Мустачки - Тема [2]

  • 16 211
  • 123
  •   1
Отговори

Анкета

По какъв начин си махате мустачките и съответно сте доволни?

Опции:

  • Мнения: 1 688
За тези които ще кажат: "Има такава тема!" ,ето както ми се изписа,когато реших да пиша в една от темите - Внимание: в тази тема не е писано повече от 120 дни.
Не е желателно подновяването на толкова стари теми. Ако не сте сигурни, че желаете да подновите темата, препоръчваме да започнете нова тема, като може да дадете линк към тази, която е породила въпросите ви или провокирала коментара ви.

Така :
Веднъж в месеца ходя на козметик и тя ми маха мустачето с топла кола маска ( по често една зелена),но аз съм със чувствителна кожа и след това ми се зачервява много и докато се прибера ми е истински ад и срам.Зимата беше по добре,че рано се стъмва и аз ходя точно преди да затвори,но сега - абсурд.Като се прибера си слагам крем Здраве и на другия ден няма почти следа.А на по другия вече нищо не личи.
Мислех си да си взема топка кола маска и да си правя тази роцедура удома.Но малко ме е срах дали ще се справя.С лентичките ми е зор като че ли - лятото бях пробвала и така си убелих кожата,че бях като петнисто куче  Laughing.Дайте ми усновните съвети,пък и все пак нека продължим старата тема,не само по моя въпрос.
  bouquet  bouquet

# 1
  • Мнения: 37
аз си ги махам с ленти4ките на veet тези дето са за лице не зная дали ги има в бьлгария ,моите са с нещо от боровинки мисля за 4уствителна кожа .ако решиш да пробваш дьрпай рязко ,преди това затопли ленти4ката в дланите си.успех Crazy

# 2
  • Мнения: 2
Аз ходя на козметик 2 пъти месечно. Peace

# 3
  • Мнения: 0
ми аз преди ходих само на лазерна епилация.. ходила съм сигурно към 10ина пъти  и почти никакъв резултат.. реших с кола и вече от няколко месеца, ама за сега само на козметик. трябва да ги пробвам тея вийт за лице (има ги в бг), че не м исе разкарва чак до другия край на София за едни мустаци.
Мисълта ми беше, че аз винаги след като отида на козметик и после няколко дни имам пъпчици на обезкосменото място... по принцип не съм с много чувствителна кожа.. и пъпчиците са като обрив някакъв, не например като на триъгълника, където са по-едри и с подкожни косми.. тези са ситни и червени.. абе първите дни съм грозна гледка.. даже по-добре с мустаци :Д
някой има ли същия проблем

# 4
  • Мнения: 156
да, аз съм така. само дето аз имам само някакъв мъх, който само аз знам, че е там и го махнах няколко пъти само за спорта. престанах, защото така или иначе се вижда само на увеличителното огледало, докато ефекта на обрив след колата е ясно видим. точно това ми се получава, както го описваш. и аз не съм с чувствителна кожа...

# 5
  • Мнения: 110
Лентичките, които аз съм ползвала бяха на Strep, в момента имам една на Taky. На мен ми хващаха добре предните, сега ще пробвам и тази Simple Smile Между другото, бяха ми казали, че с кола не е хубаво да се махат, защото от топлото кожата увисвала след време... Не знам колко е вярно, но така или иначе на мен ми е по-лесно вкъщи набързо Simple Smile
Между другото съм ходила на близо 20 процедури фотоепилация с никакъв ефект. Споделям просто за статистиката Grinning Grinning

# 6
  • Мнения: 131
Аз се обривам от всякакви лентички, беззначение от марката. А относно обривите след ходене при козметик, кажете на козметичките си, че се е получило така, може да ви сменят кола-та.

# 7
  • Мнения: 1 418
При чувствителна кожа не може да не се зачерви,независимо
от вида кола.На някои им излизат и дребни пъпчици.
Фотоепилация?
Електроепилация с игла?
Като:Фотото е за по-тъмни и дебели косми,а електрото за
по-малък брой косъмчета.

# 8
  • Мнения: 144
На мен също ми излизат малки пъпчици от всички лентички които съм пробвала до сега... още не съм открила как да се преборя с това!  Sad

# 9
  • Мнения: 2 229
Ако решиш да пробваш сама с кола, гледай да имаш няколко дни, в които да не трябва да ходиш никъде. Laughing

А иначе, отиди да ти ги махнат с конец (е, можеш и сама), зачервявало се по-малко. Peace

# 10
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 954


А иначе, отиди да ти ги махнат с конец (е, можеш и сама), зачервявало се по-малко. Peace
Извинявайте за невежеството ,но как се махат със конец? Embarassed

# 11
  • Мнения: 2 229
Извинявайте за невежеството ,но как се махат със конец? Embarassed

Има няколко теми по въпроса - ето една:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=243724.0

# 12
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 954
Благодаря много!  bouquet

# 13
  • Мнения: 2
Аз имам страшно чувствителна кожа,но не ми се появяват никакви пъпчици. Shocked

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 132
От близо 2 години ги махам само с ел.пинсета при козметик. Чувствително се разредиха, сега ми се налага да ходя на 30-40дена. Единственият минус е, че е леко болезнено.
Пробвала съм и с лентички, бързо и лесно, но ми се появяваха ситни пъпчици отстрани.

# 15
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Напишете ми,моля тел. на салона в Павлово,където епилират с конец, че искам да пробвам, а и ми е много удобно там.

# 16
  • Мнения: 549
За чувствителна кожа най идеалния и евтин вариант е премахването с конец.Нека някоя оправна мама да пусне клипче за да видите точно как става.Бих го направила но не зная как.Преди време четах такава тема и изгледах едно клипче където показваха как става.От тогава се специализирах и аз и само така си ги махам.Няма пъпки ,няма нищо

# 17
  • Мнения: 2 229
За чувствителна кожа най идеалния и евтин вариант е премахването с конец.Нека някоя оправна мама да пусне клипче за да видите точно как става.Бих го направила но не зная как.Преди време четах такава тема и изгледах едно клипче където показваха как става.От тогава се специализирах и аз и само така си ги махам.Няма пъпки ,няма нищо

+ това маха и най-малките косъмчета, което с пинсета не може да стане. С кола - да, но аз не бих си правила редовно кола на лицето, все пак си е дърпане, след години.. Sick

# 18
# 19
  • София
  • Мнения: 58
Здравейте и от мен.Аз се пробвах с конеца,но много ми се врязва в пръстите.
Кажете дали има някаква по-специална техника,която ми убягва.

# 20
  • Мнения: 4
Здравейте,видях темата и реших и аз да се включа.И аз имам същият проблем като вас,понеже съм черноока,отначало започнах да ги махам с лентичките на Таку,но за съжаление не помогнаха.Сега нямам много време да  отделям за тях и затова ги скубя с пинсета.Вярно ефекта е само за седмица

# 21
  • Мнения: 1 688
Момичета пуснах и анкета,в която да гласуваме.Може да гласувате само по 1 път и също може да променяте вота си.
Когато имам повече време(най ветоятно У петъка) ще разгледам варианта за конец и ще пробвам.Ще пиша какво е станало.
Лек ден!

# 22
  • Мнения: 1 165
Аз ги махам с лентички на Личия,розови, но и на мен ми излизат такива пъпчици.Дали във Варна махат с конец newsm78Не съм срещала, затова някой, ако знае.....

# 23
  • Мнения: 2 229
Добави опции пинсета, епилатор.. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 13 623
Аз 3-4 пъти си ги махнах с лентичките на Вийт...и повече не ми се появиха

# 25
  • Мнения: 1 165
Аз 3-4 пъти си ги махнах с лентичките на Вийт...и повече не ми се появиха
Късметлийка

# 26
  • Мнения: 13 623
Аз много се очудих, че така се получи...но от вече година няма нищо

# 27
  • Мнения: 351
Аз ползвам лентички на Вийт.Първо си мажа устната с малко бебешки крем да омекне.После действам с лентата.Оставям да се поуспокои мястото,пак мажа с кремче и леко изчиствам с памук.Пъпки не ми се появяват,но явно си е до кожа!

# 28
  • Мнения: 131
Мен след топлата кола, козметичката ми ме маже с нещо и не ми се почвяват пъпчици, а зачервяването, което е нормално заради топлото изчезва до 10тина минути. А и процедурата ми е 3лв, не си заслужава да си губя времето сама и да се чудя какво ще ми стане.

# 29
  • Мнения: 1 324
За лентички, кола и конец, косъмчетата не трябва ли да са доста дълги? Епилаторът не ви ли върши работа?

# 30
  • Мнения: 2 229
За лентички, кола и конец, косъмчетата не трябва ли да са доста дълги? Епилаторът не ви ли върши работа?

За конец - в никакъв случай - за тънки и къси косъмчета, каквито са над горната устна е перфектен. Peace
А епилаторът трябва да има специална приставка за лице..

# 31
  • София
  • Мнения: 4 397
С топла кола маска при козметичката ми, махам ми ги пурво тях и после всичко друго за което съм отишла и като си тръгвам вече, няма и следа от зачервено  Peace

# 32
  • Мнения: 81
С топла кола, в домашни условия-не ми остава червенина, обслужвам даже и приятелките ми и то безплатно.......

# 33
  • Мнения: 1 941
Извинете, но има ли някой, който сам да си маха косъмчетата с конец???

# 34
  • Мнения: 549
Да аз сама си ги махам с конец.Нау4их се благодарение на клипчето което мацката на предната страница е дала

# 35
  • Мнения: 81
Още утре ще пробвам да си ги махна с конец и ще пиша как е било.

# 36
  • Мнения: 1 941
Момичета, стискайте палци и аз ще се пробвам. Може и още тая вечер ако нещо ме хванат лудите.... Мисля, че няма да успея. Нели, трудно ли е?

# 37
  • Мнения: 238
Махала съм ги при козметик с топла кола маска и сама с лентички,но и при двата варианта ми се появяват малки пъпчици.За това сега ги махам с пинсета,вярно доста бавно става,но поне не ми излизат пъпчици.

# 38
  • Мнения: 2 229
Момичета, стискайте палци и аз ще се пробвам. Може и още тая вечер ако нещо ме хванат лудите.... Мисля, че няма да успея. Нели, трудно ли е?

Много е лесно. Само е малко неудобно на горната устна точно, и може конецът да ти се врязва в пръстите, ако го правиш дълго. Laughing
Но самата техника е елементарна, като видиш на клипчето как става - на мен на веждите ми е супер удобен тоя метод, защото мястото е изпъкнало и става лесно, на горната устна е по-неудобно, но пак става. Wink

# 39
  • София
  • Мнения: 58
Да аз сама си ги махам с конец.Нау4их се благодарение на клипчето което мацката на предната страница е дала
И аз от клипчето видях техниката,но конеца страшно много ми се впива
в пръстите и доста време след манипулацията ме болят.И при теб ли е така?

# 40
  • Мнения: 37
аз сьщо след като си ги махна  се майя с тоалетно мляко и отстранявам с паму4ен тампон пробваи и с лед4е да мине6ш отгоре след това newsm78

# 41
  • Мнения: 81
Момичета, аз пробвах с конец и става перфектно, но ме боли повече отколкото с кола......
Много добре е показано на клипчето, супер лесно и елементарно.

# 42
  • Мнения: 131
Аз снощи пробвах с конец, но на веждите  Sad много добре се изчистиха, но нещо не се справих с оформянето и сега са ужасни  Sad

# 43
  • София
  • Мнения: 1 231
Преди малко и аз пробвах с веждите, но непрекъснато ми се къса конеца и до никъде не го докарах Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 549
Момичета, стискайте палци и аз ще се пробвам. Може и още тая вечер ако нещо ме хванат лудите.... Мисля, че няма да успея. Нели, трудно ли е?

Ne e trudno stiga da  shvane6 cakata.Uspeh!Az ot kak se nau4ih samo taka gi maham

# 45
  • Мнения: 549
ааа на вежди не смея,там с пинсетата,че ще направя една формаааа #Cussing out Но за мостачките е супер.

# 46
  • София
  • Мнения: 137
Моля авторката да добави и лазерна епилация, това е моят отговор Simple Smile и моето решение на проблема. Преди това използвах всички изброени методи - кола маска, пинсета, конец, фотоепилация, но единственото решение за мен е лазерната епилация.

# 47
  • Мнения: 1 688
ааа на вежди не смея,там с пинсетата,че ще направя една формаааа #Cussing out Но за мостачките е супер.
супер ,ама много бавно и голяма мъка,
В момента това правя,за сега съм само 1/3 махнала,обаче то4но под носа много боли,затова съм го оставила за най-накрая.Близо до устните също много боли ,пък и се зачервииии .Дано утре е по-добре или поне като сложа ФДТ да не си личи  ooooh!

# 48
  • Мнения: 131
Мойто мнение е, че такова чудо, като трайно, безболезнено, бързо и евтино епилиране няма. Вече всеки сам си решава, с кое от нещата ще направи компромис  Wink

# 49
  • Мнения: 549
Мойто мнение е, че такова чудо, като трайно, безболезнено, бързо и евтино епилиране няма. Вече всеки сам си решава, с кое от нещата ще направи компромис  Wink
Само с едно не съм съгласна,евтино има бе мацка Mr. Green на конеца кво му плащаш??

# 50
  • Мнения: 131
Не, аз имах предвид всичко заедно да е, то поотделно всичките ги има Wink

# 51
  • Мнения: 493
При козметик с топла кола маска си ги махам.  Peace

# 52
  • Мнения: 8
Ходя на козметик един път месечно.

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 110
как ползвате лентичките на veet?!Аз имам мъхче дали ще го хване?  Rolling Eyes

# 54
  • Мнения: 131
При мен всичко са хващали, дори и мъхчето. А за това как се ползва... аз си го стоплям малко в ръцете, залепям, стискам очи Grinning и дърпам рязко, ако има друг метод...ОК

# 55
  • Мнения: 1 165
И аз процедирам по същият начин.Другото, което правя е след като си махна мустачките отгоре поръсвам с едно прахче,антибиотично-Топоцин/Немобацин.На мен ми помага за зачервяването и да не ми излизат много пъпчици.Козметичката ми винаги ми слагаше като ходех на коламаска.
А да ви попитам къде си държите лентичките?Наскоро ми казаха, че трябвало да се държат в хладилник, а пък аз си ги държа при козметиката newsm78

# 56
  • Мнения: 131
За мен това с хладилника са митове, някой просто си мисли, че щом топлата кола се загрява, то студената трябва да се изтудява, а това не е вярно. Знам, че трябва да са на стайна температура, нито на минус, нито на +30, а и като се замисля в нито един магазин не съм виждала да ми ги вадят от хладилник.  Simple Smile

# 57
  • Мнения: 1 165
И аз така знам, но като ми го казаха това и реших да ви питам

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 110
ох сега пробвах тези ленти на veet,та значи от години правя кола маска на цялото тяло,ама товааа боли та мамата си трака,така а как да махна остатъка от кола ? понеже ми полепна,сега търкам с един тоник ама не става?а и тия какви са дето кърпичките???

# 59
  • София
  • Мнения: 787
Точно с тези кърпички се почиства полепналия восък. На пакетчето на кърпичката трябва да пише дали е за подготовка за епилация или е за завършване на процедурата. Ако няма кърпички, восъка се отстранява с някаква мазнина - зехтин например.

# 60
  • София
  • Мнения: 1 231
Точно така....със зехтин или олио се махат лепкавите остатъци  Wink

# 61
  • Мнения: 1 688
Редактирам гласа си в анкетата и гласувам за конец!
Вярно час и половина ми отне.Вярно пипкава и болезнена работа,но "Трай,бабо,за хубост!".Първо минах с конец и след това последните 20 косъма бяха с пинсета,но пък сега нямам и косъм и е гладко като бебешко дупенце.
Относно зачервявания и пъпки-също съм мн доволна.Вечерта се намазах с крем Здраве,а днес не личи нищо.Няма и пъпки.

# 62
  • Мнения: 33
Много ви моля кажете ми къде в Бургас махат косми с конец?  Praynig

# 63
  • Мнения: 4
Аз гледах това клипче и даже се опитах на краката,но не успях,а на дали ще успея на веждите или на мустака.

# 64
  • Мнения: 2 229
Аз гледах това клипче и даже се опитах на краката,но не успях,а на дали ще успея на веждите или на мустака.

Пробвай на веждите първо, там е най-лесно. Peace

# 65
  • Мнения: 131
Аз гледах това клипче и даже се опитах на краката,но не успях,а на дали ще успея на веждите или на мустака.

Ами, той конеца мисля, че е за по- меки косъмчета!

# 66
  • Мнения: 89
Махнах си ги преди около четири години с електрическа пинсета.Ходих две години, първо по два пъти в месеца, после по веднъж и така все по на рядко докато изчезнат съвсем.Сега, след толкова години ми излиза по някое и друго косъмче, махам ги пак с ел. пинсета може би два пъти в годината.А аз нямах мъхче- имах си истински мустак,скубан,изрусяван с години наред.Препоръчвам метода- да, малко е болезнено, особено точно под носа, но косъмчетата оредяват трайно.  bouquet

# 67
  • Мнения: 50
Аз ходя на лазер от няколко години, сигурно съм ходила около 10 пъти и има резултат честно казано, доста по-малко са космите. Проблемът се появи в пубертета пъ съм си и с по-тъмна кожа и косъмчета и беше видимо, притесняваше си ме общо взето още един комплекс. Сега са горе-долу добре не е абсолютно гладко, но косъмчетата са пренебрежимо малки, доволна съм си от лазера, но пак не е както казваха 8-10 процедури и няма да изникнат повече. TiredЛошото е, че примерно от май месец до октомври на лазер не мога да ходя заради влънцето и все пак лицето ми добива тен.

# 68
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Първите два пьти ходих на козметик,после реших да си ги махна сама в къщи с лентички,но не се справих,не успях да махна нито един косъм ,а цялото лепило остана на мустака ooooh! ,от тогава си ги махам с пинсета двапьти в месеца Peace

# 69
  • Варна
  • Мнения: 136
Много полезна тема,Аз използвам кола маска и си махам мъха вкъщи,Когато преди години ходих на козметик винаги излизах оттам зачервена и обрината ,но откакто си правя колата сама интересното е че нито се обривам нито се зачервявам,Може би всичко е до марка на кола маска не знам,Пробвала съм с ленти но не съм доволна,Изчетох цялата тема и това с конеца много ме заинтригува,Ще опита когато съм по свободна и дано не е толкова болезнено колкото изглежда ,

# 70
  • Мнения: 549
Пробвайте момичета с конеца,аз на всички познати от как се научих показвам и зарибявам Mr. Green

# 71
  • Мнения: 471
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=243724.105
тука има и клипчета за конеца

Аз все още не мога да се престраша да си ги махам  Rolling Eyes,защото имам само мъхче и ме е страх да не станат по-дебели,черни и т.н.  ... а иначе много ме дразнят и незнам как да постъпя  Embarassed

# 72
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=243724.105
тука има и клипчета за конеца

Аз все още не мога да се престраша да си ги махам  Rolling Eyes,защото имам само мъхче и ме е страх да не станат по-дебели,черни и т.н.  ... а иначе много ме дразнят и незнам как да постъпя  Embarassed

Щом е само мьхче не ги махай  Peace , ако са по/тьмни и си личи може да ги изсветлиШ,аз така правех преди ,но сега вече се налга да ги скубам.

# 73
  • Мнения: 471
Щом е само мьхче не ги махай  Peace , ако са по/тьмни и си личи може да ги изсветлиШ,аз така правех преди ,но сега вече се налга да ги скубам.

да ама ,ако се изсветлят няма ли да блести на слънцето или пък да има някаква разлика и да си личат още повече  newsm78

# 74
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Аз сьм сьс светла кожа и ми стоеШе добре,но ти ако си по/мургавка,май Ще е по/добре да не ги пипаШ Peace

# 75
  • Мнения: 471
ами аз съм с бяла кожа и космите са черни и май си личат  ooooh!  Mr. Green

# 76
  • Мнения: 332
Аз също ги махам с кола маска при козметик, но много пъпчици ми излизат всеки път, независимо с какво третирам мястото и сега си ги скубнах с пинсетката, но не е същото като при колата. Това с конеца не боли ли повече от пинсетата?

# 77
  • Варна
  • Мнения: 136
И на мене ми изглежда по болезнено, newsm78

# 78
  • Мнения: 131
За мен е като ръчен епилатор, където мине и скубе и доста ме заболя, но пък не е полкова пипкаво, като с пинсета.

# 79
  • Мнения: 183
Винаги съм ги махала само с лентички и съм много доволна от резултата. Никога не са ми излизали пъпчици, а същевременно успявам да махна всички косъмчета. В началото ползвах тези на Таки, но сега съм с Вийт и също съм доволна. Цаката е да успееш да дръпнеш рязко, за да не остане лепкавата част върху космите. Общо взето сега ги махам веднъж на две седмици и ми отнема точно 5-10 мин.

# 80
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
ами аз съм с бяла кожа и космите са черни и май си личат  ooooh!  Mr. Green

Обезцвети ги Peace
Потьрси в аптеките има специален продукт за това.

# 81
  • Мнения: 2 229
Стига с това изрусяване - ужасно е грозно!

# 82
  • Мнения: 1 324
Стига с това изрусяване - ужасно е грозно!

Жълтият мустак е потресаваща гледка. Както и нацапаният с фдт. Просто не можеш да отлепиш поглед от тях. Много се набиват на очи.

# 83
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Аз доста време си го изсветлявах ,но не ми е бил жьлт. Naughty
Ако имаШ само мьхче не виждам заЩо трябва да го скубеШ,че то по цялото лице има мьх и него ли да махаШ ooooh!

# 84
  • Мнения: 209
Варианта да бъде отстранен , отколкото изрусен по-ми допада  Mr. Green

# 85
  • Мнения: 471
Варианта да бъде отстранен , отколкото изрусен по-ми допада  Mr. Green
Моята братовчедка си ги беше изсветлила или изрусила и каза ,че е много грозно наистина
Аз за това се чудя ,а и незнам сигурно зависи от кожата  Thinking
а повечето като гледам са доволни от лентичките вийт аз пък каква съм си каръчка Mr. Green не мога да свикна да дърпам рязко ooooh! ,а пък и с конец не мога да му свикна Grinning .. освен с епилатор или пинсета  Crazy или на козметик да ида  hahaha
вече чисто съм откачила

# 86
  • Мнения: 1 324
След като има мустачки, които изглеждат добре след изсветляване, пробвай и ти. Ако стане грозно, ще ги оскубеш. Епилаторът е вариант, но ако ти е за първи път, най-добре иди на козметик.

А как ги изсветлявате? Както едно време с кислородна вода ли?

# 87
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
След като има мустачки, които изглеждат добре след изсветляване, пробвай и ти. Ако стане грозно, ще ги оскубеш. Епилаторът е вариант, но ако ти е за първи път, най-добре иди на козметик.

А как ги изсветлявате? Както едно време с кислородна вода ли?


Точно  Peace

Продават се специални кремчета за обезцветяване на космите по лицето.

# 88
  • Мнения: 471
Благодаря ви момичета ще пробвам   bouquet и ще пиша какви са резултатите  Mr. Green

# 89
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
Винаги съм ги махала с лентичките на Стреп или Вийт,никога няма да пробвам с епилатор или изрусяване  Sick,въпрос на вкус и удобство е.За мен процедурата не е болезнена и най-важното.... супер бързо става и добре  почистват  Peace

# 90
  • Мнения: 471
Здравейте  Grinning
еми пробвах това с изрусяването ама то като намазано с фдт  и едни черни изглеждат ужасно ми седи  Sick
затова си ги махнах с пинсета та ше видим сега какво ше стане  Mr. Green

# 91
  • Мнения: 2 229
Аз доста време си го изсветлявах ,но не ми е бил жьлт. Naughty
Ако имаШ само мьхче не виждам заЩо трябва да го скубеШ,че то по цялото лице има мьх и него ли да махаШ ooooh!


E, като е само мъх, защо ще го правиш нещо?! Мъха по лицето изсветляваш ли го?!

# 92
  • Мнения: 1 324
Здравейте  Grinning
еми пробвах това с изрусяването ама то като намазано с фдт  и едни черни изглеждат ужасно ми седи  Sick
затова си ги махнах с пинсета та ше видим сега какво ше стане  Mr. Green


Вземи си крема Sky Face http://www.skyface.bg/?page_id=2

# 93
  • Мнения: 18
Махам си ги  у дома с топла кола маска и последния път почистих мястото със сребърна вода и останах много доволна не ми се появиха обичайните пъпчици.

# 94
  • Мнения: 855
Аз ходя на козметичка и ми ги маха с топла кола маска, утре ще ходя при една друга дето маха с конец  Peace Ще пиша дали съм доволна  Grinning
Мисля да си купя и този крем Sky Face  Peace

# 95
  • Мнения: 83
Казвайте, ефективен ли е кремът, че и аз да го купувам  Laughing Peace

Преди няколко дни осттаних косъмчетата с кола маска Jankar. Дано е добър резултата. Praynig

# 96
  • Мнения: 855
Даже преди малко го купих  Laughing Продавачката каза че и тя го ползва, но от скоро. А дали има ефект се разбира след 4-5 месеца при правилно и редовно ползване  Thinking Ще чакаме сега  ooooh!

# 97
  • Мнения: 84
Аз ходя на козметичка и ми ги маха с топла кола маска, утре ще ходя при една друга дето маха с конец  Peace Ще пиша дали съм доволна  Grinning
Мисля да си купя и този крем Sky Face  Peace

Майка ми ходи да й скубят веждите с конец и е много доволна;по - бавно растат а на места даже и не пораста косъмче.
За мустак не знам . Rolling Eyes
Дано останеш доволна и да има ефект.

# 98
  • София
  • Мнения: 2 493
Аз преди ползвах лентички на Таки, но сега трудно ги откривам по аптеките и си взимам на Стреп. Взимам си големи и си ги режа и ми е много удобно. Понякога махам и с пинсета.
Да чукна на дърво не се обривам. Зачервявам се, ама като мина с тоалетно мляко после и бързо минава.

# 99
  • Мнения: 18
За тези които ще кажат: "Има такава тема!" ,ето както ми се изписа,когато реших да пиша в една от темите - Внимание: в тази тема не е писано повече от 120 дни.
Не е желателно подновяването на толкова стари теми. Ако не сте сигурни, че желаете да подновите темата, препоръчваме да започнете нова тема, като може да дадете линк към тази, която е породила въпросите ви или провокирала коментара ви.

Така :
Веднъж в месеца ходя на козметик и тя ми маха мустачето с топла кола маска ( по често една зелена),но аз съм със чувствителна кожа и след това ми се зачервява много и докато се прибера ми е истински ад и срам.Зимата беше по добре,че рано се стъмва и аз ходя точно преди да затвори,но сега - абсурд.Като се прибера си слагам крем Здраве и на другия ден няма почти следа.А на по другия вече нищо не личи.
Мислех си да си взема топка кола маска и да си правя тази роцедура удома.Но малко ме е срах дали ще се справя.С лентичките ми е зор като че ли - лятото бях пробвала и така си убелих кожата,че бях като петнисто куче  Laughing.Дайте ми усновните съвети,пък и все пак нека продължим старата тема,не само по моя въпрос.
  bouquet  bouquet

Ти имаш чувствителна кожа.Аз бях така.Махам ги с топла кола маска при козметик или в домашни условия пак с кола маска за чувствитела кожа.Кола масла която е за нормална кожа не трябва да се използва за лице и за триъгълник,само кола маска за чувствителна кожа.След маската се намажи в крем Здраве.Крем Здраве се е доказал през годините че помага за много неща.Не мокри с вода след кола маска.Ако ти се наложи да се миеш вода с Йод.
Има една маска,която не знам от къде да я купя.Като се намаже се дърпа самата маска без лента.За чувствителна кожа е розова на цвят.Ако някой има инфо за тази маска,моля да сподели.Козметичките си пзат тайните за съжаление Sad

# 100
  • Мнения: 1
Здравейте дами,

изчетох цялата тема и ми стана интересно за конеца но не мога да си представя да го направя сама. Ходя при козметичка за веждите и тя ги прави с конец - много съм доволна. Прави ми страхотна форма, издърпва и най-малките косъмчета и никога не остават черни точици от неизрастнали косъмчета. Също така изобщо не се зачервявам, но си боли. А и как да го направя сама когато тя докато маха аз си опъвам кожата?

А иначе за устните, махам ги с Вийт от много време. Преди съм ги изрусявала и също на козметик с кола, но най-ми харесва с малките лентички на Вийт. Преди да започна измивам си над устните с клензер (дето си мия лицето). След това подсушавам. Взимам лентичките, потърквам ги 1-3 мин между дланите си за да се затоплят и действам. В началото малко се петносвах докато го свикна но сега е идеално. За 5 минути съм готова. Дори лентичките ги ползвам за повече от едно дърпания и си работят. Нямам пъпчици, нямам зачервяване, просто защото свикнах да го правя правилно. След като свърша се намазвам с кърпичката дето е в кутийката към лентичките - тя е мазна и ми успокоява кожата и почиства остатъци от колата. След 2-3 мин измивам мазното и готово. А иначе лентичките държа на стайна температура.

За изрусяването: изрусявала съм си мъх по лицето примерно до ушите и не съм забелязала да ми стои зле с ФДТ.

# 101
  • Мнения: 855
Значи аз ходих при козметичката..Махна ми мустака с конец, болеше, но съм доволна. После си говорих с нея и ме нави да ми изчисти и веждите отгоре, където имах някакви неорентирани косъмчета, махна и тях. После почна да ме оглежда и ме нави да ми махне и мъхчето под ушите, от бакенбардите надолу  Rolling Eyes Ми махна ми и тях  Sunglasses И то първо само от едната страна и ме накара да се погледна в огледалото  ooooh! Не съм имала много, ама да ви кажа като се видях започнах да се чудя как толкова години съм ходила с тия косми  ooooh! Доволна съм засега   Grinning

# 102
  • Мнения: 0
Значи аз ходих при козметичката..Махна ми мустака с конец, болеше, но съм доволна. После си говорих с нея и ме нави да ми изчисти и веждите отгоре, където имах някакви неорентирани косъмчета, махна и тях. После почна да ме оглежда и ме нави да ми махне и мъхчето под ушите, от бакенбардите надолу  Rolling Eyes Ми махна ми и тях  Sunglasses И то първо само от едната страна и ме накара да се погледна в огледалото  ooooh! Не съм имала много, ама да ви кажа като се видях започнах да се чудя как толкова години съм ходила с тия косми  ooooh! Доволна съм засега   Grinning
Харесва ми тая козметичка, от София ли си? Дай координати : )

# 103
  • Мнения: 2 229
Не мисля, че е добра идея да си махаш мъха по лицето. Shocked Освен при веждите и над устната, де..

# 104
  • Мнения: 855
Не, от Стара Загора.
Ами то не по цялото лице, само от бакенбардите надолу мъхчето, иначе не е дърпала по бузи, чело и т.н. Гледала съм клипчета в youtube, където им чистят лицата, ама целите с конец. Е такова нещо чак не мога да си направя. Сега ще видим и стоя крем sky face като го ползвам дали ще се намалят, макар че съм доста предубедена към такива продукти и манипулации, които ти махат космите завинаги  Crazy

А тука намерих едно клипче, как може сами да махаме мустачките с конец, като започнат да ми растат ще пробвам, само трябва да си намеря такъв копринен конец, за да не се къса
ето

Последна редакция: нд, 17 май 2009, 10:37 от ive1ina

# 105
  • Мнения: 2 153
Аз ходя на фото, след това с кола маска и не изникват около месец! Като преценя че е време пак отивам на фото и така....Доволна съм и цената е поносима!

# 106
  • Мнения: 27
МОЛЯ ВИ,КАЖЕТЕ МИ ,АКО НЯКОЙ ЗНАЕ,КЪДЕ В БУРГАС чИСТЯТ С КОНЕЦ.МНГ СЪМ СЕ НАВИЛА ЗА ВЕЖДИТЕ И МУСТАКА,АМА ПУСТО ОТ ТИЯ КЛИПчЕТА НЕ МОГА ДА СЕ НАУчА>

# 107
  • Мнения: 162
Да се отчета и аз за моите мустачки Laughing Преди ходех на лазерна епилация - имам повече от 8-10 процедури ,но ефекта не е особено задоволителен. В момента ползвам лентичките на Вийт и ме устройва,но ги махам всяка седмица,защото лентите не хващат абсолютно всичко и те някои поникват по-бързо от други ooooh! Чудя се лятото дали да не направя още 1-2 лазерни епилации,но не знам дали ще си струва newsm78

# 108
  • Мнения: 110
Защо не ги правиш с пинсета. Аз последно на това се спрях, а и не си махам мъха, който после може да се превърне и той в гадни косми...

Иначе и аз се присъедиянвам за конец в Бургас. Много искам да пробвам.

# 109
  • Мнения: 162
Е уж ги махам тези,които виждам че са останали след колата (по-малките),но те пак си поникват след има няма една седмица ...  ooooh! Каквото и да ги правя,не издържат повече Thinking Май само с епилацията беше що-годе добре,въпреки че нямаше този зашеметяващ ефект,за който се предполага Tired

# 110
  • Мнения: 27
Ехо,пак съм аз,моля ви за съдействие,никой ли незнае къде в Бургас скубкат вежди и мустаче с конец?само в нашия град ли нямаме такава екстра  Sad.горещи благодарности на всеки който ми даде някаво  полезно инфо!и изобщо заслужава ли си манипулацията с конец и доколко е трайно?да не ми стане настръхнало като кокоша кожа  Grinning ?хайде лека седмица на всички и по-малко косъмчета на неподходящите места  Laughing

# 111
  • Мнения: 106
Да ви споделя моя опит-след 2 години фотоепилация има много добър ефект.Сега спрах да ходя близо 9 месеца, заради бременността.Косъм4етата се разредиха и станаха много финни.Махам ги с ленти4ки на 2 месеца веднъж.От лентите не съм доволна от Таку а от Lycia-много изгодни като качество и цена.
Да питам ве4е закупилите крема sky face-каква му е цената?

# 112
  • Варна
  • Мнения: 136
jara_r аз си купих крема от склада на елитис на гарата и цената е 18,05лв,

# 113
  • Мнения: 1 416
Тъй като има тамън две теми за мустаци и човек и да иска не може да прочете всичко да питам аз дали някоя от вас си маха мустака с епилатор и какво става? Или с пинсета е по-добре? Ползвала съм лентички за краката - топла кола маска, но не маха всичко, а и понякога ако прекаля ми се възпаляваше кожата. все си мисля да си махна мустака с епилатора.

# 114
  • Мнения: 131
Ако имаш специална глава на епилатора, може да опиташ, но иначе не ти препоръчвам.

# 115
  • Мнения: 2 153
Не съм предполагала, че може с епилатор Tired Аз лично не бих пробвала Naughty

# 116
  • София
  • Мнения: 5 193
Аз отскоро ползвам лентичките на Дева, много са добри и са евтини.  bouquet Преди ползвах такива на Стреп.

# 117
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 124
Аз редовно си ги махам с епилатора мустачките - имам Филипс Айс /ледения/, действително по-малко боли. Няма специална приставка, после се намажа обилно с крем "Бочко" и не се зачервява или възпалява. Веднъж месечно ми излизат и то равномерно. Обаче имам косми по брадичката /а нямам хормонално нарушение/. Тях ги махам отскоро с Личия и все пак остават някъде ...

# 118
  • Страната на приказките
  • Мнения: 367
А аз си купих лентички Вийт от Билла, като ги отворих в къщи, вътре имаше 2 лентички и 4 кърпички, на кутийката пише 20 лентички и 4 кърпички. Просто някой ги е измъкнал и е оставил кутийката обратно, проверявайте когато купувате, аз не съм се сетила да проверявам, защото това за мен е абсурдно. Ама за съжаление, се налага.

# 119
  • Бургас
  • Мнения: 5 675
За скубане с конец в Бургас бях чела за студиото зад Грамофона  Peace

# 120
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
ползвам лентите на Strep хващат ми добре  Peace ще пробвам и на Дева

# 121
  • Мнения: 3 146
Само за протокола да кажа, че след изчитането на тази тема и 20-минутно гледане на клипчета, успях да се науча да си ги махам с конец. Отнема по-малко от 5 мин. и не бих казала, че е особено болезнено, освен това е изключително елементарно и може да се прави по всяко време и на всяко място.

# 122
  • Мнения: 0
Премахвам досадните косъмчета само с лентички..,но установих,че от лента до лента има разлика.
Купувах си всякакви видове,докато един ден попаднах на лентите LYCIA,които наистина са доста по - скъпи,но поне за мен си заслужава,не ставам червена като морков и не ми излизат пъпчици! Simple Smile
А относно това с конеца- за първи път чувам да се използва за мустачки
Оформят ми веждите с конец(води се арабски метод) за 5 лева Simple Smile

# 123
  • София
  • Мнения: 93
аз имам предложение за жените които ползват лентички...понеже опаковката за лице е към 7-8 лева мисля и вътре лентичките не са особено много,аз си купувам по една за тяло и я режа поне на 10ина лентички.Състава на лепилото,ако може така да се нарече е абсолютно същия като този на малките ленти.Една лентичка излиза лев и нещо.

Общи условия

Активация на акаунт