Мляко преди сън - докога?

  • 3 405
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 84
Скъпи мой съветнички, кажете ми моля докога давахте на децата си мляко преди да заспят вечер?!?  newsm78Независимо дали с чашка или биберон ...  Rolling Eyes

# 1
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Независимо от многото критики, които получих, че не съм спряла млякото по-рано, изчаках детето само да реши докога да го пие. Спомням си само, че бяхме на море /юни миналата година/ - значи Денислав е бил на година и два месеца, когато просто няколко вечери подред цокваше по два-три пъти от биберона и го оставяше. Една вечер просто не му дадох, той не го потърси и така.

# 2
  • Мнения: 1 210
Ами никога не съм го оставяла с шише в леглото (изключвам периода в който се кърмехме и заспиваше на гърда). Шише с мляко пиеше до около година и половина - винаги след вечеря, следваше миене на зъби, къпане и паркиране в леглото (зъбите ги мие от 10-месечен).

# 3
  • Мнения: 811
Докато го иска.
То си е традиция  Sunglasses

# 4
  • София
  • Мнения: 2 958
И аз исках да задам същия въпрос,въпреки че уж имам опит от големия ми син.Но понеже той пиеше мляко от биберон до 3 годинки /което е доста/ ,исках да разбера колко е периода ,който се възприема за "нормален" Wink
Йоан сега също пие мляко ,преди заспиване вечер.
И още нещо-докога въобще пият от шише -биберон?

Дики ,надявам се не се сърдиш ,че се намесих с моите въпроси  bouquet

Иначе ,моето мнение е ,че може да си пият мляко и докато станат големи  Grinning Както е казала Мам-Ам , докато го искат Grinning

# 5
  • Мнения: 811
Иначе ,моето мнение е ,че може да си пият мляко и докато станат големи  Grinning
Каката пиеше вечер мляко до 3,5-4 год. -след 2 год. с чаша. И като спряхме вечерното мляко, престана изобщо да се сеща за мляко  Confused
Сега с Малчо съм решила, че няма да го спирам, освен ако той престане да го иска.
Шишетата мисля вече да ги хвърлям.

# 6
  • Мнения: 1 645
Ами и ние все още си пием мляко вечер преди да си легне.Ще му го давам,докато сам не го откаже.Обаче искам да му го давам от чаша,но той не е свикнал да пие млякото от чаша.Иначе вода и сокче дори и плодово прясно мляко пие от чаша,и то доста отдавна - но адаптирано мляко не ще.
Затова си пием от шишето.

Даниел - 21.04.2004г.

# 7
  • София
  • Мнения: 84
Моят син пиеше до преди две седмици млякото си вечер с шише с биберон. Аз реших, че вече е достатъчно голям да сменим шишето с чаша. При смяната обаче той пи два три дни от чашата и се отказа изобщо от млякото преди сън. Та пуснах темата защото се чудех дали не е малък още, за да се откажем напълно от вечерното мляко или да настоявам да си го пие  newsm78 Благодаря на всички Ви за отговорите  явно вече няма нужда от него щом не го иска...

# 8
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Той друго не иска да вечеря. Две шишета с прясно мляко и заспива. Даже и нощем се буди и си иска мляко. Пие го само с биберон, отказва чаша категорично. Иначе всичко друго пие от чаша.
Те сега на яслата ще го оправят лелките Mr. Green
Гледам че доста често дъвче биберона, чеше зъби явно.Останаха ни само най-задните кътници.
За миене на зъби изобщо и нестава на въпрос. Дъвче четката, гледа ме как си мия зъбите и ми се радва. И двете му четки изглеждат все едно са ползвани с години, толкова са разчекнати, даже липсва и част от гумените красоти.

# 9
  • София
  • Мнения: 84
Дъвче четката, гледа ме как си мия зъбите и ми се радва. И двете му четки изглеждат все едно са ползвани с години, толкова са разчекнати, даже липсва и част от гумените красоти.

 Joy И при нас е така само че аз накрая хващам ръчичката с четката и му помагам, за да имаме все пак ИЗМИТИ зъби  Grinning

# 10
  • sofia
  • Мнения: 8 936

 Joy И при нас е така само че аз накрая хващам ръчичката с четката и му помагам, за да имаме все пак ИЗМИТИ зъби  Grinning
Каква помощ, на дава никой да ме се меша.
Оня ден беше по голо дупе и хванал една мокра кърпа и се бърше човека smile3521 самостоятелен, само дето пика и ака в гащите и никакви признаци да си казва #Cussing out

# 11
  • Мнения: 2 807
Докато го иска  Wink
Дани все още пие - почти 27 месеца е.
От мъничък е свикнал да заспива след шишето с мляко.

# 12
  • Мнения: 2 452
Иначе ,моето мнение е ,че може да си пият мляко и докато станат големи  Grinning
Каката пиеше вечер мляко до 3,5-4 год. -след 2 год. с чаша. И като спряхме вечерното мляко, престана изобщо да се сеща за мляко  Confused
Сега с Малчо съм решила, че няма да го спирам, освен ако той престане да го иска.
Шишетата мисля вече да ги хвърлям.

И при нас е така. Дъщеря ми си пие млякото преди сън от чаша откакто е навършила 1 година. Преди това ползвахме биберон. Сега е на 3г 10м и нямам намерение да я отказвам. То си е традиция. аз също не съм я оставяла да заспива с шише в леглото - това е лош навик, защото млякото се стича в ушния канал и води до чести повтарящи се ушни инфекции.

# 13
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
И ние пием о6те мляко с биберон вечер, след като се изкъпем и подготвим за сън!Често обаче ни се случва да хапнем и нещо друго, особено, когато остава при баба си вечеря мляко с ориз!
Особено сега, когато тръгваме на седмична ясла, ще вечеря там.........., незнам дали да продължавам да му давам чляко вечер!

# 14
  • Мнения: 122
Здравейте и от мен!
И аз се интересувам живо от тази тема. Синът ми е на 3 г. 6 м. и продължава да се сеща за млякото и сутрин и вечер. Не всеки ден, но поне 3-4 пъти през седмицата. Лошото е, че и до сега настоява да пие млякото в леглото, от онези вълшебни шишета с клапите, а всичко останало пие от чаша и то задължително ГОЛЯМА. Аз съм на мнение, че трябва да го оставя и сам да се откаже от шишето, но съпруга ми смята, че трябва да го превъзпитаваме /къде се е чуло и видяло да превъзпитаваш овен!!!!/. Резултата е плачевен щом съпруга ми го няма, няма земна сила, която да накара синягата да пие млякото от чаша! Е съвсем различно е положението, когато таткото е у дома.
Аз самата не обичам да пия мляко и съм склонна на всичко само и само детето да пие.
ГРЕША ЛИ като го оставям да пие от това шише!?

Общи условия

Активация на акаунт