Върти ли си детето ви главата като лудо?

  • 40 828
  • 25
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 289
Малко кофти звучи,ама Мишо отвреме навреме като започне да си врътка главата наляво надясно,че чак на мен свят ми се завива.Не му позволявам,защото дечицата които имат проблем неврологичен ли било и аз не съм запозната точно,но някои от тях така си въртят главичките.Е хич не ми се нрави това движение,любопитно ми е вашите деца правят ли го???Леви-десни,леви-десни.....

# 1
  • Мнения: 5 577
Заглавието на темата е убийствено.

Мисля, че се притесняваш излишно.
Света му е интересен и най-вероятно иска просто да не изпусне нищо.

 baby_neutral

# 2
  • София
  • Мнения: 5 289
Мани ти тая работа,света знам аз как го гледа,не говоря за обикновенно въртене на главата ами ето за това: no

# 3
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Моя Мартин като беше бебе си въртеше главата ама точно като луд.Дори и в леглото в сънено състояние пак......Лекарите казаха ,че по емоционалните и живи деца така правели и с течение не времето ще отмине. Дори в чужбина като сме ходили сме се консултирали -оттам пък ни казаха, че това е привилегия на надарените и по-интелигентни  деца Mr. Green...отмина наистина...така че не се притеснявай.
добре дошла в отбора  Mr. Green

# 4
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Мани ти тая работа,света знам аз как го гледа,не говоря за обикновенно въртене на главата ами ето за това: no
И синът ми горе-долу на шест месеца започна да си върти главичката. И аз съм се консултирала с педиатърката ни, но не помня какво ми каза тогава. Знам, че бях чела някъде, че децата болни от рахит така въртят главата си, но ти не се притеснявай!!! Моят син ей-така без нищо си въртеше главата, не е боледувал от рахит-

# 5
  • Мнения: 429
И Тодор така си я върти много често, та си мислех на следващата консултация да попитам. Много бях се притеснила, но явно не есамо той. Ама така я мята, че лошо ми става

# 6
  • Мнения: 372
Ха ха много е сладко ние още го правим,
Сега се и смее като го прави не се тревожи, смей се и детето ти ще се смее. Няма нищо страшно в това. Laughing

# 7
  • Мнения: 763
Синът ми си я мятка, само когато е легнал и се опитва да заспи. Аз на това го отдавам.

# 8
  • Мнения: 5 577
децата болни от рахит така въртят главата си, но ти не се притеснявай!!!

 Shocked
Не казвай такива неща, ще стреснеш момичето, незнам, но ако бях аз щях тотално да  Crazy

# 9
  • Мнения: 6 155
Синът ми си я мятка, само когато е легнал и се опитва да заспи. Аз на това го отдавам.

И моят син беше същата работа Grinning За приспиване я мяташе Crazy

# 10
  • Мнения: 2 807
Тц, моят Дани не се е въртял така.
Еми какво да направим сега, не може всичките дечица да са "надарени и интелигентни"  Wink Laughing

А ти споделила ли си с педиатъра не детенце за твоето притеснение?
Наистина може да има връзка с начален рахит, не искам да те плаша, не ме разбирай погрешно, моля те!
Всъщност няма нищо страшно - просто трябва да се увеличи дневната доза витамин Д и това е, ако наистина се дължи на недоимък в организма.
Всичко обаче под лекарски контрол  Wink

А вечер събужда ли се често?
През деня има ли моменти, когато е нервен и се държи като превъзбуден?

Хубаво е това, че споделяш и търсиш съвет!   bouquet

# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Ами може и рахит начален да е било, понеже Мая си въртеше така като шугава тиквоча, а наскоро ортопеда каза, че изкарала лек рахит, като опипваше гръдния кош. То аз имах съмнения, щот едно ребро нещо щръкливо ми се видеше, ама здраве да е...
Та както си въртеше главата, мойто шиле започна и да си потърква ушите, накрая ходихме на ушен и се оказа ушна кал я сърбяла. Всъщност смятам, че комплекс от фактори са я карали да си върти главата, най.вече веселието в такъв момент. Та може и от ушна кал да е. Ако чистиш ушичките с клечки с ограничител, те набутвали калта навътре, тя втвърдява и дразни. Ушния ни посъветва, вечерта след баня подсушаваме ушото с ръчно направен памучен фитил, капваме 2 капки зехтин или дървесно масло и на другия ден пак с памучния фитил с въртеливи движения се вади находището. Пробвай, ако не правиш така, току виж човечето спре заниманието си ... Обаче ме съмнява, че на тях им харесва  да въртят главочи. Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 8 505
Да,върти я още-преди повече,а сега много рядко.Но заключението на няколко души,вкл. педиатъра и, е че зъби са причината.Тя хваща някоя топка,шише от мин. вода или каквото и попадне,захапва го и върти главата по показания начин с цел да си чеше венците.Понялога го прави на празен ход,без нищо в устата.

# 13
  • Мнения: 287
Моят момък се научи че това е "не", отначало като го попиташ нещо и той не ще си въртеше главата. Напоследък си я върти безпричинно не съм се притеснявала, но вече взеха да ме навявят мрачни мисли. И въпреки това смятам че сега му е времето, та нали е научил нещо ново - и това ще мине надявам се Simple Smile

# 14
  • Мнения: 2 950
Йоана го правеше това постоянно от втория до четвъртия месец. После започна да го прави само преди да заспи - имам чувството че така й се омотава главата, че заспива за нула време. Аз ако си врътна така главата и ще ми се завие свят със сигурност.

Общи условия

Активация на акаунт