пюретата след третия месец

  • 1 929
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Има ли някой от вас който да е захранил на три навършени месеца направо с пюре без да дава сок? И какво пюре сте давали плодово или зеленчуково първо? От кой вид?

# 1
  • до Пловдив
  • Мнения: 278
има много теми по въпроса но мисля че ви е още много рано за захранване има време изчакай
или ако започнеш моя съвет е да започнеш със зеленчуково пюре първо

# 2
  • Мнения: 887
Аз съм захранила сина си в 4-ия месец с плодово пюре от ябълка. Смятам обаче, че със захранването може да се изчака още. Да се започне най-рано след 4 навършени месеца. Можеш да започнеш с плодово, зеленчуково пюре или каша. Според мен е по-добре да се въведе първо зеленчуково пюре, тъй като много от децата свикват със сладкото плодово пюре и после  много трудно приемат зеленчуковите, както стана при сина ми.

# 3
  • Мнения: 1 702
аз захраних в петия месец с домашно приготвено картофено пюре с АМ,след няколко дни дадох сок,защото имахме запек и след това плодово пюре

# 4
  • Мнения: 284
И аз мисля,че е рано за захранване.
Захраних малката ми дъщеря в края на петия месец със зеленчуконо пюре.

# 5
  • Мнения: 47
Аз захраних след като навърши 3 месеца със плодово пюре - по няколко лъжички на следобедното хранене. След няколко дни стигнахме до половин бурканче след 90 гр АМ. Не сме имали проблеми нито с колики, нито с нещо друго. Междувременно давах и по малко сок, тъй като категорично отказва да пие вода.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Изобщо не е задължително захранването да започне със сок.Аз започнах със зеленчуково,но по-късно/на 5м/.

# 7
  • Мнения: 591
 И ние сме от много рано захранилите се. Започнахме с картофче  Peace

# 8
  • Мнения: 45
от кой месец захрани с картоф

# 9
  • Мнения: 47
Аз като навърши 4 месеца дадох картоф и постепенно други зеленчуци. Каквито комбинации има в магазина на зеленчукови пюрета-такова давам. Няма пюре, което да не яде - само на домашно се мръщи и го отказва.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 535
Ами аз сок още изобщо не съм давала, а бебо е почти на 10 месеца  Rolling Eyes
Захраних с домашно пюре от картоф, но на 5 и половина месеца.
А ти защо бързаш още от третия да захранваш?

# 11
  • София
  • Мнения: 23 036
А какво общо има сокът с пюрето и захранването  newsm78  Аз досега сок не съм давала и нямам подобно намерение. Захраних в 5-ия мес. с морков.

# 12
StopAZ NA 3 I POLOVINA PO4NAX SAS SOK4ETA .DNES SME NA 4ETIRI I DAVAM BANANOVO PURE,OTVARIA YSTATA KATO VIDI BURKAN4ETO.AZ SAM V XOLANDIA TYK OT 4 MESECA PO4VAT S PURETATA.OBA4E DRYG MI E PROBLEMA NE6TEM /AM/ I NEZNAM KAKVO DA PRAVIA .SPORED MEN NA 4 MESECA DA ZAXRANI6 E DOBRE NORMALNO E MAKAR 4E PREDI 6 GODINI ZAXRANIX GOLEMIA SI SIN NA 2 I POLVINA PO BALGARSKI  TAKA PRAVEXA VSI4KITE MI POZNATI. Wink

 АЗ НА 3 И ПОЛОВИНА ПО4НАХ СЪС СОК4ЕТА .ДНЕС СМЕ НА 4ЕТИРИ И ДАВАМ БАНАНОВО ПЮРЕ,ОТВАРЯ УСТАТА КАТО ВИДИ БУРКАН4ЕТО.АЗ САМ В ХОЛАНДИЯ ТУК ОТ 4 МЕСЕЦА ПО4ВАТ С ПЮРЕТАТА.ОБА4Е ДРУГ МИ Е ПРОБЛЕМА НЕ ЩЕМ /АМ/ И НЕ ЗНАМ КАКВО ДА ПРАВЯ .СПОРЕД МЕН НА 4 МЕСЕЦА ДА ЗАХРАНИШ Е ДОБРЕ НОРМАЛНО Е МАКАР 4Е ПРЕДИ 6 ГОДИНИ ЗАХРАНИХ ГОЛЕМИЯ СИ СИН НА 2 И ПОЛВИНА ПО БАЛГАРСКИ  ТАКА ПРАВЕХА ВСИ4КИТЕ МИ ПОЗНАТИ.

Моля, пишете на кирилица.
Пишете на кирилица! Какво е КРЕДОР, как се използва? Кирилизиращи програми.

Последна редакция: сб, 18 апр 2009, 11:57 от Vivi

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Аз захраних на 4 м. с оризова каша. Казват, че била най щадяща за стомахчето  Peace

# 14
  • Мнения: 4 433
На 4ри месеца с плодово ябълка.

Общи условия

Активация на акаунт