водата за пиене на новородено

  • 31 363
  • 67
  •   1
Отговори
искам да попитам всички настоящи и бъдещи майки каква вода предпочитат да дават на бебчето. знам че трябва да е предварително преварена и оставена на стайна температура. питам се дали вода от топлото кранче на доста популярните напоследък машини за вода е подходяща  newsm78 . на моята пише че затопля водата до 95-100 градуса- достатъчно ли е? какво ви е мнението за този вариант? надявам се че разбитаре въпроса ми,защото го написах малко объркващо  bowuu
ще се радвам да прочета мненията и препоръките ви, защото на мен това ще ми бъде първото детенце и съм доста стресната от отговорносста която съм поела.БЛАГОДАРЯ ВИ   bouquet

# 1
  • Мнения: 8 999
За да е преварена, то тя трябва да се вари поне няколко минути. От топлото кранче просто ще я затоплиш до съответната температура, но няма да е преварена.

# 2
  • Мнения: 9 814
Преварена вода означава да е вряла поне 10 мин.
А иначе всеки ден преварявах чешмяна вода, с тази разлика, че пропи чак на 10 месеца.

# 3
  • Мнения: 284
Аз филтрирах водата с кана с филтър и тогава я преварявах. И аз знам, че 10 минути трябва да ври, за да се смята за преварена. И когато поизстинеше,  я слагах в термос, защото там добре се затварял.

# 4
  • Мнения: 1 763
Аз превярявах на котлона 5 минути, но може да е трябвало да са 10  newsm78. Предлагах я на стайна температура, понякога малко я затоплях в съд с гореща вода, но каквото и да правех, синът ми почти до годинката не я искаше.

# 5
  • Мнения: 1 702
давах преварена с ел. кана водичка,но като спрях да слагам захар не иска вече да пие вода-само сокче Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 1 535
Позвам кана Брита за филтриране на водата.
Момичетата са ти казали - водата трябва да ври 10-ина минути. Водата в тези машини не е ли минерална  newsm78? Тя изобщо не е препоръчителна за кърмачета и малки деца...
Преварявах в началото, но той ми отказваше да я пие. След около 6-тия месец започнах да предлагам вода направо от каната. Пропи я след около месец и половина.

# 7
  • Мнения: 2 960
първоначално преварявах чешмяна вода в ел.кана.Слагам водичката и чакам каната да си заври и сама изключва.После оставям да се охлади.
После ,към 7-8-ми месец да давам от бебешките води на Милупа и Хипп Peace

# 8
  • Мнения: 985
Преварявах розов Девин до 5-6 месец.Все още е на него,но без да го преварявам Peace

# 9
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
В началото преварявах на котлота, после почнах да давам от диспенсара от топлата.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 626
Не е препоръчително да даваш вода на новородено, докато го захраниш с твърда храна. До 6 м. бебето трябва да е на кърма /или евентуално АМ, ако не кърмиш/. Всяка друга течност - вода, подсладена вода, чай, сок и т.н. ще е за сметка на кърмата и поради ред причини не се препоръчва.
Ако все пак решиш да даваш, то тя трябва да е чешмяна, най-добре пречистена през филтър, и преварена 10 мин. Минерална, а дори и изворна вода не е препоръчително да се дава, може да бъде дори опасно /а в машините за вода обикновено се слага такава/.
А между другото, розовия Девин не е добре да се преварява, тъй като по този начин изворната вода се минерализира, а тези минерали/соли са крайно неподходящи за бебета и малки деца.

# 11
  • Мнения: 27 524
Вода, чиста вода, на новородено не се дава  Naughty , освен при изключителни ситуации - големи горещини, диария, Т°...
Иначе за водата за млякото съм ползвала бутилирана изворна или нискоминерализирана.
На стайна Т° е добре, няма нужда от допълнително затопляне.

# 12
  • Мнения: 210
Попринцип преварена вода от чешмата (кипяла 10 мин) или трапезна - изворна вода но не и менирална не е за малки бебчета. Аз като превъря сутринта в ел. Кана и ми стига до другия ден и така Peace

# 13
  • Мнения: 2 401
Напълно подкреям мнението на Olive, най-добре е  да се дава преварена около 10 минути чешмяна вода, още по-добре филтрирана с кана преди това, НО ако бебето е кърмено водата е напълно излишна, дори бих казала противопоказна!

# 14
  • Мнения: 1 322
Аз давах преварена чешмяна до към 10 месеца и половина, а после Девин изворна и от 1.6г направо от чешмата.

Общи условия

Активация на акаунт