Нормална ли е тази консистенция на акото?

  • 503
  • 7
  •   1
Отговори
Обръщам се към кърмещите майки.Въпросът ми е следния - Дъщеря ми е само на кърма и вчера цял ден на беше акала/случва й се за 1ви път от раждането й Shocked/,но не това ме притеснява. Днес си свърши работата,но съдържимото в пампата бе много странно - гъсто и лепкаво и едно такова миришещо, все едно е на голям човек/ Embarassedмоля да ме извините за описанието Embarassed/.Знам, че така се получава, когато детето е захранено, а моето още не е,даже и вода не пие....та се чудя нормално ли е, или да тръгвам по лекари newsm78 newsm78 newsm78.Благодаря на отговарящите  bouquet
П.П. Ако модераторите решат, че не е за този форум......моля, дийствайте Laughing Laughing

Последна редакция: вт, 16 авг 2005, 19:43 от Бу

# 1
Това, че нямам отговор да го разбирам, че не е нормално и не ви се е случвало, или...

# 2
  • Мнения: 92
Щом не е акала дълго време, според мен е нормално да мирише, но аз бих я завела на лекар- при изцяло кърмено бебе не е нормално да ака толкова рядко. Какъв цвят е акото? Знам, че когато е зелено е сигнал за нещо нередно.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А детето как е - ако се чувства и се държи нормално,не се притеснявай излишно.Виж как ще е утре и следващите дни - сега и да идеш на лекар,какво да ти каже,щом е само еднократно.Съмнява ме да има проблем - и при нас(докато не бяхме захранени също) са се случвали големи колебания в честотата на акане,вида и консистенцията,но досега проблеми не е имало.Просто гледай детето и по него ще се ориентираш дали има проблем - ако има инфекция,нещата са драматични и бързо се развиват,появяват се температура,болки,разстройство и т.н.Не забравяй,че и това какво ядеш ти оказва влияние върху вида на нейните акита.Така че още не хуквай по лекари,а изчакай и наблюдавай - сигурно няма да има нищо тревожно Grinning

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
 Това , че не е акала може да е сигнал, че вече не и е достатъчна само кърмата......може да е сигнал за захранване.....

# 5
  • София
  • Мнения: 1 121
На мен ми се е случвало да не ака по 3-4 дни, имаше тук наскоро изказвания за 3 пъти месечно  #Crazy #Crazy. За консистенция и цвят пък ще срещнеш толкова много отговори и предположения, че ще се хванеш за главата. Според мен 1 ден не е нищо за изцяло кърмено бебе. Мириса при нас също се влоши преди 2-3 седмици... Ако всичко друго е ок, аз не бих се притеснявала.

# 6
  • Мнения: 590
И на Елица й се е случвало. Според мен ако детето се чувства добре си е ОК. Не е нормално в акото  да има слуз, кръв, ако е черно. Може да е от застояването на акото.  А ти яла ли си нещо особено?

# 7
  • Мнения: 106
Не се притеснявай изобщо.Ние бяхме само на кърма, както и вие до 6 месец и акахме изключително рядко, понякога на седмицата веднъж.А за аромата, нали се сещаш какав е като не акал няколко дни Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт