Трябва ли да се притеснява?

  • 2 450
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
 Синът на моя колежка  е на 4г 8м.И още от малък не обръщал внимание на колички пистолети  въобще не играчките за момченца. Искал постоянно кукли гримове обичал да и  обува обувките с по високи токчета. Постоянно си слагал по главата кърпи за да си прави дълга коса... .  Скоро даже мрънкал много  време за една русалка.Оня ден и е казал че иска братче за да му даде колите и пистолетите защото на него не му трябвали
Трябва ли да се притеснява или това са просто децки приумици? 

Последна редакция: пн, 20 апр 2009, 18:56 от teche76

# 1
  • Мнения: 284
Синът на моя колежка  е на 4г 8м.И още от малък ....
Трябва ли да се притеснява или това са просто децки приумици? 

То детето още си е малко, а и не виждам нищо странно в това с какви играчки предпочита да играе. Виж, слагането на обувки на токчета, може да е знак за нещо друго, но най-вероятно на желание да експериментира.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 079
Може да е период, в който харесва всички женски аксесоари.  Rolling Eyes
Ако се притеснява да не стане "гей" - успокой я, още е рано.  Rolling Eyes

Без да те плаша ще ти разкажа за едно познато момченце, което си играеше само и единствено с кукли и с дрехи и аксесоари на майка си. Но си и говореше в женски род, странеше от момчетата, гледаше непрекъснато детски филмчета за принцеси и русалки. Така до 6-тата си година. Тогава започна да се овладява и контролира и да не играе вече с "женски неща".
Но впоследствие си остана "жена по душа".

# 3
  • Мнения: 1 731
Оправи си заглавието първо. Peace

# 4
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 И да се притеснява и да не се притеснява, каквото е ще бъде, така че по-добре да не се притеснява, а да остави детето да се развива така, както му идва отвътре.  Peace

И наистина - оправи си заглавието!

Последна редакция: пн, 20 апр 2009, 12:37 от Не съм

# 5
  • Мнения: 1 447
Не знам дали трябва да се притеснява,но има деца които обичат да копират това което виждат.Най-често копират своите майки ,все пак са по цял ден с тях.
Нормално е да опитва да подражава на своя идол.Хубаво е бащата да се занимава повече с детето,да му показва мъжки дейности и занимания.

# 6
  • София
  • Мнения: 614
На моя колежка от университета момченцето от 2-3 годишно започна да ходи с обувките й на високи токове, искаше кукли и женски дрехи. И те му угаждаха и му се радваха. Вече е голямо момче и е на "другия бряг"....

Според мен трябва да се консултират с психотерапевт, аз задължително бих го направила, за да съм наясно с нагласите на детето си и да знам какво бих могла да направя като родител...Това са много деликатни въпроси и според мен не бива да се опитваме да ги решаваме сами, а да търсим професионална помощ  Peace

# 7
  • Мнения: 1 677
С кого живее детето? Ако е обкръжено само от жени, има вероятност да копира тяхното поведение, поради липсата на мъж, на когото да подражава.
Аз бих направила и е консултация с детски психолог.

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Синът на моя приятелка докато тръгна на училище си беше направо момиче- постоянно с дрехите и обувките на майка си вкъщи, гримираше се, слагаше си накити, играеше си на майки и бебета, вместо с коли и пистолети. Бащата се тюхкаше, че отглеждат гей  Rolling Eyes Детето сега си е съвсем нормално момче, с нормалните за момчетата интереси и занимания.

# 9
  • Мнения: 8 999
Нормално е детето да имитира най-близкостоящия до него. В случая това е майката.
И синът ми се беше объркал покрай мен и сестра си и се чувстваше супер разочарован, че най-красивата принцеска рокля на сестра му ще отиде при някакво чуждо момиченце, а не остане за него. Също така дълго време розовото му беше любим цвят.
Като тръгна на детска градина осъзна, че мъжката половина от човечеството се държи по друг начин.

# 10
  • София
  • Мнения: 44 028
аз небих се притеснявала....
но и един ден детето ми да осъзнае че е гей ще го обичам и уважавам не по-малко...той си е моето дете....и споко има гейове, които като деца са играли  с колички и пистолети.....
Гей се ражда, не се става......нито се заразяваш в тийнейджърството с това....и доста гейове не са женствени дори....ама как да е...който иска да се притеснява и да тормози детето с психотерапевти.......

# 11
  • Мнения: 4 187
Дъщеря ми с кукли не играе. Харесва животни, коли, мечове , пистолети. Иска да е костенурка нинджа, често мечтаеше и да  принц  Rolling Eyes. Онзи ден бяхме излезли с детска количка за кукли, караше ме аз да я бутам  Mr. Green. Покрай приятелките си в детската градина проявява минимален интерес към разни понита, но предполагам, че е защото те така или иначе са животни. Не мисля че е притеснително, различни деца, различни интереси !

# 12
  • София
  • Мнения: 12 051
Нормално е, според мен. Според някои специалисти проблема идва, когато родителите се фиксират срещу тази фаза и правят проблем от нея. Колко момичета са играли с момчешки играчки, на момчешки игри, но никой не се притеснява, а момченце забута ли количка настава пълен ужас. Ако майката смята, че има проблем да се обърне към специалист. Имд такава тема в Здравния справочник и може там да потърси подходящ. Ако не друго поне ще спре да се тревожи.

# 13
  • Мнения: 542
много психолози говориха и казаха че играенето с кукли от момчета не ги прави гейове!а пък и моето момиченце бича да играе с пистолети и коли!

# 14
  • Мнения: 2 478
Сестра ми никога,никога не беше играла с кукли или други играчки за момиченца.Имаше само войници,пистолети,автомати,камиони..
Порасна 100%-ова жена,красавица и напълно хетеросексуална.
Лично аз,бих се посъветвала с психолог,във въпросната ситуация.Да се притеснявате е излишно.

Общи условия

Активация на акаунт