Бременност и калций

  • 8 495
  • 33
  •   1
Отговори
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Здравейте Hug Не намерих актуална такава тема и реших да пусна.Дано няма проблем Rolling Eyes
Приемате/приемахте ли калций под формата на таблетки по време на бременността си?Ако да - какви?
Аз напоследък имам страхотни проблеми със зъбите, но като питах АГ ми каза, че калция не се предписва на бременни.Вече не помня защо newsm78 но ми стана много интересно.Не мога да си го набавя с храната, явно!
Благодатя предварително Grinning

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
На мен док също ми каза да не пия, а да се опитам да си го набавя от храната .Доста зъби развалих за тези 9 месеца

# 2
  • София
  • Мнения: 8 272
Ами явно не е добре за плода.
консултирай се със стоматолог също.
Лично моя ми каза никакви витамини и минерали (само чрез храната)- жена му също бе бременна в този момент

# 3
  • Мнения: 370
Хапвай повече млечни продукти,а и във витамините за бременни се съдържа калций.

# 4
  • Мнения: 91
Хапвай повече млечни продукти обаче най добре домашни да си сигурна че са млечни а иначе ... аз пия МАтерна Центрум ... там има известно количество калций

# 5
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Няма как да са домашни млечните продукти Confused Опитахме се да купуваме от един човек мляко, което УЖ е от крава, ама знае ли човек Rolling Eyes
Просто не съм сигурна дали и кашкавалите и сиренето е от мляко.Не знам в сухото мляко колко калций има Crazy

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Не съм приемала , набавях си ги с храната .Не съм спазвала някакъв режим и не съм "търсила калция" , нямам нито един развален зъб.

# 7
  • Мнения: 379
Аз знам, че има повече вреда, отколкото полза от приемането на калций под формата на таблетки...трябва да се опитваме чрез храната да си го набавяме! Peace


  bouquet  bouquet  bouquet

# 8
  • Мнения: 705
Приемането на калций под формата на таблетки не е желателно, тъй като това може да повлияе на клацирането на скелета на плода и най-вече на размерите на фонтанелата. Тъй като и консумацията на много млечни продукти не е препоръчителна, аз те съветвам да ядеш суров сусам.
 Ето една рецепта за коктейлче: 100 гр. сусам (разбит, иначе обвивките не се смилат и се изхвърля без да се преработи), мед за подслаждане и прясно мляко или вода. Освен вкусен, този коктейл е и много полезен.

# 9
  • Мнения: 2 110
Абсолютно съм съгласна за сусама ! Peace

# 10
  • Монтана
  • Мнения: 693
И на мен гинекологът ми препоръча да си го набавям с храната - повече млечни продукти!

# 11
  • GYM
  • Мнения: 814
Приемането на калций под формата на таблетки не е желателно, тъй като това може да повлияе на клацирането на скелета на плода и най-вече на размерите на фонтанелата. Тъй като и консумацията на много млечни продукти не е препоръчителна, аз те съветвам да ядеш суров сусам.
 Ето една рецепта за коктейлче: 100 гр. сусам (разбит, иначе обвивките не се смилат и се изхвърля без да се преработи), мед за подслаждане и прясно мляко или вода. Освен вкусен, този коктейл е и много полезен.
100 грама Shockedтова е ужасно много, да не говорим колко мазнини съдържа...Мисля, че дозата е десетки пъти по-малка
пп. това е мое мнение, тъй като и аз ползвам сусам заради калция е не ям повече от 1-2 суп. лъжици на ден

# 12
  • Мнения: 2 015
Аз пиех Матерна, но си мисля, че трябва да наблягаш на полезната храна.Пробвай това със сусама Peace.

# 13
  • Мнения: 6 712
Не, не съм приемала калций. Пиех повече мляко, ядядх повечко кисело мляко и сирене.

# 14
  • Мнения: 1 269
Приемането на калций под формата на таблетки не е желателно, тъй като това може да повлияе на клацирането на скелета на плода и най-вече на размерите на фонтанелата.
това сьм го чувала от гинеколога ми.

не сьм пила,хапвах си доволно от всичко  Mr. Green не сьм имала проблеми сьс зьбите.

Общи условия

Активация на акаунт