Въпрос относно бюрото по труда

  • 1 613
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Въпросът ми е следния,  имам четири години стаж във фирма, напуснах по собствено желание.След което започнах в друга, но с прекъсване от два месеца работя в нея от един месец. Ако ме съкратят от тази фирма поради закриване на бройката, ще мога ли да получавам обезщетение от борсата или трябва да имам шест месеца работено в тази фирма.

# 1
  • Мнения: 274
Знам единствено, че бюрата по труда ще имат все повече и повече работа през следващите година, две...  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 34
и това според теб е забавно?!

# 3
  • Мнения: 274
Що реши , че ми е забавно? Просто споделям. Моите прогнози винаги са "черни", но за това пък много точни!  Hug

# 4
  • Мнения: 24
Но все пак никой не ми отговори на въпроса което не ми помага.

# 5
  • Бг
  • Мнения: 845
Привет, на въпроса ти, да, ще имаш право на обезщетение от НОИ. Важно е от последните петнадесет календарни месеца да имаш девет пълни месеца в осигуряване. Неудобство при теб ще е, че ще е необходимо да се разкараш до предната фирма, за да ти изготвят и от там справка за получавания доход. Надявам се съм била ясна. Успешен ден !!!

# 6
  • Мнения: 24
Да , но проблема е в това, че бях в майчински и само три дни работих след полагаемата ми се отпуска.Води ли ми се това като осигуровки.

# 7
  • Мнения: 940
Знам единствено, че бюрата по труда ще имат все повече и повече работа през следващите година, две...  Mr. Green

Не мисля така.

# 8
  • Мнения: 2
Аз ще се съглася с марадона.Възстановяването на засегнатите икономики от кризата ще отнеме 1-2 години.

# 9
  • Бг
  • Мнения: 845
Да , но проблема е в това, че бях в майчински и само три дни работих след полагаемата ми се отпуска.Води ли ми се това като осигуровки.
Като стаж се зачита, но за тези периоди, в които си била в майчинство ще ти се вземе за база МРЗ. Или с две думи, няма да получиш кой знае каква сума. Минималното дневно обезщетение при пълен работен ден е в размер на  6,00 лв., а максималното - 12,00 лв. А периода на получаване на обезщетението ще зависи от общия ти трудов стаж и от основанието, на което ще е прекратен договора.

# 10
  • Мнения: 274
Знам единствено, че бюрата по труда ще имат все повече и повече работа през следващите година, две...  Mr. Green

Не мисля така.

Аре пак помисли, моля те. Недей само да слушаш бат Серго и депесето.
Все повече предприятия пускат в принудителен отпуск работниците си... ПОсле колко от тях ще се върнат, никой не знае.  Вчера съобщиха за поредният такъв случай - Русенска корабостроителница,  а това е един от най-големите работодатели в района.

# 11
  • Мнения: 34
Марадона, това, че може би ти ги слушаш, не означава, че и други го правят. Но някак си много вятърничаво ми се струва емошнската (Mr. Green), която си употребил. Днес мен, утре теб. Никой не е застрахован.

# 12
  • Мнения: 1 533
Марадона, това, че може би ти ги слушаш, не означава, че и други го правят. Но някак си много вятърничаво ми се струва емошнската (Mr. Green), която си употребил. Днес мен, утре теб. Никой не е застрахован.

Никой не е застрахован, понеже всички сме навързани като свински черва. А дори и да останеш все така стиснал господ за шлифера, може поне да не се хилиш като малоумен.

# 13
  • Мнения: 274
Мацки, не го мислете стария Марадона - опекал си е работата. Може да си позволи да остане безработен няколко години. А да, Калина, единственото, което съм стиснал е оная ми работа през скъсания ми джоб.   Hug

# 14
  • Мнения: 306
Ей,изядох се от яд... Crazy

И тая тема ли ще се превърне в мерене на пишки и избиване на комплекси?

Общи условия

Активация на акаунт