Бебчо не расте

  • 3 340
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 472
Мамчета, туко що се връщам от преглед на УЗ и съм доста притеснена. От предишния преглед до сега бебо не е порастнал изобщо Sad Предишният път беше на 28.07. На някой случвало ли му се е подобно нещо и на какво може да се дължи? Иначе си шава, та чак не мога да спя нощно време. Сърчицето си му тупка и е в норма. До сега вървеше все по- напред Confused

# 1
  • Мнения: 811
Здравей!
И на мен преди 2-3 седмици на прегледа ми казаха, че бебето е по-малко от термина си и се бях ошашкала, че ще е много дребно. Днес обаче ме гледаха на много хубав ехограф, и бебчето си отговаря абсолютно точно на термина! Така че може и от ехографа да е изоставането, от неточно измерване, пък и от 28-ми до сега са минали около 2 седмици, предполагам че щом всичко е наред с бебето до следващата консултация към края на месеца ще си навакса, ако наистина има изоставане в ръста  Thinking
Успех и мисли позитивно!
  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 807
А може би не са го измерили правилно миналия път, замисляла си се за това  Wink
Не се притеснявай, щом си мърда и шава, значи всичко е наред.  Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 46 430
И аз мисля, че не са го измерили правилно единия от двата пъти Wink
Дано всичко е наред Praynig

# 4
  • Мнения: 2 327
Не се шашкай - при мен последния месец бебето наддаде само 200грама ако се не лъжа, а уж тогава най много растели. Просто спря да расте и това е. А аз си се хранех и всичко. До тогава беше съвсем по нормите, после изведнъж соря да расте. Но не е имало проблем Simple Smile

# 5
  • Мнения: 513
Не се притеснявай излишно може да не са го измерили правилно а пък и ако има нещо лекарите биха ти каза ли . При мен допоследно ми казваха че бебето ще е мъничко че не си отговаря на седмиците виждах и сама , да ама се роди момата 3300 което за мен си е съвсем в норма . Има и нещо друго а ми може да е малко бебче какво толкова по лесно ще излезе  Wink

# 6
  • Мнения: 7 107
Аг-то не ти ли каза на какво може да се дължи? Не може да не му е направило впечатление, ако е нещо извън нормалното.

# 7
  • Ку-куландия
  • Мнения: 793
Ние също в деветия месец не порастнахме въобще, не се притеснявай щом тоновете са наред.

# 8
  • Мнения: 6 315
И според мен не са го измерили правилно. Не се притеснявай - в девети месец бебетата предимно дебелеят  Heart Eyes. Всичко ще е наред!  Praynig

# 9
  • Мнения: 4 025
До началото на деветия месец бях уверена, че ще родя бебе-гигант - в края на осмия по видеозон тежеше 3100, все вървеше 2 седмици напред. Даже заради това си мислех, че накрая ще се наложи секцио. Когато отидох да раждам 10 дни преди термин видеозонът показа тегло 3200, бебка се роди 3250.  Не вярвам през цялата бременност да е мерена неправилно, по-скоро последният месец не бяхме пораснали.

# 10
  • Мнения: 6 472
Дано да сте прави Grinning Утре ще ходя да ми мерят тоновете и ще обърна внимание на доктора. Мисля, че сега не му направи впечетление, защото мъничето си е в рамките на нормалното. Аз го забелязах чак като се прибрах в къщи и си подредих бумагите Tired
Абе ежас - колкото повече наближава времето, толкова повече се панирам #Crazy

# 11
  • Мнения: 2 839
Хайде и аз да подкрепя мнението, че има грешка при измерването. Тия замервания с ултразвука са доста относителни, така че спи си спокойно ... ако те остави бебо да спиш  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 5 577
Не се притеснявай изобщо.

На мен ми бяха казали, че не виждат главата на бебето  Shocked Shocked Shocked

Подготвяй се за щастливия момент.  baby_neutral

# 13
  • Мнения: 592
Запази спокойствие, мисля че е съвсем нормално и от други съм чувала същото. По добре  мисли позитивно, все пак най-важното е че бебчо мърда. И все пак ти сподели ли с доктора? Той не каза ли нещо, ако е било за притеснение той щеше да направи допълнителни изследвания или щеше да вземе някакви мерки ?

# 14
  • Мнения: 8 505
Тия замервания с ултразвука са доста относителни, така че спи си спокойно ...
Много добре казано,така че-спокойно!

Общи условия

Активация на акаунт