Суха кожа на бебето

  • 18 726
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Здравейте, пиша ви надявайки се някой който се е сблъскал с това да отговори. Става въпрос за моето малко слънце,вече почти на годинка, отскоро забелязвам че кожата в областта на коремчето много е суха преди се белеше като след време минаваше, но днес видях че освен че се бели си се появили ситни пъпчици само в областта на коремчето и се чудя от какво може да е като се има в предвид че я овлажнявам редовно с бебешко олио- използвам продуктите на Нивеа да не би да е от това, не използвам бебешки сапун  и шампоан за коса и тяло!
Благодаря ви предварително!!!

Последна редакция: чт, 08 май 2014, 17:50 от Редактор*

# 1
  • София
  • Мнения: 44 014
спри олиото. то омазняма, на сухата кожа йй трябва овлажняване....
вземи някоя хубава медицинска козметика като за атопична кожа - линола фет, линола уреа, а-дерма,(кремчето на д-р тайс също не е лошо, но общо взето кое ще действа най-добре на твоето дете, ще разбереш само като опиташ, при нас той не действаше изобщо.) вземи подходящо масло за баня .... лека по лека ще мина...не прилича на някой тежък дерматитен проблем на този етап...но може и до там да го докараш....поговори с педиатър или дерматолог ако искаш, ще е най-добре. Така както го описваш, зорлем вървите към атопичния дерматит....

# 2
  • Мнения: 820
Присъединявам се към съвета на Angel_Dust, олиото НЕ овлажнява, а омазнява кожата. Потърси качествена хидратираща козметика. Аз лично съм много доволна от лосиона А-дерма Екзо омега, но и  другите изброени в прения пост вършат работа.

# 3
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
И моето момченце имаше подобен проблем и дерматолог ми каза, че олиото не овлажнява и не хидратира. Взех му мляко на Мустела и за няколко дни всичко се оправи. Така, че смени олиото с мляко  Peace! За марки, момичетата са ти дали доста предложения!

# 4
  • Мнения: 22
Съгласна с писаното по-горе. Да споделя и аз. От 2 седмици моята бебка е добре, след като и ние около месец имахме този проблем. В началото като се роди започнахме да я къпем с душгела на Чико и да я мажем със лосиона за тяло на същата фирма. После ми изпратиха едни вносни душгел и шампоан и започна този проблем. Изчетох доста неща и реших да не бързам с много агресивни или активни кремове, не мога да си позволя да пробвам няколко от финансова гледна точка и се сетих,че преди да ми изпратят тези продукти с нещата на Чико детето беше добре, а и опаковките бяха още до половината. Започнах да я къпя един ден с душгела, а на другия само с вода, след банята мажа всеки път с лосиона за тяло и се оправи. Няма и помен от сухите люспи. А пъпките при вас може да са просто от топлото, все пак и температурата е фактор при изсушаването на кожата. Според мен не бързай да купуваш много скъпи неща. Разгледай мненията по-горе и си избери сама какво да промениш. Ще се справите, успех!

# 5
  • Мнения: 45
много ви благодаря за отговорите задължително ще опитам нещо от вас препоръчаното но определено с олио вече няма да я мажа

# 6
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 862
Аз съм  много доволна от балсама на д-р Тайс. Дъщеря ми имаше много суха кожа на гръбчето и крачетата след като се роди и това кремче оправи положението. Разбира се, трябва да пробваш, защото може би на различните хора влияе различно.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 004
Пробвала съм всичко от изброените без особен ефект. При нас само с Авен Триксера и Топиалис крем има подобрение.

# 8
  • Мнения: 32
Аз ти препоръчвам да пробваш със зехтин .Моята  беба имаше същия проблем,от както започнах да я мажа със зехтин кожата и се оправи .Пъпчиците може и да са от памперса ,който търка областа на корема.

# 9
  • Мнения: 2 960
Останах наистина много доволна от Д-р Тайс Nachtkerzen Balsam PeaceОпитай ,може да ви помогне.

# 10
  • Мнения: 322
Останах наистина много доволна от Д-р Тайс Nachtkerzen Balsam PeaceОпитай ,може да ви помогне.
И аз съм на същото мнение, опитай с този крем, поне няма да навреди, има педиатри, които за тези лишейчета (защото на дъщеря ми казаха, че са такива) изписват кортикостероиди (незнам дали така се казваха), които са много вредни. Бъди упорита и мажи поне 2 пъти дневно, на Калина и минаха след 2 дни мазане, оттогава да чцукна на дърво, не и се е появявало нищо такова з Hug

# 11
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Останах наистина много доволна от Д-р Тайс Nachtkerzen Balsam PeaceОпитай ,може да ви помогне.

Един глас и от мен за тази помада  Peace

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 529
Кожата на дъщеря ми също е доста суха на коремчето и до едно време бях доволна от на Д-р Тайс Nachtkerzen Balsam, напоследък обаче изобщо не и действа  Thinking

# 13
  • София
  • Мнения: 5 079
Защо не я заведеш на алерголог? Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 2 746
Exipial Hydrolotion Urea 2 % - на моята дъщеричка това много и помага.  Попива моментално в кожата. Като се роди малкат, започнахме да я мажем със зехтин. След около 3 месеца забелязах, че кожичката и е много суха.От време на време се появяваха и т.нар. лишейчета. Кожната докторка ни кажа,че омазняване на бебето се прави до първия месец, след това кожата има нужда от хидратиране. При нас зехтина се оказа причина за лишейчетата. След мазане с A Derma нещата се оправиха.
А по съвет на педиатърката ползвам Exipial и съм много доволна от ефекта при моето дете.

Общи условия

Активация на акаунт