Имахте ли гости веднага след изписването от болницата?

  • 8 359
  • 174
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Цитат
Здравейте?Предстои ми 2ро раждане след 2 месеца и още от сега близки и далечни роднини си правят планове да ми гостуват (и да празнуват) в деня на изписването ни от болницата-да дойдат да видят бебето,ядене,пиене и т.н.Аз,обаче нямам такива планове точно в този ден!Моля ви,кажете при вас как се получиха нещата и ми дайте някакъв съвет! Благодаря!
Zdraveite?Predstoi mi 2ro rajdane sled 2 meseca i o6te ot sega blizki i dale4ni rodnini si pravqt planove da mi gostuvat (i da praznuvat) v denq na izpisvaneto ni ot bolnicata-da doidat da vidqt bebeto,qdene,piene i t.n.Az,oba4e nqmam takiva planove to4no v tozi den!Molq vi,kajete pri vas kak se polu4iha ne6tata i mi daite nqkakav savet! Blagodarq!

ed. Пишете на кирилица.

Последна редакция: вт, 14 апр 2009, 22:03 от skarlet_

# 1
  • Мнения: 4 433
Дойдоха веднага след изписването най близките ни Wink

# 2
  • Мнения: 3 804
Не, гостите започнаха да идват по късно-поне след месец.Според мен е по добре да кажеш на изявилите желание да идват на изписването,че при малко бебе и родилка не се ходи до 40 тия ден. Peace

# 3
  • Мнения: 2 521
Дойдоха моите и на съпруга ми родителите и сестра ми.Това са ми най-близките които не мога да изгоня естествено WinkНо ти говориш за близки и далечни роднини-не мисля че изписването е момента да се правят банкети.Можеш тактично да им намекнеш че не ти е до събирания.Ако продължат да си правят планове-казваш директно кога ще приемаш гости.
Ето ти и една друга такава темаhttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=320616.msg8290770#msg8290770

# 4
  • Мнения: 2 910
След изписването дойдоха само най- близките, така, че не се притеснявах от време на време да си отпочивам в спалнята.

# 5
  • Мнения: 133
Имах гости при изписването ни от болницата - двете смейства (общо 8 човека). Не беше по мое желание, но т.к. в деня на изписването мъжът ми беше на работа, те някак си се самопоканиха. Беше ужасно, защото бях адски изморена и изнервена (изписаха ни с много зор от Майчин дом) и единственото което исках бе да си остана насаме с детенце. Затова ги зарязах да си празнуват, а аз си отидох в спалнята и си кърмих момчето. Не съм стояла при тях и 5 минути. Живот и здраве ако имам второ детенце няма да повторя тази грешка.  
Съветвам те учтиво да им откажеш. Все пак ти и бебето сте на първо място  Peace

# 6
  • Мнения: 2 013
Единствените гости които допуснах след изписването (а и преди 40-я ден въобще) бяха родителите и сестрата на мъжа ми,за нашите е ясно понеже живеем у нас.

# 7
  • Мнения: 1 740
Не, гостите започнаха да идват по късно.

# 8
  • Мнения: 3 370
И аз те съветвам да откажеш Simple Smile На моето изписване дойдоха най- близките роднини и кумовете ни, ама то пак са над 10 човека  ooooh! Венци рева 2 часа, аз бях изнервена, уморена, шокирана и уплашена, и последното, което можех да направя е да седна на масата с гостите и да ядем и пием  #Crazy после пък поне месец всяка вечер имахме гости, мъжа ми беше толкова радостен, че имаме дете, че постоянно канеше някой да го види  Joy а аз исках да си почивам, защото гостите нещо не ми се връзваха с денонощно ревящо бебе и колики  Tired в началото ви трябва най- вече спокойствие  Hug леко раждане!  Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 204
Да,първият месец имахме постоянно гости ooooh!,сега не искам никой да идва ,поне първите седмици.

# 10
  • Мнения: 3
I az se kanq da im ohladq strastite,a i bez tova ne sam ot nai-spokoinite! Mr. Green A tezi obi4ai s poga4ite koga se pravqt?Ne si spomnqm kak be6e to4no kato rodih da6terq mi Simple Smile


Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: чт, 18 юни 2009, 00:40 от Tatti

# 11
  • Мнения: 2 521
Мисля че на 40 ден когато се води бебето в църквата се прави погача.Но не съм много сигурна тъй като това не съм го правила.

# 12
  • Мнения: 3 370
Аз правих погача ( по нашия край обичая се нарича "питка"), когато Венци направи 3 месеца и положението с реването се поуталожи. Не ми харесва да се прави, когато бебето е много малко. Все пак идват хора, всеки иска да го види, пипне, гушне, а бебоците лесно се превъзбуждат.

# 13
# 14
  • Мнения: 200
Да имахме гости, но това не ми попречи да остана при детето си в стаята, аз не съм канила никой, който е канил да си седи при гостите.

Общи условия

Активация на акаунт