кандидатствах за кредит но бяхRejected Защо? никой не ти казвa

  • 7 153
  • 40
  •   1
Отговори
кандидатствах за кредит в Райфайзен и бях отхвърлен при положение че заплатата на която ми плащат всички осигуровки  е 1800 лева брутно (брутно заплатата преди да удържат данъците от нея) при положение че сумата за която кандидатствам е 5 000 лева.
Като покривах всички първоначални изисквания по параметрите на кредита и съм подал всички съответни документи които ми поискаха за удостовреяване на този доход.

В крайна сметка отговора е - НЕ  без обяснения защо, нямали право да разкриват повече ... ?!? WTF



Някой има ли прясна информация от Април месец за какво става дума  и толква ли е зле положението и при другите банки ... все пак говорим за  5 000 левa WTF   #Crazy

# 1
  • София
  • Мнения: 173
Пробвай в ОББ.Дават до 10 000лв. потребителски.Инфото ми е от миналата седмица.

# 2
  • Мнения: 4 668
Мъжът ми работи в Райфайзен . Официално са им съобщили , че до края на годината няма да се отпускат никакви кредити .
Няма причина да ти отказват , но това по принцип си им е някаква вътрешна политика - нито дават обяснения , нито те връщат веднага .
Имам приятелка в ДСК , тя каза че при тях дават без проблем . Защо не пробваш ?

# 3
  • Мнения: 6 029
WTF??? Толкоз ли не можеш да пишеш на български, например "да го еба".


Райфайзен са идиоти, иди в друга банка. Но  е криза все пак, кредити трудно отпускат. Важно е и от колко време работиш на сегашната ти месторабота.

# 4
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Както каза един известен банков шеф: "Кредитите не са сред благата, които се полагат на гражданите по Конституция."

Имат право да откажат без обяснения. Особено ако имат спусната директива от банката-майка да спрат кредитирането.

# 5
  • Мнения: 9 865
По интересното е, защо като си имат директива от банката-ти баща, ти майка ти взимат документите.
Не е ли значително по-облекчаващо за всички да кажат НЕ още преди да си се завтекъл с документите?

# 6
  • Мнения: 6 417
Уникредит Булбанк също са ларж. Пробвай там.

# 7
  • Мнения: 9 814
По интересното е, защо като си имат директива от банката-ти баща, ти майка ти взимат документите.
Не е ли значително по-облекчаващо за всички да кажат НЕ още преди да си се завтекъл с документите?

И аз това се питам. Но според мъжът ми /работещ в банка/ означавало, че  показваш на клиента, че нямаш пари да отпускаш кредити. За това ти вземат документите и след това те режат.

П.П. Райфайзенбанк е най-идиотската възможна банка /не визирам служителите/.

# 8
а те не стига че взимат долкуметни и ме мотаха докато ги набавя ами и 40 лева такса за разглеждане             иначе над 6 месеца имам стаж в фирмата   наистина можеха просто да кажат ...

# 9
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Е, не искат да се разбира, че спират кредитирането, за това си разглеждат документите по канален ред, взимат на хората такса за разглеждане на документи и после - те отрязват.

# 10
  • Мнения: 9 814
Ама са взели и 40 лв. такса разглеждане.
Ето още една причина да не се отказват веднага кредитите.

# 11
  • Мнения: 4 841
По интересното е, защо като си имат директива от банката-ти баща, ти майка ти взимат документите.
Не е ли значително по-облекчаващо за всички да кажат НЕ още преди да си се завтекъл с документите?

Ето ти отговора:

40 лева такса за разглеждане 

Ама тия съвсем са изнагляли - в повечето банки таксата "разглеждане" е 20 лв... И то при условие, че дори не ги и поглеждат...
Поне в Пощенска със сигурност не ги поглеждат. Инфо от близък в системата.

# 12
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Наскоро дигнаха таксите заради кризата Mr. Green

# 13
  • Мнения: 2 014
Да не би да имате друг кредит, или неплатени сметки за ток, вода. Дори това проверяват в някои банки. Или трудовият ви договор да е срочен.  Или сте многочленно семейство.  

# 14
  • Мнения: 10
Бивша съученичка на майка ми, която работи в няк'ва държавна банка ни каза, че заради кризата повечето банки нямало да отпускат кредити, а тъкмо обратното - ще подгонят онези, които не са си плащали вноските. Дали това инфо е вярно не знам, но съдейки по зачестилите оплаквания от отказани кредити, може и да има нещо вярно.

Общи условия

Активация на акаунт