а след отбиването ще се изравнят отново по големина Grinning

# 2
  • Мнения: 70
да, точно така.Той просто не желае да суче от нея. Дали ако я предлагам първо нея преди кърмене или пък я изцеждам млякото няма да дойде отново?

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Много добра идея - спокойно може да опитваш да я предлагаш винаги първа и да доизцеждаш след кърмене, за да я стимулираш отново Grinning

Общи условия

Активация на акаунт