Спомняте ли си игрите от вашето детство?

  • 815
  • 14
  •   1
Отговори
Спомняте ли си игрите от вашето детство?

# 1
  • Мнения: 4 187
Да и то много добре ! Защо питаш ?

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Да,не мога да ги забравя. Любимо ми беше да скачаме на ластик и въже. Играехме на мижидарка, стражари и апаши, дама, альо портальо и други. Беше много хубаво.

# 3
mama V би ли ми обяснила как се играе на мижидарка?

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Едно дете застава с граб към всички и затваря очи. Почва да брои примерно до сто. В това време другите се крият. Като свърши да брои казва:" Отварям очи, който намеря пръв той мижи." Отваря очи и почва да търси другите, като намери първия казва, че го е открил и другите излизат. И така отново. Обикновенно мижахме на една стена на някоя къща, а другите се криеха наблизо - я зад кола или в някой двор. Като я играеш често почваш да се сещаш, кой къде може да се е скрил.

# 5
А какви други игри знаеш на олюв знаеш ли!Ако знаеш как сеиграе!

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
По колко такива теми ще има?Това е вече втора такава.Явно някой наистина нпи взима на мезе.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Бихти ли ми помогнали!Много ме интересува как се играе на Асоциации,Отидох в гората ,Охлюв, Стражари и апаши ,Замразяванка,Държави Стрелки, Подаръци, Месец, слънце, луна, Вампир , Професор , Пиле и Цък-Цък Алихайо,Топка над въже,Градове , ,Дама и кавалер!Ако някой знае моля да ми обясни!
 
 
ТОВА Е НАПИСАНО ОТ  NAVONA малко по-надолу във форума.Там има достатъчно обясниния.Прочетете ги.

# 8
  • Мнения: 35
на Асоциации  Значи, човек пише някоя дума и този след него трябва да напише така, която да се асоциира със предната. Например ако аз напише "Enrique Iglesias" вие можете да продължите с "музика". Или ако напише  ''куче'' първото дето ми идва наум след думата куче - домашен любимеч и,т,н...

# 9
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Едно дете застава с граб към всички и затваря очи. Почва да брои примерно до сто. В това време другите се крият. Като свърши да брои казва:" Отварям очи, който намеря пръв той мижи." Отваря очи и почва да търси другите, като намери първия казва, че го е открил и другите излизат. И така отново. Обикновенно мижахме на една стена на някоя къща, а другите се криеха наблизо - я зад кола или в някой двор. Като я играеш често почваш да се сещаш, кой къде може да се е скрил.

 newsm78
mama V, това си е чиста ЖМИЧКА, което си описала, но всички трябва да бъдат намерени или да се "заплюят" сами като казват "Пуси мене!" newsm51

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Нали знаеш, всяка махала си има варианти на игрите. Peace

# 11
Mama V кажи ми какви други игри знаеш и моляте обясни ми как се играе на тях!

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Спомням си, че играехме на ластик, рисувахме дама и скачахме, скачахме и на въже, играехме и на народна топка, но сигурно тези ги знаеш, бяха много разпространени и в училищата.

# 13
  • Мнения: 505
Сто такива теми ли ще пуснеш?!?  ThinkingNaughty

# 14
  • Мнения: 2 952
Ох що ска4ане на въже беше ...по 2  на  едно въже оба4е  дето с е  върти  от  двама   4овека от  двете  страни.....О боже ....или на ластик   свят  да ти се   завие .Аааа   ска4ахме и  на  Дама на земята с тебешир  рисувахме квадрати......то  все   физи4ески   занимания  са били , сега компутри и дебели деца .... Grinning   Хубаво е да ги   записваме поне на  някакъв  спорт... Peace

Общи условия

Активация на акаунт