Ваксини в Евросъюза - Белгия

  • 1 740
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 660
Здравейте!
Предстои ни да живеем в Белгия за година и половина, или две - съпругът ми ще работи там и тримата сме и ще сме осигурени според европейското законодателство. Бих искала да попитам как стои въпросът с ваксините там? Нашата госпожица е на близо 2 месеца, а утре и слагаме първият Пентаксим и не знам дали ще се налага да пътуваме до България за ваксини, или ще можем да ги правим и там?

Благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 630
Ох, тежко е в Белгия, не познават ваксините  Mr. Green

А иначе ето ти официалния календар за ваксините http://www.vaccination-info.be/vaccination/vaccination%20a%20tous/index.html

# 2
  • Мнения: 660
Естествено, че познават ваксините... Въпросът ми беше по-скоро ориентиран към това дали ще имаме някакъв проблем в бюрократично отношение.

Благодаря за линка. Peace

# 3
  • Мнения: 3 880
Щом сте zдравно осигурени няма да има бюрократични спънки_ намирате педиатър, покаzвате какво сте сложили до момента и обсъждате как Ще продължите. Естествено, че няма да пътувате zа всяка ваксина до БГ, в Белгия съЩо има богат асортимент, предполагам...

# 4
  • Мнения: 2 176
Има ли задължителни ваксини изобщо?
А като за емигранти някакви допълнителни екстри?

Какво означава:  newsm78
Цитат
Ох, тежко е в Белгия, не познават ваксините  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 573
туй е шегичка  ooooh!

Tony_st , ако искаш лекция за вредата от ваксините multimodal с удоволствие ще ти я изнесе

# 6
  • Мнения: 2 176
а, в грешка си - аз само питам Simple Smile
Четох, че в някои ЕС държави не са задължителни с изкл. на емигрантите, вкл. все още експериментални като Гардасил.
Малко ми звучи като дискриминация, затова.. Wink

# 7
  • Мнения: 660
Благодаря за отгорите.  Hug И аз се надявам да нямаме проблеми и бебка да няма нужда от често посещение при чичо доктор, но да видим.

Това за емигрантите вярно ли е? ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт