Каква е комисионната при наем?

  • 626
  • 3
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
Искам да наема малко жилище до 200 евро. Отдавна не съм наемала, едно време комисионните бяха 50% от наемната цена, сега гледам, че тук-там ми искат повече newsm78 Повишение ли има?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 005
сега мисля, че агенциите искат 100% комисионна,която е много висока, като се има предвид, чеброкерите в много от случаите изобщо не знаят за какво жилище става въпрос. Също така за 200Е вече е много трудно да намериш някакво жилище

# 2
  • Мнения: 4 916
Комисионната е в размер на един месечен наем, друг въпрос е от кого ще го вземе агенцията. Имало е случаи да искат 100 процента от наемателя, но повечето май искат 50 от единия и 50 от другия.

# 3
  • Мнения: 46 492
50% е твоето задължение.
Ако и другата страна е тяхна, тогава им се събират 100%, но останалите 50% са си грижа на другия им клиент, наемодателя, теб не те интересува.

Освен, ако някоя агенция не си е създала собствени правила, с които разбира се не си длъжна да се съгласяваш. Някои и пари за оглед искат, така че питай предварително, за да не се опариш.

Успех!

... Също така за 200Е вече е много трудно да намериш някакво жилище

1-ст. може спокойно да си намери, малко по-трудно или необзаведен 2-ст. в по-евтините квартали също може.

Общи условия

Активация на акаунт