АГНЕШКО ЗА ВЕЛИКДЕН

  • 25 946
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 62
ЗДРАВЕЙТЕ МИЛИ МОМИЧЕТА.МОЛЯ ВИ ЗА ПОМОЩ.ТАЗИ ГОДИНА ЗА 1ВИ ПЪТ АЗ ЩЕ ГОТВЯ ЗА ВЕЛИКДЕН НО НЕ ЗНАЯ КАК ДА СГОТВЯ АГНЕШКОТО.ДОРИ НЕ ЗНАМ КАКВО АГНЕШКО ДА КУПЯ.ЩЕ СЪМ БЛАГОДАРНА ЗА ИДЕИ И СЪВЕТИ.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 341






Аз купувам само бут, плешката е само кокаляци....
Правя го с картофи, но първо пека само месото (2ч.) после картофите със сосчето от печенето и накрая отгоре слагам в/у картофите готовото месо,намазвам го със смес от кр.масло+червен пипер и запичам на инфрачервени лъчи само за коричка.

# 2
  • София
  • Мнения: 98
И аз предпочитам бут, има повече месце. Правя го почти като рени55,но предпочитам да е на порции, но ще ти трябва помощ за порционирането. Намазвам го с подправки и масло, шпиковам с чесънче и пека под фолио. След около 1,30 ч. добавям картофки , отвивам го накрая да хване коричка. При мен най-вкусно става ако съм го пекла 4-4,30 часа.

# 3
  • Мнения: 5 001
И аз предпочитам бут  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

За да пестя време сварявам бута в тенджера под налягане.

Отделно запържвам 1 глава стар лук нарязан на ситно с няколко връзки зелен лук,добавям ориза и сварените,нарязани дреболии(ако нямаш агнешки комплект и сварени,нарязани пилешки дробчета вършат работа),сол,черен пипер,джоджен.
Изсипвам в тава,отгоре слагам бута и заливам с бульона.Пека във фурната докато стане ориза и месото хване "загар".

Така приготвената дробсърма с агнешко бутче е много сочна,месото е крехко и с вкусна запечена коричка.И съм спестила сума ти време....

# 4
  • Мнения: 3 641
Купувам бут, какт оказват и другите момичета останалото са кокаляци.
Рецептата е супер лесна и много вкусна Simple Smile
Агнешко шпиковано с чесън:
1 бутче на порции, правя малк иразрезчета и пъхам по малк очесън. Придава невероятен аромат на месото.
Около парчета месо ,нарязвам връзка пресе нлук, картофи, моркови на едро. Слагам чеен пипер и подправки за агнешко.
Фолио отгоре, 1 час печене, махам фолиото и още 20 мин запичане. Мъжо си умира за това агнешко Hug

# 5
  • Мнения: 830
Оооо и аз ще правя агнешко бутче за Великден, дори смятам вместо ориз да го направя с булгур, става трепач.  Peace

# 6
  • Мнения: 3 641
Оооо и аз ще правя агнешко бутче за Великден, дори смятам вместо ориз да го направя с булгур, става трепач.  Peace
Бени, давай рецепта Hug

# 7
  • Мнения: 940
Аз вземам котлети и ги мариновам във малко вино, зехтин и подправки и пека. Отделно правя картофи.
Също така правя  бутче, но разделено на порции. За гарнитура--дроб сърма.

# 8
  • Мнения: 1 777
Няколко пъти правя агнешко бутче по тази рецепта на Марабу,много вкусно става. Simple Smile

http://www.gotvetesmen.com/recipes/categories/holiday/GEORGEs_da … 20/recipe_613.php

# 9
  • Мнения: 804
Оооо и при нас ще се яде печенко агнешко-аз от предната вечер намазвам месото/ на порции/ със олио и смес от сол,червен пипер и чер пипер.Под месото редя листа пресен джоджен.Увивам с фолио и слагам на хладно да престои цялата нощ.На следващият ден наливам малко вода и вино и слагам да се пече.Става разкошно печено.Отделно правя агнешка дроб-сърма.

# 10
  • Мнения: 7
И аз като повечето момичета, писали тук, правя бутче, което шпиковам с чесън, но и с малки фини парченца морков, задушавам го във фурната под фолио, после намазвам с червен пипер и масълце, за да хване хубава коричка. Към бутчето освен печени картофки поднасям ориз на фурна с много пресен лук, магданоз и пресен джоджен. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 803
Записвам се в темата.   chefНикога до сега не съм готвила и събирам мнения.

# 12
  • Мнения: 228
Ярешкото месо е по вкусно от агнешкото. Peace

# 13
  • Мнения: 1 777
Ярешкото месо е по вкусно от агнешкото. Peace
Въпрос на вкус.На мен по -вкусно ми е агнешкото. Grinning

# 14
  • София :(
  • Мнения: 215
  Ето една рецепта, която много ми хареса - не иска много време, врътна и се получава много добре
  http://www.bghelp.net/forums/showthread.php?t=5515
  Наистина, не е типично българско и родно, но мисля, че не пречи  Simple Smile

# 15
  • Мнения: 1 313
Агнешкото е вкусно и се приготвя лесно, ще се справиш чудесно! Peace
Ето ти от мен няколко идеи Wink
Пълнено бутче с картофи
Празнично бутче
Ребра
Пълнено агне с някоя от тези плънки можеш и бутче или плешка да напълниш и да приготвиш по същият начин.
Агнешки кебап
Успех и да споделиш после как е минало с приготовленията! Peace

# 16
  • Мнения: 1 461
Оооо и при нас ще се яде печенко агнешко-аз от предната вечер намазвам месото/ на порции/ със олио и смес от сол,червен пипер и чер пипер.Под месото редя листа пресен джоджен.Увивам с фолио и слагам на хладно да престои цялата нощ.На следващият ден наливам малко вода и вино и слагам да се пече.Става разкошно печено.Отделно правя агнешка дроб-сърма.

майка ми и баба ми го приготвят по същия начин мммм много е вкусно ,става не просто разкошно нямам думи да го опиша  Crazy

# 17
  • Мнения: 62
ей момичета супер сте.добре ще се представя пред родата.мъжът ми е купил плешка и ще я пълним с дробене.и отделно ще правя супа.дали става от комплекта дреболии?

# 18
  • Мнения: 228
ей момичета супер сте.добре ще се представя пред родата.мъжът ми е купил плешка и ще я пълним с дробене.и отделно ще правя супа.дали става от комплекта дреболии?

Става с комплект дреболии , аз слагам и гъби Peace

# 19
  • Мнения: 804
Маруся,супичка разкошна става от агнешки дреболии.Аз правя и застройка, и народа се убива да яде,особено като се сложи оцет и чесън........става ммммммм.

# 20
  • Мнения: 62
супер много благодаря.ще се поровя да намеря то4на рецепта

# 21
  • Мнения: 346
Оооо и при нас ще се яде печенко агнешко-аз от предната вечер намазвам месото/ на порции/ със олио и смес от сол,червен пипер и чер пипер.Под месото редя листа пресен джоджен.Увивам с фолио и слагам на хладно да престои цялата нощ.На следващият ден наливам малко вода и вино и слагам да се пече.Става разкошно печено.Отделно правя агнешка дроб-сърма.

Извинявай за нужното уточнение, но нали развиваш фолиото преди да го сложеш да се пече newsm78 Аз бих направила така - развивам ги, редя ги в тавата, сипвам течностите и завивам цялата тава с фолио и пека. Накрая махам фолиото, за да хване коричка и да поизври течността.

Или по друг начин предлагаш newsm78

# 22
  • Мнения: 46
Записвам се,за да не изпусна нещо интересно Blush

# 23
  • Там някъде......
  • Мнения: 197
Аз ще пека във пещ пълнено агне с ориз и дреболиите става нямам думи!

# 24
  • Мнения: 804
КаНиМа,всичко е както съм го описала-завито във фолио го оставям цяла нощ или в найлонова торба.Преди печене отвивам, наливам течността,увивам с фолиото и пека,запичам без фолио за загар малко преди да е готово.Цяла нощ го държа да се маринова завито.

# 25
  • Мнения: 228
Да поточим лиги заедно преди празника Peace

# 26
# 27
  • Мнения: 452
И аз ще правя едно елементарно агнешко - месото на порции овкусявам със сол и червен пипер и после в тавичка с много пресен лук , олио и малко водичка. Отгоре завивам с алуминиево фолио.Гарнитура - картофено пюре.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 271
Взимам бутче и го изпичам.
Първо го омазнявам с малко олио, после го намазвам с подправки, каквито обичаме, слагам го в тавичката, сипвам малко вода , покривам го с фолио и пека на бавен огън - около 2ч. После преди да го извадя, леко го запитам отгоре.

Ееее  brindda, ти ме разбила, мила Peace
И моето изгледа понякога така (когато е цяло) Wink

# 29
  • Мнения: 228
Хей , снимката не е моя /ама е вкусна/- да не ме съдят за авторски права. Sick

# 30
  • Мнения: 27 524
Аз и тази година ще правя това:  Simple Smile

Агнешко роле

# 31
  • Мнения: 940
Ярешкото месо е по вкусно от агнешкото. Peace

Ако мога да намеря отнякъде....харесвам го повече отколкото агнешкото.

# 32
  • Мнения: 1 505
Моля за някаква марина на агнешко?И имам идея малко мед ако сложа в марината или преди да го запека,какво 6те стане?Помогнете,4е искам да стане вкусно.

# 33
  • Мнения: 228
Моля за някаква марина на агнешко?И имам идея малко мед ако сложа в марината или преди да го запека,какво 6те стане?Помогнете,4е искам да стане вкусно.


Първо го намазвам с олио , черен пипер и сол - и го пека .
Преди да го извадя 30 мин.  го мажа няколко пъти  с мед ,масло ,червен пипер ,соев сос и лимон Peace

# 34
  • Мнения: 27 524
Аз винаги накисвам за 24 часа агнешкото с вегета, черен пипер, малко горчица, малко оцет, чубрица и джоджен и най-вече - много, много лук. Иначе като мирише не мога да го ям  Confused
Мед съм слагала в марината за заешко, патешко и пилешко месо, на мен ми допада, но мъжът ми никак не храесва тези солено-сладки комбинации и не слагам. За агнешкото честно казано съм малко скептична за меда, но ти ще си прецениш  Simple Smile

# 35
  • Мнения: 1 505
Блонди,ама аз не много мед,само малко като гланц да се полу4и искам,а и той придава един такъв аромат.
brindda ,то4но така смятам да го направя,малко преди да го извадя да го понамазвам с не6то,а ти ми даде страхотна идея,много ти благодаря.Не се и съмнявам,4е тази година дале4е от мама 6те бъда една страхотна домакиня,и половинклата се надявам да не по4увства липсата на неговия дом.

# 36
  • Мнения: 228
Блонди,ама аз не много мед,само малко като гланц да се полу4и искам,а и той придава един такъв аромат.
brindda ,то4но така смятам да го направя,малко преди да го извадя да го понамазвам с не6то,а ти ми даде страхотна идея,много ти благодаря.Не се и съмнявам,4е тази година дале4е от мама 6те бъда една страхотна домакиня,и половинклата се надявам да не по4увства липсата на неговия дом.

Медът е много малко , една лъжичка Peace

# 37
  • Мнения: 62
esy не ми се отваря линка ти за супата

# 38
  • Мнения: 2 024
Червен пипер слага ли се на печено агнешко и кога? Страх ме е да не загорчи, ако е сложен в началото, все пак 1.5 - 2 часа се пече.

# 39
  • Мнения: 46
Червен пипер слага ли се на печено агнешко и кога? Страх ме е да не загорчи, ако е сложен в началото, все пак 1.5 - 2 часа се пече.
Може да го сложиш 30 минути преди да е готово смесен с масълце,да го полееш.

# 40
  • Мнения: 1 313
esy не ми се отваря линка ти за супата


А сега?

# 41
  • Мнения: 1 461
майка ми слага в съд червен пипер ,сол и олио  овалва месото в  купичката на дъното на тавата слага лющян ,лук и магданоз слага малко вода и го завива с олио става много вкусно  Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 137
Прочетох много и най-различни начини за приготвяне на агнешкото.  Grinning Аз го правя не само за Великден. Приготвяне - агнешко месце, на парчета. Картофи - за предпочитане пресни, обелени и нарязани на кубчета. Месото го накисвам в марината от:горчица, соев сос, като ги извадя ги  поръсвам с черен пипер, сол,розмарин. Картофите ги пъхам плик за печене, слагам сол, черен пипер, червен пипер, риган, магданоз. Слагам и парчетата агнешко месо. Към всичко това прибавям сока на 1 лимон, зехтин и бира. Затварям плика, слагам на тавичката фолио и се пече във фурна на 150 градуса, 3 часа. После като хванеш кокалчето, месото само пада от него Grinning

# 43
  • София
  • Мнения: 1 341




Червен пипер слага ли се на печено агнешко и кога? Страх ме е да не загорчи, ако е сложен в началото, все пак 1.5 - 2 часа се пече.


Аз го намазвам със кр.масло + червен пипер в края на печенето - включвам на инфрачервени лъчи за да се получи хрупкава коричка.

# 44
  • Мнения: 1 777




Червен пипер слага ли се на печено агнешко и кога? Страх ме е да не загорчи, ако е сложен в началото, все пак 1.5 - 2 часа се пече.
Аз го намазвам със кр.масло + червен пипер в края на печенето - включвам на инфрачервени лъчи за да се получи хрупкава коричка.
Рени в каква печка го печеш и какви са тези инфрачервени лъчи?

# 45
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
В къщи агнешкото го приготвя свеки и то по простата причина, че го прави по добре от мен. Овалва порции агнешко в червен пипер, черен пипер, чубрица,сол,джоджен, брашно и олио, това се прави като кашичка. Става страхотно, като се налее и бира в тавата.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 341









Рени в каква печка го печеш и какви са тези инфрачервени лъчи?

Печката ми е Горение - с вентилатор - от 3г. - нищо ново.

# 47
  • Мнения: 177
При нас свекърът е майстора на агнешкото.Овалва го в червен пипер и сол,слага повече  пресен лук и джоджен,лапад или спанак(но не много,само за аромат),и го готви на пара някъде час и тридесет минути след като заври.А,и слага малко оцет върху месото.След като е сварено,мести месото в тава,залива го със соса и парчета масло.Ако има було от агнето го покрива,иначе не.Запича на грила на фурната.Става божествено! Embarassed

# 48
  • София
  • Мнения: 140
Баба ми на времето беше цар на агнешкото.Даже го печеше в пещ, като цялото агне преди това е завито с тесто и се печеше от ранна утрин-3/4 ч сутринта до към обяд.Ставаше на "мозък".Сега сама си го приготвям по нейната рецепта-хубаво натривам агнето с масло, червен пипер и пресен джоджен.Кавардисвам ориз със лапад, джоджен, дреболийките на агнето предварително сварени, гъби, многоооо стар лук, черен и червен пипер, магданоз.Като истине плънката, пълна агнето и зашивам.Завивам с фолио и пека поне 4 ч.на 200 гр., като през цялото време тавата се пази стриктно да не изчезне от дакела Mr. Green
Хапваме го със зелена салатка, студена ракийка и много празнично настроение Crazy

# 49
  • Мнения: 830
Бени, давай рецепта Hug
Малко късно го видях това, но ето и рецептата Hug

продукти

1 агн.бутче
1 чч булгур
1/2 чч ориз гл.лук
2 връзки пресен лук
мащерка, розмарин, ч.пипер
Слагаме бутчето в тава, като преди това сме го осолили и намазали с малсо/маргарин, розмарина се слага на клончета върху месото защото след изпичането се маха, поръсваме и останалите подправки слагаме 1ч бяло вино, 3-4 чч вода, фолираме и слагаме да се пече във фурната. 200градуса за 1ч и 30мин или на по-малко градуси за по-дълго време. Накрая на печенето трябва да има поне 3чч бульон добавяме булгура и ориза,лука/пресният и старият/ и запичаме още 20мин.
Това си го представете на пещ зидана на село и правено от ръцете на баба ми....няма такива спомени ви казвам  Flutter

# 50
  • Мнения: 1 165
Аз го правя съвсем просто.Обикновено си взимам смесено месо-от бут, плешка, ребърца-нарязано на парчета, слагам го в тава, пресен лук няколко стръка, джоджен,какъвто имам-пресен или сух, наливам водичка до половината на месцето, завивам с фолио и слагам да се пече около 2-2:30 часа.После махам фолиото да може да се запече.Отделно си правя ориз с дреболиите.
И малко в страни от темата- мога ли така направен ориза/не на фурна/, после да го залея със заливка за дроб-сърма и просто да го запека във фурната?Че ми се случва да ми остане само от ориза, а не искам да го хвърлям

# 51
  • Мнения: 5 001
Аз го правя съвсем просто.Обикновено си взимам смесено месо-от бут, плешка, ребърца-нарязано на парчета, слагам го в тава, пресен лук няколко стръка, джоджен,какъвто имам-пресен или сух, наливам водичка до половината на месцето, завивам с фолио и слагам да се пече около 2-2:30 часа.После махам фолиото да може да се запече.Отделно си правя ориз с дреболиите.
И малко в страни от темата- мога ли така направен ориза/не на фурна/, после да го залея със заливка за дроб-сърма и просто да го запека във фурната?Че ми се случва да ми остане само от ориза, а не искам да го хвърлям
Може разбира се  Hug

# 52
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Мастърчеее, ти влезе в трета и айде сега на агнешкото ааа?  Whistling

# 53
  • Мнения: 5 001
Мастърчеее, ти влезе в трета и айде сега на агнешкото ааа?  Whistling
Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Ми да.... Joy Joy Joy Joy
Всъщност не съм спирала да пиша в Готварския...Не ми е пречило на режима  Hug Hug Hug Hug

# 54
  • Мнения: 11 607
Мастърчеее, ти влезе в трета и айде сега на агнешкото ааа?  Whistling
Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Ми да.... Joy Joy Joy Joy
Всъщност не съм спирала да пиша в Готварския...Не ми е пречило на режима  Hug Hug Hug Hug

От такива постове се депресирам......Как може да имаш такава воля, как може готварския да не ти влияяе на режима......

Аз сега по същество....Все млади агънца сте се събрали и вярвам ще знаете - как да изчистя агнешко шкембе?

# 55
  • Мнения: 5 001
Маме  Hug Hug Hug Не се депресирай моля те!  Hug Hug Hug
Като имаш 30 кила отгоре си излишни и ти пречат да живееш нормално така става  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
А воля имам в излишък....Така съм научена...Като се започне нещо да се доведе до край!


А за шкембето.Оф....освен че се киснеше в нещо,ама какво беше....Аз не съм правила  Embarassed
Нека да каже някой по-спец в тая област... Hug Hug Hug
Знам само,че ако е купено,трябва да е изчистено..Смо трябва да го измиеш добре и да го поостържеш.

# 56
  • Мнения: 940
Аз тази година сефте купувам от магазина, ама още не съм го поглеждала на какво дередже е. Утре ще го видя шкембето,дано не му трябва много миене  Thinking

# 57
  • Мнения: 1 777





Рени в каква печка го печеш и какви са тези инфрачервени лъчи?

Печката ми е Горение - с вентилатор - от 3г. - нищо ново.
Рени за първи път чувам за печка с инфрачервени лъчи затова попитах. Simple Smile

# 58
  • Мнения: 228
Мастърчеее, ти влезе в трета и айде сега на агнешкото ааа?  Whistling
Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Ми да.... Joy Joy Joy Joy
Всъщност не съм спирала да пиша в Готварския...Не ми е пречило на режима  Hug Hug Hug Hug

От такива постове се депресирам......Как може да имаш такава воля, как може готварския да не ти влияяе на режима......

Аз сега по същество....Все млади агънца сте се събрали и вярвам ще знаете - как да изчистя агнешко шкембе?



Шкембето се измива добре, даже е добре да се поизкисне поне 1 час във вода.
Два са начините за почистване на шкембе - Шкембето се попарва с вряща вода за 2-3 минути и веднага се остъргва с остър нож откъм вътрешната страна. След това се изчиства и откъм външната страна, като зацапаните места се измиват или се остъргват с нож заедно с ципата.По-лесния начин е като се кисне в разтвор от гасена вар.

# 59
  • Мнения: 11 607
Шкембето се измива добре, даже е добре да се поизкисне поне 1 час във вода.
Два са начините за почистване на шкембе - Шкембето се попарва с вряща вода за 2-3 минути и веднага се остъргва с остър нож откъм вътрешната страна. След това се изчиства и откъм външната страна, като зацапаните места се измиват или се остъргват с нож заедно с ципата.По-лесния начин е като се кисне в разтвор от гасена вар.

Благодаря!

Да, този вариант с гасената вар ми го казаха, но нито имам вар, нито пък хората знаеха конкретно как ставало....В крайна сметка без да знам, го попарих и след това много лесно падна мръсотията с ножа. Сега нали агнешко шкембе се прави по обичайния начин с прясно мляко и червен пипер?

# 60
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
Благодарение на вашите съвети днес се амбицирах за първи път в живота си да направя агнешко. Резултатът беше фантастичен, ето го:


Хиляди благодарности на всички  bouquet
Комбинирах две рецепти - намазах го както се написали с червен пипер, черен пипер, сол, джоджен, сложих скилидки чесън в няколко разреза и пекох 2 часа. Отделно задуших 4 връзки зелен лук, сложих ориз, метнах при месцето и пак запекох. Облизахме си пръстите.  chef

Весел празник на всички!

# 61
  • Мнения: 222
изглежда просто страхотно,невероятно и аз незнам още как  Peace Shocked Praynig
просто нямаше как да се сдържа да не го напиша   chef  bouquet Heart Eyes

# 62
  • Мнения: 36
О, как вкусно изглежда, помирисвам го

# 63
  • Варна
  • Мнения: 672
Ето ги и нашите великденски агънца, изпечени в пещ на село.
и

По рецепта на майка ми: пълнежа за агнето е от нарязаните дреболии, ориз, пресен лук, пресен чесън, подправки - сол, черен пипер, магданоз и други по желание.

# 64
  • Мнения: 593
Здравейте!  Hug

Извинявайте, че вдигам стара тема, но имам нужда от малко помощ.
Разполагам с едно пакетче агнешко (не мога да определя какво е точно, но не е бут със сигурност... месо с кокалчета). Искам да го наготвя с ориз, но никога не съм приготвяла агнешко така.  Месото ми е вече размразено и трябва в най-скоро време да започна работния процес.  Laughing
Много ще съм ви благодарна, ако ми дадете съвет и някоя рецепта.

П.П. Иначе ще ви нападна на Лични, започвам с Блонди.

Хубав и ползотворен ден на всички!!!  Heart Eyes

# 65
  • Мнения: 734
Много полезно.

# 66
  • Мнения: 91
Ето една рецепта, която видях преди няколко години по телевизията и която е много сполучлива:
1-1,200 агнешко месо на хапки, 3-4 връзки пресен лук, 1-1,5 връзки пресен чесън, сол, джоджен,черен и червен пипер. Назамазвате тавата с олио и я покривате с лозови листа. Изсипвате месото, объркано с подправките и зелените лук и чесън/ нарязани на по- едро/, поливате с около 1/2 к.ч. олио и о още толкова водичка и запечатвате отгоре с лозови листа. Пече се около 2 часа - отначало покрито с алуминиево фолио, а последния 1/2 час- без него. киселината в лозовия лист придава особена крехкост на месото.
Да Ви е сладко!

# 67
# 68
  • Мнения: 1 777
platinum много хубава рецепта,ще я пробвам. Simple Smile

# 69
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Печено агнешко

Продукти:

1,5 - 2 кг. нарязано на 2-3 парчета агнешко - бут и/или плешка;
3-4 скилидки чесън;
30 г. масло;
розмарин;
сол, черен пипер, една идея джоджен.

Приготовлвние:

Месото се измива, подсушава и се правят дълбоки разрези в него. Шпикова се с нарязани по дължина скилидки чесън. Натрива се от двете страни с другите подправки и отгоре се слагат парченца масло. Оставя се да престои в хладилника няколко часа /може да се завие във фолио/.

Парчетата се слагат в голяма тава като се долива малко вода и зехтин на дъното на тавата. Пече се първоначално за 15 мин. в предварително загрята силна фурна на 250ºС. След това фурната се намалява  на 190ºС и месото се пече още 2 часа и половина или докато се опече добре /времето за печене зависи от месото, големината на парчетата и т.н./

През около 15-20 мин. месото се залива със сос от тавата. Когато водата на дъното изври, се добавя по малко предварително завряла гореща вода на дъното на тавата.  

Сервира се разфасовано със задушени картофи със зелени подправки.

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 1 047
Агнешки ребърца някой да е приготвял? Аз обикновено ги правя със спанак, ама на мъжа ми му писна да ги яде по един и същи начин. Може ли някой да сподели рецепта.

Общи условия

Активация на акаунт