алергия и кърмене

  • 829
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 70
Здравейте. Аз съм алергична от слънцето.Алергията ми се проявява като обрив. В момента пак ми излезе.Мислите ли, че мога да продължа да кърмя докато съм с алергия

# 1
  • София
  • Мнения: 11 894
Не вижда какъв би могъл да бъде проблема? Аз имам алергия към прах, но това не е повлияло по никакъв начин, а и нито един лекар не ми е споменавал, че би могло да повлияе. Ако алергията е към храна, вероятно е различно, но тогава е ясно, че няма да се приема тази храна. Нали не се налага да приемаш някакви лекарства?

# 2
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
повечето от случаите със соларна уртикария или т.нар. слънчева алергия не са точно алергични по смисълът на алергия към полени или прах. кърменето не е проблем (предполагам, че гърдите не са засегнати, тъй като проблемът се явява само на изложените на слънце части). ако се налага да приемаш медикаменти то те трябва да бъдат последно поколение - лоратадин или цетиризин в различните търговски марки. все пак трябва да прецени лекар, още повече този вид обриви могат да бъдат симптом на друго състояние.

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Алергията не е проблем за кърменето, остава единствено неприятното чувство за теб самата. Определено можеш да продължаваш да кърмиш Grinning
Въпреки това, най-малкото за собствен комфорт, добре е да вземаш достъпни мерки против алергията - мазане с висок фактор на всички открити части на тялото, предпазващи дрехи и т.н.
В някои случаи алергии, дори като слънчевата, която е по-особена, се повлияват добре от алтернативна медицина, така че може би е вариант да обмислиш такъв подход, ако си склонна.

# 4
  • Мнения: 70
Благодаря ви за отговорите. Алергията вече преминава и всичко си идва на мястото. Сега имам друг проблем с малкото кърма. Но за него ще пиша в друга тема.

Общи условия

Активация на акаунт